Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Foghúzás után szomszédos fog fájdalma fórum

Foghúzás után szomszédos fog fájdalma (beszélgetős fórum)


27. JuditC
szept. 12. 12:59
Megnézte a fogamat, és a disztális felszínen van lehúzódva az íny, illetve nem nőtt még vissza ..lehet már nem is fog..
26. JuditC
szept. 12. 12:58
voltam egy endós dokinál, aki azt mondta ha spontán fáj, tehát nem a hidegtől, vagy ha éjszaka is felébreszt a fájdalom, akkor az gyökérkezelés:(
25. semleges (válaszként erre: 17. - JuditC)
szept. 12. 09:30
Akkor nem.
24. JuditC (válaszként erre: 23. - Ruslan)
szept. 10. 14:25
Koszonom! Holnap reggel megyek egy masik helyre.
23. Ruslan (válaszként erre: 22. - JuditC)
szept. 10. 13:54

A pulpitis vörös duzzanattal jár, vérző íny is lehet stb, tehát gyulladás. Ez látszik kívülről. Csonthártyagyulladásos fog nemhogy rágásra, de még tapintásra is fáj, viszont megduzzad a fog melletti arc. De ha nincs gyulladás, nem ez a probléma.

Talán ezek közül lehet valamelyik, jobb klikkel le lehet fordítani.


[link]



Még egyszer leírom: aki itt nem fogorvos, nem tudja megállapítani a problémát. Nagyon nehéz megállapítani egy pontos diagnózist. Ha mégis lenne itt fogorvos, ő sem tudna magyarázatot adni anélkül, hogy megvizsgálna. Mert ehhez tudni kellene minden részletet. Ha egyik rendelőben nem adtak választ, el kell menni egy másikba. Sok sikert kívánok, remélem megoldódik a probléma.

22. JuditC (válaszként erre: 21. - Ruslan)
szept. 10. 13:16

mivel kivulrol nem latszik semmi, de en egyertelmuen fogfajasos panaszokat erzek, szerintem csak pulpitis lehet. azaz fogbelgyulladas.

Tegnap elmentem, hideggel megneztek megkocogtattak stb...nem ertik mitol gyulladt be, azt mondtak a traumatol lehet h megserult, megmozdult es nem nyugodott meg hiaba vartunk..

21. Ruslan (válaszként erre: 20. - Liliom10)
szept. 10. 12:28

Én arra reagálok, amit a kérdező írt. Ő fogbélgyulladásra gyanakodott, amelynek előrehaladott állapota lehet a csonthártyagyulladás. De újabban kiderült, hogy : Nem piros nem gyulladt.

Ha nem gyulladt, akkor nyilván nincs gyulladás,sem gyökérhártya sem semmilyen, én erre gondolok, de meglehet tévedek. Ezt majd a fogorvos fogja megállapítani, ha elmegy.

20. liliom10 (válaszként erre: 18. - Ruslan)
szept. 10. 11:31
Ez nem csonthártyagyulladás. Ha rágásra fáj, az gyökérhártyagyulladásnál van.
19. liliom10 (válaszként erre: 16. - JuditC)
szept. 10. 11:28
Már régen volt. Talán 1-2 héten belül jött rendbe.
18. Ruslan (válaszként erre: 10. - JuditC)
szept. 10. 11:16
A csonthártyagyulladás a fogbélgyulladás előrehaladott állapota lehet. Mindkettő gyulladással jár. A csonthártyagyulladásnál már beforrt a húzás helye, de gyulladt kellene legyen. Ezt most írtad csak. Három fajtája van: akut , szubakut és a krónikus. Ezek egymást követik, az utolsónál már nincs gyulladás, de kialakul a tályog. Az a baj, hogy itt nincsenek fogorvosok, minden kommentelőben megvan a jóindulat, hogy segítsen, de a probléma okát egy jó fogorvos tudná megmondani. Lehet ebben az esetben nem tanácsos államiba menni, hanem magán helyre.
17. JuditC (válaszként erre: 15. - Semleges)
szept. 10. 10:10
De meg 1 honap utan is? A huzas helye szinte teljesen beforrt.
16. JuditC (válaszként erre: 14. - Liliom10)
szept. 10. 10:09
Neked mennyi ido utan mult el a szomszed fog fajasa?
szept. 10. 09:24
Szerintem kisugárzik.
14. liliom10 (válaszként erre: 11. - JuditC)
szept. 10. 07:45

Menj vissza a fogorvoshoz !

Régebben, mikor hasonló helyzet volt nálam, én Dalacint szedtem.

13. JuditC (válaszként erre: 12. - Borian)
szept. 10. 07:24

Szia… koszi a valaszt. En is ettol felek.

Teljesen ugy faj mont egy fogbelgyulladas.

12. Borian
szept. 10. 06:56
Nekem sajnos volt olyan, hogy (igaz ez bölcsességfog húzás) után a szomszédos fog fájt. Évekig kínlódtam vele, hol jobb volt, hol rosszabb, sok dokinál járam, mind nézegette, nem látott semmit, végül az egyik megszánt és gyökérkezelte. A felnyitáskor derült ki, hogy a szomszédja rángatásakor megsérült a gyökere és elhalt a fog.
11. JuditC (válaszként erre: 6. - Liliom10)
szept. 10. 02:28

Huzas utan kozvetlenul szedtem augmentint.

De ez ugye 1 honapja volt…. Most szedjek ujra?

10. JuditC (válaszként erre: 7. - Ruslan)
szept. 10. 02:26

Szia… en ugy latom a huzas helye mar szepen beforrt. Nem piros nem gyulladt.

Akkor is lehet csonthartyagyulladás szerinted?

9. Ruslan (válaszként erre: 8. - Ikres_anyu)
szept. 9. 22:46
Kívánok mielőbbi gyógyulást. Ha valóban ez a gond, akkor megfelelő kezelés után már néhány nap múlva rendben lesz minden, ha jól tudom. Sok sikert.
8. ikres_anyu (válaszként erre: 7. - Ruslan)
szept. 9. 22:38

Hasznos számomra is amit írtál.

Nekem ugyan még csak másfél hete húzták ki a fogam.

Gyulladt volt a gyökere és most nehezen gyógyul a helye és úgy érzem mintha behúztak volna, az egész állkapcsom fáj!

7. Ruslan (válaszként erre: 1. - JuditC)
szept. 9. 22:29
Lehet akár csonthártyagyulladás is. A kihúzott fog helye, amelynek neve vérseb, néha befertőződhet és a baktériumok a csonthártyáig juthatnak. Menj el valamilyen jobb helyre. Mert lehet más a probléma. Ilyen nincs, hogy azt mondják nem tudják mi a gond.
6. liliom10 (válaszként erre: 5. - JuditC)
szept. 9. 21:57
Biztos nem húzzák ki ! Esetleg gyökérkezelik.De én először inkább beszednék egy doboz antibiotikumot, mert van rá esély, hogy meggyógyul a fog.
5. JuditC (válaszként erre: 4. - Liliom10)
szept. 9. 21:41

de már 1 honapja:(

felek, hogy azt is gyk ni vagy huzni kell

4. liliom10 (válaszként erre: 1. - JuditC)
szept. 9. 21:18
Valószínű, kicsit megnyomták a fogóval a szomszéd fogat húzás közben. Ha kíméled, talán elmúlik magától is a fájdalom, de lehet, hogy antibiotikum kell, ha rágásra, kopogtatásra fáj.
3. JuditC (válaszként erre: 2. - Imisz)
szept. 9. 19:54
En is attol felek hogy ez egy kulonallo fogfajas. Modnjuk elotte abszolut nem fajt.. RTG volt de semmi sem latszik:(
szept. 9. 19:43
Nem lehet, hogy ez 2.fog fájása/érzékenysége független a húzástól? Nem értem, miért nem röntgenezte meg a doki. Attól, hogy kívülről egészségesnek tűnik a gyökérnél lehet egy ciszta,vagy bármi amitől érzékeny. Nézesd meg másik fogorvossal is ha teheted.
szept. 9. 16:04

Sziasztok!


Már 4 hete eltávolították az jobb alsó szemfogamat. Nagyjából be is forrt a helye, nem fáj már. De a mellette levő fogam, a 2. fog néhány napja elkezdett fájni. A fájdalom jellege:spontán kezdődik, ütögetésre, kocogtatásra eléggé érzékeny a fogam, illetve ráharapásra. Ilyen szúrós feszülős fájdalom.

Visszamentem ma, nem a szájsebész nézte meg hanem egy fogorvos de nem látott semmit, ahogy ütögette fájt, illetve azt a hideg sprayt amikor idetette nagyon fájt.

Azért félek, hogy fogbélgyulladás mert a műtét után közvetlenül nem fájt..ahogy telt az idő akkor kezdett el fájni...

Valaki volt így, hogy foghúzás után 1 hónappal fáj a szomszédos fog?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook