Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epidurális szülés fórum

Epidurális szülés (beszélgetős fórum)


szept. 6. 21:45
Minek akarsz kérni? 🫣🤔
szept. 6. 21:39
Budapesten, állami kórházban, nagyon jó orvos szülésznő mellett szóba sem jött az epidurál. 2018-ban.
18. rabankari (válaszként erre: 2. - Bichi)
szept. 6. 19:50
Nem.
17. Anyagi (válaszként erre: 1. - Anonim98)
szept. 6. 19:36

Megvan a veszélye, hogy nem érzed majd a "nyomást" és végül vákuummal vagy fogóval kell kisegíteni a gyereket!

Próbálják úgy dozírozni, hogy a kitolási szakra már elmúljon a hatása, de nem mindig sikerül.

szept. 6. 16:02

Szombathelyen tervezek szülni, azonban ott semmit nem lehet kérni, max gázt.

Ebben az a meglepő, hogy anyósom '98-ban Körmenden epidurálissal szülhetett, most pedig sehol sem lehet kérni: (Szombathely, Zalaegerszeg, Győr, Keszthely, Ajka Pápa, Veszprém),így nem tudom hova lehetne fordulni, ha valaki mindképp természetes úton szeretne szülni, de mégis a biztonság kedvéért kérhető az érzéstelenítés is.

15. Panna07 (válaszként erre: 1. - Anonim98)
szept. 6. 15:03
Szia, Pécsen lehet kérni, én 3 éve ott kaptam.
14. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Globus)
szept. 6. 14:13
Bartnőm már 39 éve is úgy szült, meg 6 éve a menyem is.
13. Bichi (válaszként erre: 11. - Alnisa)
szept. 6. 13:46
Nem császárra gondoltam, nekem az volt, de ez lényegtelen. Viszont minden ismerősöm kapott, pedig nem magánban szültek. De akkor ezek szerint ez véletlen egybeesés...
12. Alnisa (válaszként erre: 8. - Bichi)
szept. 6. 13:38

Én senkit nem ismerek a környezetemben aki kapott volna.

Sztem ez leginkább Pesten elérhető, ott sem minden kórházban. Illetve magán klinikákon.

11. Alnisa (válaszként erre: 7. - Bichi)
szept. 6. 13:37
A császár az más. Császárnál persze epi van, de normál szülésnél Mo-n nem "divat". Legtöbb helyen nincs rá kapacítás, meg úgy vannak vele, felesleges kockázat, mindegy te mit szeretnél.
szept. 6. 12:13
Én császárral szültem, így énnis kaptam epidurálist. Viszont úgy tudom, hogy azt más esetekben nem adják. Sőt a császáros szülést sem akarták engedélyezni nekem. Külön tortúra és protekció után tudtam csak elintézni, hogy a szemem miatt császárral szülhessek.
9. globus (válaszként erre: 7. - Bichi)
szept. 6. 12:04

Akkor valószínűleg kilencvenes évek közepe. Nálam meg semmi se volt, az apás szülés kezdődött annyival, hogy szó volt már róla.

Csak a folyamat érdekelt :) Labda, medence meg ilyenek azt hiszem, utoljára lettek. De az ominózus otthonszülés botrány alatt már volt.

Offoltam a témát, bocsánat.

8. Bichi (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
szept. 6. 11:30
Érdekes, mert bárkit, akit ismerek és mostanában szült, az kapott...
7. Bichi (válaszként erre: 3. - Globus)
szept. 6. 11:29
Én már 26 éve, akkor is volt, én kaptam, igaz császár lett volna, de mivel semmit nem ért, vagy rossz helyre szúrták, engem végül altattak....
6. Ágio8405 (válaszként erre: 2. - Bichi)
szept. 6. 10:52
Nahogy azt hidd. 5 éve szültem, pl hétvégén eleve nem lehetett kérni.
5. Alnisa (válaszként erre: 1. - Anonim98)
szept. 6. 10:45
Régebben Siófokon és Székesfehérváron volt rá lehetőség, de elég gyorsan változik a rend.
4. Alnisa (válaszként erre: 2. - Bichi)
szept. 6. 10:44
Ez nem igaz, a legtöbb kórházban nem lehet kérni csak úgy. Ha császárral kell szülni, akkor igen, de csak úgy, hogy ne fájjon, nem.
3. globus (válaszként erre: 2. - Bichi)
szept. 6. 10:32
Ez mióta van? Csak azért kérdezem, te is régebben szültél, nálad már volt?
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Anonim98)
szept. 6. 10:20
Az teljesen alap, azt mindenhol lehet kérni...
szept. 6. 10:11

Sziasztok,

Tudnátok szülészetet ajánlani a Dunántúlon, ahol lehet kérni epidurális érzéstelenítést szülés alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook