Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után fórum

Érettségi, pontok, továbbtanulás - gimi után (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
19639. Chelsey (válaszként erre: 19638. - Itzsed)
tegnap 19:10
Köszi :) Szerintem max. a jövő őszi emelt jöhet szóba, ha egyáltalán foglalkozik vele. Most indult el a három fakultáció, plusz benevezett az Óbudai előkészítőjébe, de onnan még semmi visszajelzés nem érkezett. Nem lehet tudni, hogy befért-e a keretbe. Még ki kell tapasztalni, hogy milyenek ezek együtt. Ráadásul még kellene a jogsival is foglalkozni valamikor.
19638. itzsed (válaszként erre: 19637. - Chelsey)
tegnap 19:07
Itt a környéken a Károlyival nagyon jó tapasztalatunk volt mind az őszi középszintűn, mind az emelten májusban.
19637. Chelsey (válaszként erre: 19636. - Khi72)
tegnap 16:54
12-ben azt hiszem csak az emeltnek van értelme, ha már előrehozottat akar csinálni. Ha egyáltalán akar, majd kiderül :)
19636. khi72 (válaszként erre: 19633. - Chelsey)
tegnap 16:33
Még annyit, hogy az őszi középszintű érettségik nem biztos, hogy a saját suliban vannak, mert kerületenként 1-2 sulit jelölnek ki. Májusban ugye mindenhol van érettségi, ezért középre mi mindig ezt az időszakot választottuk, hogy a saját tanáránál vizsgázhasson. Ha egyből emeltre megy, akkor ez nyilván mindegy, mert az úgysem a saját suliban lesz.
19635. Chelsey (válaszként erre: 19634. - Khi72)
tegnap 16:22
Majd óvatosan kiderítjük, hogy most mi a helyzet. Korábban hallottam, hogy az az álláspont, hogy nem örülnek neki. Ugyanakkor nem egyformán áll hozzá a tantestület. Az meg ugye változott az utóbbi két évben.
19634. khi72 (válaszként erre: 19633. - Chelsey)
tegnap 16:18

Nekem mindhárom gyerekem előrehozott érettségit csinált angolból. Az osztályozó vizsga iskolafüggő. Nálunk 5 csoport van angolból, természetesen az osztályozó sem egyforma, de B2-nél többet a legjobb csoportnál sem kértek, pedig már C1-es könyvük volt. Lányom most májusban csinálta, egy írásbeli és szóbeli volt, meg asszem valami fogalmazást kellett beadni. Idén már nem kell bejárni a 4 angolra, van első óra is, ha nem, akkor pihen egy kicsit, leckét csinál, ebédel. Szerintem ennyi óra mellett kifejezetten jól jön.

De tudom, vannak sulik, ahol nagyon nem támogatják az előrehozott érettségit, mindenképpen érdeklődjetek utána!

19633. Chelsey (válaszként erre: 19632. - Itzsed)
tegnap 15:16

Ok. Tavasszal már van egy előrehozott érettségi betervezve, logikusabb lenne a augusztusi osztályozóra menni és októberben érettségizni. Így csak a 12. évfolyam anyagát kérik számon.


Mi a szivatós az írásbeliben? Elvileg csak B2 körüli az emelt szintje. Van valami különleges szószedet vagy téma, amire jobban rá kell készülni.

Ha olyan szerencsés, hogy az első vagy az utolsó az angol, akkor az tényleg szuper, mert érezhetően csökkentik a napok hosszát.

19632. itzsed (válaszként erre: 19630. - Chelsey)
tegnap 15:06
Lányom az őszi előrehozottat választotta, így csak 1 osztályozó kellett augusztusban.
19631. itzsed (válaszként erre: 19630. - Chelsey)
tegnap 15:04
Közös osztályozó vizsga volt az egész évfolyamnak. Az írásbeli részt az angol munkacsoport állítja össze, az tényleg szivatós szokott lenni. Van szóbeli rész is, ott beosztják őket bizottságokhoz. Lányomnak a saját tanára ott sem volt egyáltalán a vizsgán. Ha tavasszal akar előrehozottazni, akkor az egész szorozva 2-vel. 2 külön írásbeli egy nap, egymás után. A szóbelin meg egy időpontban kellett külön 11-es és 12-es tételt húzni. 12-ben az angolok egy része 1. óra volt, az meg személyiségfüggő, hogy a lyukakat ki hogy használja ki. De a kisebb óraszám mindenképp előnyösebb volt nekik.
19630. Chelsey (válaszként erre: 19629. - Itzsed)
tegnap 13:02

Sose kérdeztük meg, nem jártunk utána. Valahogy úgy képzeltem el, hogy a saját tanára osztályozza és kb. mint egy szóbeli érettségi, tételt húznak és lefelelnek.

Hogy néz ez ki igazából a gyakorlatban? Van írásbeli része is és szóbeli is? Csak a saját tanár osztályoz vagy többen vannak?

Ki tudja használni a lányod azt, hogy nem kell bemennie a nyelvórára? A fiaméknál szét vannak szórva a nyelvórák. Gyakorlatilag lyukas órái lennének napközben, amit nem tudom, hogy mennyire tudna kihasználni. Ennek ellenére mégis lehet, hogy jobb lenne túl lenni rajta mondjuk 12 elején, mert akkor csak három érettségi tárgya maradna, esetleg négy, ha mégis akarna egy plusz tárgyból érettségizni.

19629. itzsed (válaszként erre: 19627. - Chelsey)
tegnapelőtt 21:47
Tényleg jó az angolt megcsinálni. Ha a tanár nem preferálja attól még lehet előrehozottat tenni, az osztályozót az iskola és nem a saját tanár állítja össze. Valóban irreális követelmény szokott lenni, de az így szerzett 4-es jeggyel csak 1 pontot veszített a lányom, bőven megérte, hogy 12-ben már nem kellett járni.
19628. Borian (válaszként erre: 19626. - Aquarius76)
szept. 5. 06:12
Ki lesz az info faktos tanár? Igen, jól tudod, szeptember végéig leadható a fakt.
19627. Chelsey (válaszként erre: 19626. - Aquarius76)
szept. 4. 23:33

Én arra gondoltam, hogy 12 elején eldönti, hogy miből akar emeltezni. Addigra már a 11-ben történtek alapján látni fogja, hogy melyik mennyire megy és van-e kedve emeltezni vagy éppen kockázatos stb.

Most éppen azon töprengenek, hogy hová tegyék az ötödik fizikát, mert csak négy került az órarendbe. Gondolom az óraszám korlát miatt. Valószínűleg az ötödik "szakkör" lesz.

Rengeteg órájuk van (37 az öt tesivel). Jó lenne megszabadulni az angoltól legalább tizenkettedikben, de ahhoz osztályozózni kellene és előrehozott érettségizni, azt meg nem szereti a tanáruk. :(

19626. Aquarius76 (válaszként erre: 19625. - Chelsey)
szept. 4. 21:37

Nálunk szeptember végéig (ha jól tudom) le lehet adni faktot ha valakinek nem tetszik vagy nem bírja. A fiam szerintem a fizikát azért nem fogja leadni, mert akkor 11.-ben term.tud.-ra kellene járni, de ő már nem szeretne bioszt és föcit tanulni. :)

A faktos infótanárnak nem örül, bár még nem tanította őket.:) Ettől függetlenül lehet, hogy azt is inkább csinálja majd, "mert miért ne" alapon. :)

19625. Chelsey (válaszként erre: 19624. - Aquarius76)
szept. 3. 16:11

De az úgy ok. Ha megvan a pontja anélkül, hogy két emeltet csináljon, akkor teljesen logikus, hogy választ. Azért nem olyan könnyű fizikailag sem végigtolni annyi vizsgát zsinórban.

A fiam is jár matek és fizika fakultációra, meg földrajzra. Utóbbival az a terv, hogy 11 végén érettségizik belőle. Aztán attól függően, hogy hogyan alakulnak a dolgok majd választ, hogy miből emeltezik, milyen fakultációt tart meg.

19624. Aquarius76 (válaszként erre: 19622. - Khi72)
szept. 3. 10:59

Ezt mondogatom 11.-es fiamnak. BME építészkar a célja.

Ő matekból mindenképpen emeltezik, mert tagozatos. Most megy fizika és infó faktra. Azt mondja, majd meglátja, hogy melyikből fogja bevállalni az emeltet.

19623. Chelsey (válaszként erre: 19622. - Khi72)
szept. 2. 20:18
Abszolút! Pont ez benne a csapda az olyanok számára, akik nem veszik ezt komolyan és annyira megörülnek a pontjaiknak, hogy még csak meg sem nézik a tantervet, ami könnyedén elérhető az egyetem honlapján. Abból azért látszik, hogy nem egy könnyű menet az első három félév és még utána is találhatók rázós vizsgák, csak addigra megedződnek, akik talpon maradnak. :)
19622. khi72 (válaszként erre: 19620. - Chelsey)
szept. 2. 18:18
Azért azt hozzá kell tennem, hogy érettségi szinttől függetlenül, ha a bejutáshoz nem is, de ahhoz, hogy sikeresen vegye az akadályokat a BME-n, kell az emelt matek és fizika tudás, mérnök infon az emelt info is.
19621. Chelsey (válaszként erre: 19617. - Etti76)
szept. 2. 16:00
Szerintem egyértelmű a táblázat az emelt nyelvi érettségivel kapcsolatban, mert az az állami nyelvvizsgával egyenértékű dokumentumnak számít, B2 vagyis 36 pont jár érte.
19620. Chelsey (válaszként erre: 19618. - Khi72)
szept. 2. 15:24

A fizika emelt is tud húzós lenni, az már biztos!

Szerintem is jobb közepet írni, ha az intézményi pontok megvannak az emelt fizika nélkül is. Kivétel, ha valaki annyira jó fizikából, hogy biztosan tud emelten 60 pontot írni.

19619. Chelsey (válaszként erre: 19616. - Borian)
szept. 2. 15:03
Abszolút egyetértek. Szerintem a fiúk között ez azért ritkább, mint a lányok között. A költséget meg ugye nagyon nem lehet megúszni, ha valakinek lakást kell bérelni. Adott esetben náluk nem volt alternatíva. A kollégium nyilván nem annyira drága, mint önálló lakást bérelni, de szerintem a kollégiumi elhelyezéssel se lehet olcsón megúszni egy külföldi alapképzést, ha valaki nem tud mellette dolgozni. Úgyhogy igen, ha nincs rá keret, akkor ez szóba se jöhet.
19618. khi72 (válaszként erre: 19617. - Etti76)
szept. 2. 13:33

Én úgy tudom, hogy a 60% feletti emelt nyelvi érettségi középfokú nyelvvizsgának számít. Ebben a kérdésben nekem sem egyértelmű a táblázat, máshol oda szokták írni, hogy ezt is elfogadják. A matek-fizika emeltért egyenként jár 60 pont, ha 40% feletti. Ez a 2 tantárgy ugyanaz, amelyik a 200 pontot adja egyetemi pontként, ha emelt akkor 100%-ban számít, ha közép akkor 67%-ban.

Ha megvan 1 emelttel is a 100 intézményi pont, azt érdemes mérlegelni, inkább csinál egy szuper közepet és veszít az egyetemi pontoknál min.33-at, vagy nekimegy az emeltnek, ami ugye mindig rizikósabb. Idén az új rendszerben lehet többen 1 emelttel mentek csak, ill. elég rossz pontok születtek a fizika emelten, ezért is csökkentek nagyon a ponthatárok.

19617. etti76 (válaszként erre: 19615. - Khi72)
szept. 2. 09:37
Nagyon köszönöm. A pontszámításokat már bogarásztuk. A 100 intézményi pontszámítást én nem teljesen értem. Imeri esetleg valaki a rendszert? Jól látom, hogy ha két emelt (fizika, matek) érettségi is jól sikerül akkor kapásból túl is lépi az ember a 100 pontot. Ez ugyanaz a 2 emelt tantárgy mint amit az érettségi pontokba számítunk vagy azon kívüli emelt érettségi? Illetve 99%-os emelt angol érettségi B2 nyelvvizsgának számít e? Bocsánat, valószínűleg ezeket mindenki tudja már közületek, de nekem tök új. Középiskolai felvételiben profi vagyok:) [link]
19616. Borian (válaszként erre: 19614. - Chelsey)
szept. 2. 09:27
Minden gyerek más, szomszéd kisfiú biztosan olyan típus +szülőknek biztosan van erre pénze. A lányomnak lett volna lehetősége hasonlóra, de momentán erre nem volt 15-20 millió forintunk, ezért maradt itthon, bár ő nagyon ment volna.
19615. khi72 (válaszként erre: 19609. - Etti76)
szept. 2. 09:08
Fiam idén végzős Msc-n mérnök infon a BME-n. Szereti. Nagyon. Kell tanulni rendesen, főleg az első félévekben. Az is igaz, hogy sokan kiesnek, nem bírják. Ha mindig is ez érdekelte, szerintem nem lesz gond, a nyelveknek pedig itt is nagy hasznát veheti, fiamnak volt lehetősége amerikai hallgatóknak meghirdetett kurzust felvenni a BME-n kívül, Erasmusra is plusz pont a 2.nyelvvizsga.
19614. Chelsey (válaszként erre: 19612. - Borian)
szept. 2. 09:06
A lányok általában életrevalóbbak ebben a korban :D Jó, bizonyára vannak olyan fiúk is, akik simán elvannak egyedül. Pl. a szomszéd "kisfiú", aki kb. három hónappal fiatalabb a gyerekemnél, duplázott az oviban, úgyhogy még csak tizedikbe megy. Ő már a nyáron elköltözött, béreltek neki egy lakást kb. másfél hónapja és egyedül él külföldön. Iskolába és edzésekre jár továbbra is, pont mint itthon, csak magasabb színvonalú csapatban tud játszani. Egy évet biztosan kint lesz, de ha bejön, akkor marad érettségiig és aztán megy tovább, ha összejön neki valami amerikai ösztöndíj. Legalábbis ez a terve.
19613. Chelsey (válaszként erre: 19611. - Etti76)
szept. 2. 08:56

Szerintem ez a nyelvvizsga kérdés is egyéni. Van aki inkább több nyelvet tanul, a másik egyet, de magasabb szinten. Nyilván a céloktól, de az irányultságtól is függ. A fiam inkább az utóbbi, ő maradt az angolnál, viszont abból CPE/C2 a target.

Mondjuk ebben az is közrejátszik, hogy két éve kezdte a németet és ezalatt két tanáruk volt, egyikkel se igazán találták meg a hangot és többek között emiatt is hanyagolja. Pedig, amikor gimi előtt nyáron elment a helyi nyelvsuliba, akkor nagyon tetszett neki és jó ütemben haladtak. Úgyhogy, ha kelleni fog neki és lesz valami motiváció, akkor biztosan meg fogja tudni tanulni. Csak jobb lett volna, ha még gimi alatt elér egy B2 szintet. Az angol annyiban más, hogy már nyolcadikban megvolt a B2, a gimiben ugyan nem sokat tettek hozzá, de sokat beszél anyanyelvi gyerekekkel, többször volt anyanyelvi környezetben és így motiváltabb tökéletesíteni, mint egy viszonylag későn kezdett új nyelvet megtanulni.


Nagyon jól hangzik, hogy valaki külföldön tanul és amennyiben tényleg érett rá, plusz ami még nagyon fontos, a megfelelő szakot sikerül kiválasztania, akkor valóban megérhet már az alapképzésre kb. 25-30 millió forintot költeni. Nyilván ezen lehet finomítani, ha valaki dolgozik közben, de az csak menet közben derül ki, hogy sikerül-e valami munkát vállalni tanulás mellett. Ha valamelyik rész nagyon bizonytalan, akkor inkább hazai alapképzést választanék, lehetőleg olyan helyen, ahol elérhető az Erasmus és a mesterképzést, specializációt csinálnám valahol külföldön. Már csak azért is, mert addigra várhatóan biztosabb lesz az ember abban, hogy valóban jó irányt választott-e, mit is akar csinálni.

19612. Borian (válaszként erre: 19609. - Etti76)
szept. 2. 06:04

A magyar BME nagyon jó és (legalábbis még pár éve, míg anyukám ott dolgozott most már picit elszakadtunk) nagyon elismert diploma volt külföldön is.


Az más, hogy alacsony pontokkal is be lehet kerülni, annak a kereslet/kínálat speciális alakulása az oka, nagy a lemorzsolódás és a nem odavalóknak nehéz elvégezni. De aki felkészülten és megfelelő érdeklődéssel érkezik, az jól jár majd vele.


Summa summarum, csak azért, mert nem tűnik jónak, ne menjen sehová. Külföldre akkor menjen, ha az vágya, ott vmi speciális dolgot lehet tanulni. (Nem mindenkinek való, hogy 18-20 évesen külfödre menjenek. A lányomnak pl. igen, a fiamnak nem.)

19611. etti76 (válaszként erre: 19610. - Chelsey)
szept. 1. 20:38
Igen én is így gondolom hogy alapszak aztán majd meglátja, de olyan sokan mennek vagy akarnak menni külföldre a barátok között, hogy ezért ő is elkezdett gondolkozni. Francia és angol nyelvvizsga van és lehet egy nemet is meglesz, de “csak” B2. Felsőfokra már nem akarnak menni ezek a gyerkocok mert minek.. úgyis kimaxolják a pontokat. Annyira már nem nyomulnak nyelvekben úgy érzem mint ahogy pl. A mi időnkben:)) egyszerűen csak beszélnek mindenféle nyelveket. Bécs csak úgy eszembe jutott, valaki említette egyszer hogy a Műegyetemet érdemes megnezni.
19610. Chelsey (válaszként erre: 19609. - Etti76)
szept. 1. 20:29
Minkét szak nagyon jó, szerintem itt is elég jó alapszaknak és utána egy külföldi specializációval lehet még versenyképesebbé tenni. Mi lenne helyette Bécsben, mi jött szóba? Milyen nyelvvizsgákat csinál meg? Nincs olyan, hogy túl sok :D
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook