Bolhairtás hogyan? (tudásbázis)
Hello.
Őő ..A kutyám és a cicám bolhás lett. Most fogunk nekik olyan cseppet venni ami teljesen kiírtja belőlük a bolhákat,és védelmet biztosít nekik egy időre.
Csak a házban meg ott ugrálnak a bolhák ,és hiába írtjuk ki belőlük ,minket csípkednek.
Mit tegyünk hogy a házból eltüntessük a bolhákat?
Nincs valami olyasmi fertőtlenítő ami nem káros sem az állatokra,sem ránk?
Köszönöm mindenkinek hsz-t.
Lenne még egy nagy kérdésem: mivel lehet SIETTETNI a csípések gyógyulását? Van ami már egy hónapja megvan.... zavar, viszket, csúnya...
Nálunk kutya van és most sikerült összeszedni még az allergiájához....talán tavaszra lesz szőre is:(
Frontál cseppet kapott, egy sztearidos szurit, egy kis kék tablettát. A doki azt mondta, hogy nem kell a helyével semmit se tenni, 2 napon belül tünetmentes. A Frontál hatása 4 hónap.
Az ampullás szer a Neocidol, ez borzasztó büdös (bocs),a kutyából nem párolog el a szaga:(
De vannak más szerek is kb. 1800 Ft körül, amit pár héten belül ismételni kell.
Én a betegektől szoktam bolhát összeszedni.Sajnos addig nem szabadulok töllük meddig magamon meg nem fogom.
Nem szégyelni való dolog és csak az gúnyolodjon akit soha sem csiptek meg a bolhák.
salyos nálunk is volt ,,mivel mi tartunk állatokat egyértelműen vele jár!!
nagyon nehéz kiirtani!!
de gyógyszertárban kapható ampullás írószer 1 liter vízhez és emberre ártalmatlan..
nálunk ha egy bolha van Alexandrát úgy összemarja!
ő az akin észre lehet venni !
Bolhákról
Emberbolha (Pulex irritans):
Magyarországon közel 50 bolhafaj fordul elő, amelyek emlősökön és madarakon élősködnek.
Többnyire egy-egy állat vérével táplálkoznak, nevük is ennek megfelelő (pl. kutyabolha, macskabolha stb.). A legtöbb bolha azonban megszokott gazdáján kívül más fajból is szív vért. Az embernek és a sertésnek közös a bolhája, amelyet talán „részrehajlóan” emberbolhának nevezünk.
Ez az egész Földön honos, kozmopolita bolhafaj valószínűleg másodlagosan lett az ember élősködője. A különféle bolhák felismerése hasonlóságuk miatt igen nehéz. Az egyes fajok a fejükön, illetve torukon levő, durva fogakból álló ún. fésűszerv elhelyezkedése alapján különböztethetők meg.
Az emberbolha biológiája:
2-4 mm hosszú, fényes, oldalról erősen lapított testű, sötétvörös vagy gesztenyebarna színű, szárnyatlan rovar. Fején és torán fésűszerv nincs. Lábai erős karmokban végződnek. Hátsó pár lábának fejlett izmai segítségével akár 5-10 cm magasra és 10-30 cm távolságra is ugrani képes. Ez a képesség részben a bolha menekülésüket segíti, részben a táplálékszerzés során egyik gazdáról a másikra való átugrást teszi lehetővé. Teste a vérszíváshoz alkalmazkodott, szőrzete hátrafelé irányul, azon kiálló részek nem találhatók, tehát alakja igen alkalmas a szőrben és ruházatban való gyors előrehaladásra, illetve tartózkodásra.
Teljes átalakulással fejlődik. A peteérés csak a vérszívás után indul meg. A nőstény szabad szemmel alig látható petéit (egy-két éves élettartama során 4-500 db-ot) közvetlenül a vérszívást követően, válogatás nélkül többnyire a földre ejti, amelyek ragadós felszínük miatt végül a padozat porába kerülnek. A bolha alkalmilag petéit a ruházatra és az ágyra is elhelyezheti.
Az általában 4-5 napos érési idejű peték 6°C alatt nem kelnek ki, 27°C-nál melegebb hőmérsékleten pedig elpusztulnak.
A petékből kikelő szőrös testű, szem nélküli, fénykerülő, hernyószerűen araszolva haladó lárvák a por, vagy a szemét szerves anyagával táplálkoznak, és különösen ott fejlődnek jól, ahol a szerves anyagban az imágók testváladéka és vér is található. Fejlődési idejük a hőmérséklettől, a relatív páratartalomtól és a tápláléktól függően nyári melegben 30-45 nap, télen azonban 300 nap is lehet. Legkedvezőbb számukra a 70% relatív páratartalom és a 20°C körüli hőmérséklet. Száraz helyen, 40-50% relatív nedvességtartalom alatt elpusztulnak.
Három vedlés után a lárvák bebábozódnak, majd a bábból a kifejlett rovar rendszerint a lépések okozta rezgés hatására, legtöbbször a lábdobbanásra ugrik ki és azonnal a vért adó gazdára igyekszik felkapaszkodni.
Részben imágó, részben bábállapotban telelnek át, de melegebb helyen télen is fejlődnek.
Az imágó kizárólag vérrel táplálkozik. A vérrel pazarol, mielőtt megtölti gyomrát, egész bélrendszerét átmossa, mindaddig, amíg végbelén a friss vér ki nem freccsen. Ezért bolhacsípés után a fehérneműn friss vérfoltok találhatók. Vérszívása 1 perctől 2-3 óráig is eltarthat, leggyakrabban boka és csukló, valamint az ágyék tájékán találkozhatunk bolhacsípéssel. Jóllakás után a gazdát elhagyja és a beszívott vér megemésztéséig védett, sötét helyen (pl. ágynemű között, levetett ruhában, kárpitozott bútorok mögött, padlózaton stb.) tartózkodik. Meleg szobában akár naponta, hűvösebb időben ritkábban szív vért, 13°C hőmérséklet alatt táplálkozása szünetel. Táplálék nélkül hideg időben és magasabb páratartalom mellett 1-3 hónapig képes élni. Üres épületben hosszú ideig vár a táplálékforrás visszaérkezésére. Táplálékul bármely állandó testhőmérsékletű állat vére alkalmas, így szükség esetén különféle házi- és haszonállatokon (pl. kutyán, macskán, sertésen, baromfin, nyúlon), esetleg vadállaton (pl. borzon) is megél. A bolha fénykerülő, többnyire olyan helyeken tartózkodik, ahol reménye van arra, hogy a vért adó gazdát rendszeresen megtalálja. Legkedvezőbb számára a 18-20°C hőmérséklet és a 70-80%-os relatív páratartalom. Melegben igen élénk, hidegben szinte mozdulatlan.
Mivel életének nagy részét a lakásban, illetve a sertésólban, tehát optimális környezeti feltételek mellett éli, ezért az évszakoktól függetlenül elszaporodhat.
A hőmérséklet és a relatív nedvességtartalom viszonylag szűk határai miatt a szezonális bolhainvázió döntően július-szeptember között jelentkezhet. Legkevesebb rovar a tél végén található.
Érzékszervei elég fejlettek. Ügyesen mászik, a szőrben és tollban jól halad előre. Sima felszínen szalad és ugrál, de elég ügyetlen. Ugorva éri el áldozatát, amelyet ugorva hagy el. Főleg akkor mozog, ha a vért adó gazda nyugalomban van. Fejlett hőérzékelő képessége miatt az elhullott, kihűlő állatot már néhány másodperc után elhagyja.
Elsősorban passzív úton terjed. Az elbolhásodott helyekről a felkapaszkodott bolhát az ember viszi magával. Egyik emberről a másikra alkalmanként át is ugorhat, sőt egyik helyiségből a másikba át is vándorol. Terjesztésében a háziállatok (pl. kutya, macska) is szerepet játszhatnak. Jelentős mértékben csak ott szaporodnak el, ahol a lárvák fejlődése zavartalan.
Különösen kedvezőek számára a rögzített pad- és széksorok közötti nehezen takarítható hézagok, így a színházak, mozik és tömegközlekedési eszközök (járművek), valamint a nyirkos, földes szobák padlója, deszkapadlózata és a tantermek dobogó alatti területei.
Ólban és istállóban, valamint hosszabb ideig, több hónapig takarítatlan lakásban található szerves anyagban hihetetlen mértékű bolhainvázió jelentkezhet.
Bolhairtásra elsősorban a permetezéssel történő, tartós méregmező létrehozása alkalmas.
Menj el egy mezőgazdasági boltba és ott kapsz szórófejes spray-t rá, de gyorsan mert nagyon hamar szaporodik.
Mindent permetezz be vele és hatásos lesz.
Nálunk macskából jött régen, hát volt galiba belőle.Erről nem tehetsz kár is lenne gúnyolódni nem a tisztaságon múlik.A tetű is tiszta fejbe megy, koszosba nem igen.
Sok sikert!
Hogyan lehet ember-bolhát kiírtani?
Valószínű friisen beköltözött külföldi szomszédainktól kaptuk.
Tiszták vagyunk, heti 2x porszívózunk. Állatunk nincs.
Már kimostam az ágyneműket, (nemcsak a huzatot) takarókat, szőnyegeket, kiporszívóztunk mindent.
De nem használt.
Ötleteket kérnék a szabadulásra :) nem gúnyolódást...
További ajánlott fórumok:
- Fórumozás, de hogyan?
- Te is szerető vagy? Hogyan éled meg a dolgokat?
- Down-szűrés: vérvétel vagy amniocentézis. Avagy hogyan válik a babavárás aggodalommá?
- Ti mennyi pénzből éltek havonta és hogyan viselitek az esetleges pénzügyi nehézségeket?
- Tudom, hogy fogynom kell, de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá.
- Te hogyan becézed a párod?