Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Azt hiszem rossz nagymama vagyok. Egyszerűen nem tudom... fórum

Azt hiszem rossz nagymama vagyok. Egyszerűen nem tudom... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
46. Szegfűrózsa (válaszként erre: 36. - Bozsu55)
júl. 17. 15:45

frenkizik (szleng szótár): Fellengzően lép fel, valódi erejét és képességeit eltúlozva nagyzol, nagy hatást próbál tenni.janizik

[link]

45. PöttyösPanka (válaszként erre: 42. - Globus)
júl. 12. 13:12
Nem arról van szó, hogy a tudatos szülő teljesen tiltja a képernyőt. Hanem arról, hogy korlátozza a gyermek életkorának megfelelően. Tehát az első 2-3 évben közel nulla, mert ebben az időszakban a gyerek agya olyan fejlődési folyamaton megy keresztül, amikor nagyon érzékeny rá. Utána fokozatosan egyre több képernyőidőt lehet bevezetni. Nem kell végletesen gondolkozni. Gyakran látom, hogy az idősebb generáció a kisbaba gondozásából ítélve előre vetíti, hogy azt a szülő majd évek múlva is úgy fogja csinálni. Pl. ha valaki a két éves gyerekét még szoptatja, akkor azt mondják rá rosszindulatúan, hogy még iskolás korában sem fog leválni. Aki meg 0 képernyőidőt enged a 3 éves gyerekének, az megszívatja szegényt, mert csúfolni fogják az osztálytársai. Ebben kábé annyi logika van, mintha aki patentos bodyt ad a csecsemőjére, az majd iskolába is csak abban fogja járatni.
44. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 39. - Globus)
júl. 12. 12:08

Persze, hogy nem azt adják át a szülők a gyerekeiknek, amiben felnőttek. Azt a hsz-t, amire most reagáltál, még a hisztizésre (eredetileg erről szólt a téma) és az enyémet megelőző hozzászólásokra írtam.

A kockulás, a telefonozás, Tv már később jött szóba.


Azzal tökéletesen egyetértek, hogy a környezeti hatások nagyban befolyásolják a gyerekeket.

Felgyorsult világban élünk. Ennek negatív hatásait kikerülni pedig szinte lehetetlen. Ha valaki vasszigorral próbálja a gyerekét eltiltani a Tv nézéstől, telefonozástól - állítom - semmit nem nyer vele. Már a kisiskolások, sőt az óvodások is "oktatják" a társaikat. Na, ez a gáz. Ez sokkal rosszabb, mintha a szülő engedné a gyerekét bizonyos ideig képernyő előtt lenni. Korlátozva az időt, és ellenőrizve, hogy milyen tartalmakat néz; de nem tiltani a használatukat. Az egymástól "tanulás" gyerekeknél - attól mentsen a jó ég. Tudom, miről beszélek.

júl. 12. 11:43
Meg kell találni az aranyközéputat, mint mindenben.
42. globus (válaszként erre: 41. - PöttyösPanka)
júl. 12. 11:40
Ez a másik véglet, a nulla. Nem tudom, meddig lehet megvonni, ha iskolába megy a gyerek, szekálni fogják, mert nem lesz infója semmiről, ami beszédtéma a többiek között.
41. PöttyösPanka (válaszként erre: 39. - Globus)
júl. 12. 11:24

Látod, hogy vannak olyan szülők, akik erősen korlátozzák a képernyőidőt, mint akikről Fincsi5 beszél.

Amúgy meg nem is tudnák azt átadni, mint amiben felnőttek, mert annyira megváltozott a környezet, hogy egyszerűen ugyanazok a dolgok már nem működnek.

júl. 12. 09:39
Emlékszem, hogy a mi nagyanyáink is szörnyülködtek rajtunk. Igy volt és így lesz ez amíg világ a világ. Változik minden és vele együtt mi is.
39. globus (válaszként erre: 18. - Smaragdzöld 🐉)
júl. 11. 19:13
Abszolút nem azt adják át, amilyenben felnőttek. Nyilván legtöbbet változott a környezet hatása, de ez ugyanakkor legjobban befolyásolja a nevelési módszert. Túl gyors a tempó, aki nem veszi fel, lemarad. Kockulni, zombulni minél előbb. Már a mieink is kaptak belőle, övéiké végképp. Kíváncsi vagyok, meddig megy el, talán még meglátjuk. Vigyázzunk magunkra, így legyen.
38. fincsi5 (válaszként erre: 37. - Semleges)
júl. 11. 18:58
Igen. -Mondtuk, hogy nem kell háttérzaj sem!-
37. semleges (válaszként erre: 31. - Fincsi5)
júl. 11. 11:55
Miért kapta fel a gyereket? A tv miatt?
36. bozsu55 (válaszként erre: 33. - Szegfűrózsa)
júl. 11. 10:57
Mi az a frenkizés?
júl. 7. 17:28

Én ezek után, megse merek szólalni.

Felneveltem 5 gyereket, van 8 unokám, mindenféle hiszti nélkül.

De meglepve látok sokszor olyat, amitől megáll az eszem.

Üvöltő gyerek a bolt közepén, mert éppen nem kapta meg a ,,,nemtomhányadik,,, kisautót, csokit, meg még ki tudja mit.

Bármelyikkel elmehetek bárhová, tudják azt az egy kindertojást megkapják amit kérnek, ha kérdezem, még valami, nem kell elég ez.

De amit a szülőktől hallok, mik vannak a suliban, megse vagyok lepőve semmin se.

Ezt is csak csendben merem mondani, nagyszerű unokáim vannak.

34. asztanaviszta (válaszként erre: 31. - Fincsi5)
júl. 7. 17:06

Ha nem felel meg a szülőknek, ahogy a nagyszülők foglalkoznak az unokával, akkor nem kell odavinni őket.

Oldják meg saját maguk az életüket.

Anyagilag, fizikailag, érzelmileg is.

33. Szegfűrózsa (válaszként erre: 18. - Smaragdzöld 🐉)
júl. 7. 16:10

"Azt a generációt, akik most nevelik a kicsiket - kik nevelték fel?"...

A mai szülők trendibbnek tartják a tévében látott szétszórt családokat, gyereknevelést... Többnyire nem TANÍTJÁK a gyermekeiknek az együttélés szabályait, nem szabnak határokat, "frenkiznek" azzal, hogy az övék ilyen kisördög, ilyen EGYÉNISÉG...

[link]

32. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Fincsi5)
jún. 28. 07:54
Meg van a másik véglet, ahol a gyerek annyi mesét néz, amennyit akar, annyit videójátékozik, amennyit akar, van saját tabletje, amin azt csinál, amit akar... Aki korlátozza a képernyőidőt, az legalább próbálja tudatosan nevelni a gyerekét. Nyilván nem egy focimeccstől lesz baja, de hallottatok már a digitális autizmusról?
31. fincsi5 (válaszként erre: 28. - Smaragdzöld 🐉)
jún. 27. 19:46

Nekem mondod? Különben nem szoktam beleszólni, akkor már rég nem beszélnénk.


Amúgy te mit szólnál, hogy nálatok van a 3 éves gyerek, az étkezőasztalról minden lepakolva, és rajzolja a kezét majd az enyémet körbe. Arrébb férjem meccset néz.

A kicsi apukája bejön, meglátja a bekapcsolt tévét, és felkapja a gyereket, s elmennek. Hetekig nem hívott.

Azért mindennek van határa. De be is fejezem, mert csak felbosszantom magam.

30. globus (válaszként erre: 18. - Smaragdzöld 🐉)
jún. 27. 19:01

Éppen most jött szembe velem Ördög Nóraval készült riport. Csak lényegét hoztam át:

"Arra gondoltam, majd a generációmmal együtt öregszünk meg a Facebookon. Aztán persze rájöttem, hogy nem tudom kikerülni például az Instát. Most a TikTok világával kapcsolatban érzem, hogy én ezt nem fogom tudni befogni. Már most lélegzet-visszafojtva figyelem, hogy a gyerekem mit művel: Mici épp tegnap volt lovagolni, és lehajította a ló. De neki nem az volt a legfontosabb, hogy jól van-e, hanem hogy fel lett-e véve videóra.

Estére vágott belőle nyolc fantasztikusan szerkesztett, különböző kisfilmet, hogy megmutathassa a barátainak... A tinik már így működnek. Ezzel én nem hiszem, hogy föl akarom venni a versenyt, de közben megvan bennem a vágy, hogy értsem ezt a világot”.

29. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 22. - PöttyösPanka)
jún. 27. 17:42
Igen. Mintha ezt elfelejtették volna.
28. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
jún. 27. 17:39
Erről van szó. Teljesen másként van minden. Pont ezért nem kellene beleszólni a nagyszülőknek abba, hogy a fiatalok hogyan neveljék a gyerekeiket. A nyílt vagy burkolt kritika nem vezet célba. Még akkor sem, ha a legnagyobb jóindulattal próbálnak is hatni a fiatalokra. Még egy generációnyi különbség is hatalmas. Hát még kettő!
27. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 21. - 55Judit)
jún. 27. 17:35
De igen. Irányítani azért kell őket. És szükség van szabályokra, korlátokra. Meg következetességre is. Nem könnyű.
26. gigi> (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
jún. 27. 17:15
Enyém most volt egy hónapja 2
25. fincsi5 (válaszként erre: 18. - Smaragdzöld 🐉)
jún. 27. 15:31

Teljesen másképp van minden! Mi pl. nem tiltottuk a tévétől, 5 éves korában már ő maga szelektált.


Most projektoron nézhet mesét, a tévén nem.

Enyémnek volt gumicsizmája, hogy tocsogjon a sárban. Most megállnak a kapu előtt úgy, hogy az kocsiajtó a kapuhoz nyíljon, és behozzák ölben.

st.stbstb.

24. fincsi5 (válaszként erre: 19. - Gabbbicica)
jún. 27. 15:26

Én pl. nem tömöm édességgel, és 4 éves koráig leszedtem becsületesen a csokimázt a túrórudiról, ahogy mondták.


De hadd szóljon már halkan a rádió, vagy lehessen bekapcsolva a tévé, ha meccs van.


Pontban 12:30 kor ültettem ebédelni, de ha nem ette, nem raktam el, megette 13:35-kor. De jöttek, hogy az már késő!!!

23. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Gigi>)
jún. 27. 15:19
Most volt 6
22. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - Smaragdzöld 🐉)
jún. 27. 15:08
Én is pont ezt szoktam mondani :D Azokat a szülőket, akiket most kritizálnak, azok nevelték fel, akik kritizálják őket.
21. 55Judit (válaszként erre: 18. - Smaragdzöld 🐉)
jún. 27. 15:02
Mert nem is! Minden ember a piciket is beleértve hordoz egy csomó egyéni, és öröklött tulajdonságot is. Neveléssel csak irányítgatni, terelgetni lehet egy gyereket. Én még azt se nagyon tettem. Nőtt ahogy nőtt! Mindig úgy éreztem jól van ahogy van, és most is ezt érzem.😀
20. gigi> (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
jún. 27. 14:58
Akkor kezet foghatunk. 🤝 Mennyi idős a kicsi?
jún. 27. 14:53

Egyik gyerekem se hisztis; pedig teljesen maskepp nevelem oket, mint ahogy en felnottem.


Szomoruan olvasom itt, hogy a legtobben kb nem szeretitek, ha ott az unokatok...vagy nem tartjatok be a "szabalyokat".


Igaz, en még csak anyuka vagyok, de ha vigyazok mas gyerekere is az enyemen kivul, eszembe nincs, h ne tartsam be, amit kér az anyuka.


Ismerek itt is a kornyezetunkben olyan nagymamat, aki nem hiszi el, h tejerzekeny az unokaja, es amint egyedul marad vele; eteti a turorudival meg mindennel, mert szegeny kisunoka nem ehet otthon ilyesmit es h regen sise volt allergias gyerek...

jún. 27. 14:06

Csak úgy összességében, mert látom, hogy többen is a mostani szülők felelősségét említik, mint a hibaforrást, amiért hisztis a gyerek. Azt a generációt, akik most nevelik a kicsiket - kik nevelték fel? Azok, akik most bírálják őket. Akkor hogy is van ez?

Hányszor hallottam már (itt, a Hoxán is), hogy minden nevelés kérdése. Akkor ki kit nevelt rosszul? Vagy a saját nevelés természetesen kivétel, csak mások nevelési elveivel van gond?


Nem piszkálódni akarok, higgyétek el.

Sosem értettem egyet azzal, hogy minden nevelés kérdése.

17. fincsi5 (válaszként erre: 16. - Gigi>)
jún. 27. 14:05
Ugyanez!:(((((
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook