Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bonsai nevelésével, életbentartásával kapcsolatos tanácsok fórum

Bonsai nevelésével, életbentartásával kapcsolatos tanácsok (beszélgetős fórum)


2010. márc. 14. 10:22
Sziasztok én msot vettem egy bonsait fogalmam nincs milyen fajta, nem volt ráírva... azt szeretném kérdezni hogy metszeni hogy kell?
10. gatto4
2010. febr. 16. 13:50

Hali!

Engem kb másfél éve ajándékoztak meg egy bonsai-al, azt hittem halálra van ítélve szegény.

Érdekes módon él és virul :)

Mondjuk azóta egyszer más átültettem nagyobb cserépbe több földdel és kicsit a hajtásait is megmetszettem.

Ami a lényeg, hogy az enyém (nem tudom milyen fajta), imádja a vizet, állandóan locsolom.

Nálam most télen az ablakban van és gyönyörűen virágzik (persze ha van vize rendesen).

Nyáron árnyékosabb helyre tettem.

Ja és én azért olyan 3-4 havonta tápoldatozom, vettem kifejezetten bonsai-nak valót és rá van írva az adagolás, nekem ez így bevált.

Remélem tudtam segíteni :)

2010. febr. 16. 08:01
Én most kaptam egy fagyalt (ligustrum). Milyen gyakran kell öntözni? Tápoldatozni hogyan kell? Az jó ha 17-18 fokba van télen? Köszi a válaszokat:)
8. margareta51 (válaszként erre: 7. - Ada*)
2010. febr. 15. 20:54

Nem vagyok szakerto a bonsai nevelesnel,en annyit vettem eszre hogy ha erzekeny a noveny ontozesre,melegre egy-ketto megmegy.De van olyan amelyikkel alig kell foglalkozni es szepen virul,van egy honlap ahol a bonsaiokkal foglalkoznak.Meg kell keresem a linkjet;


www.bonsaihungary.hu

www.bonsaiblog.hu

7. Ada*
2010. febr. 15. 11:17
sziasztok! Tudnátok segíteni? A bonsai fámon egy-két levél elsárgul és lehullik... Ez vajon mitől van? Locsolom normálisan, lehet hogy melege van a szobában?
6. mr.az (válaszként erre: 5. - Potyek)
2008. febr. 6. 13:31
Az óriás hajtás vagy vizhajtás ahogy ezt a jelenséget én ismerem akor történik meg ha hirtelen sok vizet kap a növény.Nem tul közeli a kép de mintha ugyan olyan lenne a levél,tehát valószinü az alsó gyökerekről indult ki ami azt jelenti hogy valamennyire él a növény.A tavasz meghozza a választ,de ugynézem ez egy lombhullató féle hüvös helyen kellene tartanod.
5. potyek (válaszként erre: 4. - Mr.az)
2008. febr. 6. 09:58
Az oldalamra tettem fel fotókat...hát nem túl szép látvány...tudja valaki,hogy ez az óriás hajtás mitől nőtt??
2008. febr. 4. 12:46
Ha lombhullató fajta akkor normális,de nem szerencsés lakásban tartani mert a biológiai ritmusa szerint téli pihenést igényel.Hűvös helyen,garázsban is telelhető de ilyenkor is öntözni kell mindíg legyen nedves a földje,vagy a kertben is áttelelhető,csak sok levéllel kell betakarni.Ha hajt akkor él,de tavasszal erőteljesen vissza kell vágni a gyökereit,és alakítani a koronát.Miután kevés földben él ezért fontos a rendszeres öntözés,nem szabad hogy kiszáradjon a földje.
2008. febr. 3. 00:06
Nálam ugyan így volt. Kb. 1 évig élt és virult, hozta az új leveleket, aztán egyszer gondolt egyet és ledobálta a leveleit és ... annyi lett neki. Pedig ugyanannyi vizet kapott, nem változtattam a helyét...
2008. febr. 2. 23:43

Ha kiszarad, akkor dobja le a leveleit.

Az teljesen normalis, hogy nonek az agai es hoz uj leveleket, de az meg nem garancia arra, hogy szandekaban all eletben is maradni. Nalam is igy volt egy darabig, aztan tonkrement. Maig nem tudom, mit ronthattam el.

2008. febr. 2. 23:39
Fél éve van egy bonsai-om, él,de nincs levele egy sem...aki tud adjon tanácsot,hogy mit szeret,normális-e hogy ledobálja az összes levelét?Közben egy óriás hajtást hoz a törzséből?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook