Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Essilor, Zeiss vagy Hoya multifokális lencse? fórum

Essilor, Zeiss vagy Hoya multifokális lencse? (tudásbázis kérdés)

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Alinka01)
2022. júl. 16. 18:51
Érdeklődtem több helyen, és mindre hallottam rosszat és jót, mindenki mást mond.Olyat szeretnék, amit könnyű megszokni.
9. alinka01 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 16. 18:09

Ez bizony ilyen! Az jó ötlet, hogy konzultálj előbb optikussal, esetleg olyan helyen, ahol nem rendeled meg, így ettől kevésbé függő véleményt hallasz... De úgy tudom, jellemzően nem foglalkozik minden optikus mind a három márkával, szóval, több helyre is elmehetsz.

Az alább írtakból két dolgot nem tudok igazán értelmezni:

- Egy szemüveg tényleges használatra nem lehet jó 8-9 évig, mert ennyi idő alatt változik a szemünk, hozzá kell igazítani a szemüveglencséket. Persze, biztonsági tartaléknak megőrizhetjük a régit.

- Karcolódás??? Egy szemüvegnél, amelyikben a két lencse kb. 300 ezer forint? Ilyen holmira azért jobban szokás vigyázni, mert megérdemli :) De ennek a mikéntjét elmondja az optikus.

2022. júl. 16. 06:23
Azt hiszem, most megint elbizonytalanodtam , mert mindegyik ellen és mellett is szóltok. :(
2022. júl. 15. 19:54
Lassan 20 éve használok multifokális szemüveget, többször kellett ezidő alatt újat csináltatni, mert romlott a szemem, de pl. a napszemüvegem is ilyen, miközben van fényresötétedős is. Szóval elég sok tapasztalat alapján mondom: Nagyon szerettem az Essilor Variluxot, de a Zeiss egy minőségi ugrás még ahhoz képest is! Komolyan, egy látási élmény nekem. Az optikus, aki az összes ilyen szemüvegemet a legnagyobb megelégedésemre készítette, készíti, sosem ajánlotta a Hoya-t... Sőt, azt hiszem, ők nem is foglalkoznak az elkészítésével...
2022. júl. 15. 18:18
Kellett kb 6 hét mire megszoktam, addig lefele nézéskor teljes bizonytalanság volt. Lépcsőn lefelé volt a legrosszabb de utána a szemem megszokta, vagy kikorrigálta. A karcolódást jobban kivédi a Hoya. Nagy , széles szemüveget használok, hogy mindenfele jól láthassak, a contact lencsét nagyon szerettem de sajnos nem bírtam. Az Essilort még nem próbáltam.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Perzsacica)
2022. júl. 15. 17:38
Abban gondolkodom én is, de a Essilornak állítólag szélesebb a látócsatornája.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Perzsacica)
2022. júl. 15. 17:37
Mindegyik a sajátját dícséri.Engem csak az érdekelne, melyikkel lehet jobban látni, a köztes távolságra.
2022. júl. 15. 17:20
Korábban évekig Zeiss lencsém volt, a mostani Hoya, kb 8-9 éves-multifokális de egyben van, nem látszik- és még most is jó. A Zeiss kb 3-5 évet bírt. De egyébként mindegyik jó. Érdemes az optikus véleményét is kikérni.Esetleg nem ott ahol megrendeljük.
2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 15. 17:07
Az én véleményem szerint Zeiss. Régi vállalat, minőségi lencséket készít.
2022. júl. 15. 15:24
Melyik a legjobb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook