Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rengeteg honfitársunk miért nem foglalkozik a foga állapotával? fórum

Rengeteg honfitársunk miért nem foglalkozik a foga állapotával? (beszélgetős fórum)


1 2
60. Ghost👻 (válaszként erre: 58. - Tien)
tegnap 18:52

Dettó.

Ugyanezt csinálom.

59. tien (válaszként erre: 58. - Tien)
tegnap 18:17
Mielőtt minden veszve lesz...
58. tien (válaszként erre: 55. - Ghost👻)
tegnap 18:16

Ismerős.

Két éve próbálom a férjem győzködni,már ijesztgettem mindennel.(szívproblémák stb..)


Mindenben támogatom,ha kell fogom a kezét.

57. Channa* (válaszként erre: 49. - Birebora)
tegnap 18:02
Hogyan lehet szinten tartani a fogágybetegséget.
56. Ghost👻 (válaszként erre: 53. - Globus)
tegnap 17:42
Sajnos biztos.
55. Ghost👻 (válaszként erre: 54. - Tien)
tegnap 17:42

Túl vagyunk rajta. Eddig 2 dokinál volt konzultáción. Menthetetlen.

Csak sajnos nem olyan egyszerű rávenni,hogy kezdje el. Ez nála már több,mint sima rettegés.

54. tien (válaszként erre: 52. - Ghost👻)
tegnap 17:28

Azért előtte nézesse meg ,hátha tud a doki valamennyit menteni.

A részleges kapcsos cucc is elviselhetőbb .

Arra a párra ami menthető lehet építeni és nem kell teljes műfogsorral élnie.

53. globus (válaszként erre: 52. - Ghost👻)
tegnap 16:53
Biztos? Én is ezt mondtam férjemnek, baszki, minden fogad rossz. Erre kiderült, hogy az mind kopás. Egyet sem húztak, hanem koronaborítást kapott.
tegnap 16:32

Nekem úgy nèz mi vègre sikerül rábeszélni a fèrjem,hogy húzassa ki mindet ès legyen műfogsora.

Nincs egy èp foga sem.

51. asztanaviszta (válaszként erre: 49. - Birebora)
tegnap 14:55

Nem mindegyik.

Pl. csak bizonyos típusú tömés.

50. tien (válaszként erre: 49. - Birebora)
tegnap 13:52
Nem.
tegnap 13:46
A fogmegtartó kezelések ingyenesek a területileg illetékes fogászaton. Azt gondolom, hogy ha valaki rendszeresen jár és nem hanyagolja el magát akkor ez működik. A szuvas fogat észreveszik és orvosolják. És a fogágybetegségeket szinten lehet tartani.
tegnap 13:25
Hát nem tudom. Sztk-ba járok évente. Ha nincs bajom akkor is megyek szűrésre. Nincs egyetlen koronám, hidam, műfogam sem. Mind a sajátom. Ezek szerint szerencsés vagyok a fogaimmal és az sztk-s orvosokkal is.
47. tien (válaszként erre: 45. - Timycat)
tegnapelőtt 22:28
Most ezzel megleptél.😳
46. timycat (válaszként erre: 40. - Tien)
tegnapelőtt 19:30

Szerintem és a fogorvosom szerint is a genetika és a betegség az ami sokkal többet számít, mint hogy ki mennyit ápolja.


Pl egy felszívódási zavaros vagy egyes immunbetegségek mellett az ember kb bármit csinálhat a fogaival azok el fognak romlani, ki fognak potyogni.

45. timycat (válaszként erre: 44. - Tien)
tegnapelőtt 19:26
Barátnőm férje Németországban fogorvos, arra panaszkodik, hogy a német biztosító előbb fizeti meg az ügyfél 2-3-4 napos bp-i tartózkodását fogászati kezeléssel, mint egy német fogorvost.
44. tien (válaszként erre: 43. - Globus)
tegnapelőtt 17:47

A magyar fizetésekhez (átlag ,dolgozói)drága a fogdoki.


Németországi török pasi büszkén mutogatta a fogait ,hogy Budapesten csinálták neki.(futár volt a lelkem😀)

43. globus (válaszként erre: 42. - Tien)
tegnapelőtt 15:15
Sógornőm fia Angliából jött haza. Azt nem tudom, milyen motivációból, de fogorvosnál IS.
42. tien (válaszként erre: 41. - Globus)
tegnapelőtt 14:10

Az utolsó mondatodban benne volt.

A hanyag (csak egy pici lyuk ,de félek a dokitól és /vagy nem érdekel +akinek van rá pénzze,de nem törődik a fogai állapotával /

Őket nem mentem fel.


Németországban az AOK(betétbiztosító )részben állta a kezeléseket.

Nyilván ott is voltak árak (sok német előszeretettel jött Magyarországra fogat csináltatni )

41. globus (válaszként erre: 40. - Tien)
tegnapelőtt 11:59

Lehet, hogy FI arra gondolt, lyukas szuvas fogakat nem tömetnek be?

Gyerekem nemrég 9 hónapot tengerentúlon töltött, előtte elzavartam fogorvoshoz, nehogy majd ott dollárokba fájjon.

40. tien (válaszként erre: 39. - Globus)
tegnapelőtt 11:32

Ugye?

Nagyon sokat befolyásolja a fogak minőségét a genetika.


Apué is erős , egészséges és kicsit sárga (a nem megfelelő fogmosás és a cigizés miatt)


Ezért nem szabad bántani azt aki nem tudja megcsináltatni a fogait ,mert nem tudjuk miért.


Kivétel a hanyag és lenne rá pénzem,de letojom emberek.

39. globus (válaszként erre: 36. - Tien)
tegnapelőtt 10:49

Az ikertestvéremé csupa fogkő, emiatt ínybetegsége van.

Nálam semmi fogkő, de szinte mindegyiken korona. Idősebb tesónk leghanyagabb higiénia szempontjából, ehhez képest alig van fogászati problémája.

38. tumbo2 (válaszként erre: 37. - Tumbo2)
tegnapelőtt 10:45
ami zavar,az az ínysorvadás jele.egyre nagyobbak a fogaim között a hézagok.fogpiszkáló,fogselyem,
37. tumbo2 (válaszként erre: 36. - Tien)
tegnapelőtt 10:40
az apám egyetlen öröksége,az aránylag jó fogaim.az anyámnak egymás után hullottak ki a fogai,ínysorvadása is volt.40 éves korára egy sem maradt.fehér fogaim sosem voltak,elég aprók,meg hát már töredeznek,72 év után?mindhárom testvéremnek pocsék fogai voltak,.a lányomnak hálistennek elég jók,de az unokaöcsémnek is rosszak,pedig aztán mossa eleget.cukrot nem eszünk,cukros üdítőt sem iszunk.
36. tien (válaszként erre: 35. - Srcrss)
tegnapelőtt 08:57

Ez a szörnyű ,hogy az ép fogak hullanak ki.


Anya a négy gyerek mellett 55 éves korában már protézise volt.Pedig gyöngy fogai voltak.


Apa ivott ,cigizett nem igen vigyázott a fogaira mégis szinte meg volt neki az összes.

Két testvéremnek jó minőségű a fogai.

Mi ketten az öcsémmel vagyonokat költöttünk már a fogainkra.

Neki az összest egyenként csavarozták be pár éve, több millió volt .

Nekem pótolgatják ,mert ez az inysorvadásos betegeknél nem megoldás ez a csavaros cucc.

Most már lesz@rom,de mikor elkezdődött hullani minden egyes fogamat megsirattam.

Amik egészségesen kiestek.

35. srcrss (válaszként erre: 9. - Tien)
tegnapelőtt 08:26
Anyukámnak is ínysorvadása van. Mozognak, kihullanak az ép fogai. :(
34. srcrss (válaszként erre: 32. - Srcrss)
szept. 13. 16:44
30 felett két tömött fogam van, pedig szerintem nem viszem túlzásba a fogápolást. Naponta kétszer mosok fogat, és fogselymezek.
33. tumbo2 (válaszként erre: 28. - Zolo)
szept. 13. 16:29
én mindig azzal álmodtam,hogy kihullik a fogam.igaz az anyám nem zavartatta magát,még ebédnél is kivette a fogát.majd elhánytam magam.mikor kivésték a magándoki által beletört gyökeret,mondom a kislánynak nem kell félni.holott én is majd összecsináltam magam.fölvágták az ínyemet,utána összevarrták.
32. srcrss (válaszként erre: 31. - Tumbo2)
szept. 13. 16:25
Genetika is.
31. tumbo2
szept. 13. 16:21
szerintem ez is genetika,az unokaöcsém naponta kétszer mossa a fogát,mégis töredezik.hogy nekem hetven kétévesen, az más,de ő még fiatal hozzá.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook