Főiskola de hogyan? (beszélgetés)
1.) persze, dolgozzon és abból fizetheti a tandíjat.
2.) meg kell nézni másik (esetleg vidéki) főiskolát és 1 év után kérje át magát.
Ha nincs jogsi, vagy kocsi, akkor szerintem jobb megoldás, ha egy napra kér egy koli szobát, esetleg csoporttárssal együtt tudna bérelni valamit, hogy olcsóbb legyen.
Nálunk, ha hétvégi a képzés (péntek-szombat, minden második héten) akkor az általában reggeltől estig tart, így a buszt, vonatot szinte kizárom, de érdemes megnézni! Ha jól értettem kap árvaellátást, amivel a busz és vonatjegy árának nagy része támogatott.
+1 Esetleg az első bemutatkozós héten lehet, hogy lesz valaki, aki kocsival jár, és be tud mellé szállni, mert éppen arra megy. ki tudja :)
Az okj-s képzés nem csak akkor nem fizetős, ha munkanélküli? :S
okj: fotográfus vagy grafikus
Levelezőn: Turizmus,vendéglátás vagy nappalin: Szociális munka
Majd meglátjuk, hogy egyeltalán mi sikerül.
Azt viszont nem tudom,hogy van-e lehetőség így kombinálni az iskolát. Levelező+ nappali okj-re gondolok. Illetve, hogy az okj-s iskolába mikor kell leadni a jelentkezést?
Úgy gondolom, hogy a lányod nem a földön jár.
Ha ez a vágya, legyen előbb egy pénzszerző szakmája vagy munkája, hogy ebből megvalósíthassa az álmát. De én nem fizetném meg helyette.
Elmondtad neki egyáltalán, hogy ezt nagyon nehezen tudnád finanszírozni, vagyis inkább sehogy?
Mert sajnos igazad van, ez nem a ti zsebetekre van kitalálva... :(
Egyszer fel kell nőni, ha a lányod akarja azt a szakot, én nem venném el tőle az álmait, mert utólag a kapcsolat akár meg is romolhat emiatt, ne adj isten hibáztat, amiért nem engedted. Szerintem üljetek le, beszéljétek meg. Ha akarja, akkor tegyen meg érte mindent, mond neki, hogy ahogy tudod segíted, de tudnia kell, hogy a nagy részét ő fogja finanszírozni.
Teremtse meg a körülményeket. Már most el lehet ezt kezdeni, sulit kiválasztani, diákmunkát vállalni, vagy tényleg a levelezős még megoldás lehet. A pénztáros(hiper) meg hasonló munkákat nem ajánlom, nekem volt vele gondom rendesen, alig fizet sok munkáért, nagy felelősségért, de kezdésnek, míg nem talál mást, persze jó, de én 50-60ezernél többet nem kerestem egy hónapban. Ehhez mondjuk hozzájön még az árvaellátás, akkor az úgy 75-85 ezer, az arra elég, hogy kifizesse a kolit, az étkezést, esetleg kicsit bulizik, és marad szerintem 15-20 ezer forintja, ami egy félévre maximum 100ezer összesen. Az így most elég kevésnek tűnik. Szóval levelezőt tartom hirtelen a legjobb megoldásnak, és így otthon tudna dolgozni, nem kell kolira költeni, stb. Akkor viszont, ha így döntötök sincs sok idő, mert szeptemberben általában már fizetni kell a beiratkozásnál, de szerintem lehet kérni részletfizetést is (nálunk lehet). Szóval nem árt, ha már nyáron elkezd dolgozni. :)
Én azt mondom, ha tényleg akarja, mindent meg fog tenni érte. De szerintem visszatartani nem szabad, mielőtt megpróbálta volna. Csinálja, és feszegesse a határait. Tudja meg mennyit bír, és az álmaiért mit képes megtenni.
Az árva ellátás nem SEGÉLY. Az a nappali tagozaton tanuló diák kapja akinek meghalt az egyik szülője.
Nyilván aki nem csonka családban él azt mindkét szülő tudja támogatni optimális helyzetben. Tanulni pedig mindenképp kell valamit mert egy érettségivel nem lehet munkát találni sehol.
Milyen szakmára gondoltál?
Szerintem ha komolyan gondolja a főiskolát, akkor tegyen érte valamit. Félévente több, mint 400 ezer rengeteg pénz...
Ha most találta ki, akkor nem biztos, hogy ez a vágya, inkább egy fellángolás.
Nem erről van szó amire gondolsz. Az árva ellátás és családi pótlék mióta szakközépbe jár már az ő zsebpénze. Egyébként ha arra utalsz, hogy ebből tartom el magam hát ez nem egy akkora összeg. Aki gyerektartást kap mert elvált az biztos nem ennyire rúg és ebből egy gyereket sem lehet eltartani ez nem segély. Javasoltam neki, hogy tanuljon szakmát mert úgy látom egyre kevesebb az aki munkával szeretne pénzt keresni, szerintem a szakmunkásokból lesz hiány így talán jobb megélhetést biztosítana.
Egyszerűen nem szeretném derékba törni a vágyát.
Arra nem válaszoltál, hogy miért lett neki hirtelen fontos a főiskola. Szerintem csak simán el akarja tartatni magát, erre kiváló jogcím a "továbbtanulás".
Erre utal az, hogy egy évet áldozott a nyelvtanulásra és meg sem próbálta a vizsgát. :( Én 50 éves fejjel, meló mellett készültem fel; sikerült is letennem. (Igaz, csak alapfokot; de nekem semmihez nem kellett, csak hobbiból, kihívásból csináltam.)
Mindent lehet, csak akarni kell. Persze legegyszerűbb az anyánk nyakán élni.
A diák nevére jön, de felhsználható a közös háztartásban pld ha ugyabban a városban tanul a gyerek.
Az én férjem is meghalt, régen félretudtam tenni az árvaellátást, a válság óta kajájára ruhára számitógépeire stb költjük, amikor nem úgy megy a vállalkozásom, mint kellene.De ha egyetem mellett dolgozik v agy nem nappalis, azt hiszem, megvonja a Tb, de ebben nem vagyok teljesen biztos.
Bocsánat, ha megbántalak, de úgy látom Te nem nagyon örülnél ha felnőne és önálló lenne a lányod.
Megbeszéltétek egymással őszintén, hogy ő mit szeretne?
Szerintem nem is tudja. Gondolom a többiek mennek felsőoktatásba, nem szeretne lemaradni.
Inkább menjen dolgozni. Majd 5-10 év múlva ha tudja mit akar, semmi nem fogja visszatartani a tanulástól.
Azt meg értem, hogy jól jön a segély, de nem azt kellene alapul venni az életben.
En mondjuk tuti nem eroltetnem a lanyom hogy olyasmit tanuljon amit ugyan utal, de jol meg lehet(ne) elni belole. Valószínűleg ugysem vegezne el a sulit. Viszont ha fotozni szeret ahhoz nem kell főiskola, eleg valami tanfolyam.
A külföldi egyetem ötletet nem ertem. Itt kb 9000 font egy tanev. A legtobben diakhitelt vesznek fel mert ha van is tamogatas azt a megélhetésre forditjak. Csak az egeszsegugyi szakok ingyenesek de ahhoz harom evet Angliában kell elni a kurzus kezdete elott.
Én azt tudom javasolni, hogy keressen levelező szakot, és mellette dolgozzon.
Nem tanult eleget, nyelvvizsgája sincs, én nem finanszíroznék ilyen sulit. Ha nagyon szeretné, akkor tegyen érte.
Az árvaellátást amint nagykorúvá válik már nem a szülő kapja, hanem a gyerek nevére adott esetben bankszámlájára érkezik (ezen én is meglepődtem mert attól, hogy valaki nagykorú még nem tudja eltartani magát).
Nincs nyelvvizsgája nem is próbálta letenni. Angolból előérettségizett tavaly oklevelet is kapott.
A családit és az árvaellátást te bukod, mert nem ő kapja, csak őutána jár.
Mégis miért lett neki hirtelen fontos a főiskola?
A nyelvi előkészítőnek lett nyelvvizsga az eredménye, vagy csak simán elúszott egy év?
A fizetőst felejtsétek el, a diákhitellel együtt.
A lányod álljon munkába, s mellette keressen valami levelező tagozatot, amit tud finanszírozni a keresetéből. Ha mindenáron akarja a diplomát.
(Szerezze meg, de ne az anyja vérén. Bocs.)
Lehet újra érettségizni abból a két tárgyból, ami neki kell a felvételihez. Elvileg azt veszik figyelembe, ami neki kedvezőbb tehát a több pontja lesz a felvételi alapján , nem veszik figyelembe a tanulmányi eredményét.
Nyelvvizsgáért pont jár ha van vagy tud tenni.
További ajánlott fórumok:
- Mi a véleményetek a Főiskolai tandíjakról?
- Mit érdemes tanulni, aminek hasznát is vesszük (tanfolyam, diploma, főiskola, stb.)?
- 28 évesen még elkezdenétek főiskolát?
- Hogyan működik az Eszterházy Károly Főiskolán (Eger) a nappali tagozaton az órák felvétele?
- Hogyan lehet főiskolán ismerkedni? Ti hogyan/mivel mentetek oda a csoporttársaitokhoz? Mondanátok néhány témajavaslatot?
- Hogyan fogalmazzak meg főiskolai fellebbezést?