Az internet hatásai
A mai felgyorsult 21. században az informatika világa is magasabb sebességre kapcsolt. Korlátlan információmennyiség áll rendelkezésünkre, gyakorlatilag a neten bármilyen információra rá lehet keresni. Könyvek helyett az internetet használom, ha valamilyen információt szeretnék megtudni. Valljuk be, ez gyorsabb, mint elbattyogni egy könyvesboltba és megvenni egy könyvet.
Az emberi kapcsolatok is átalakultak. A személyes kontaktus helyét átvette az online világ, a Facebook, Instagram, a szöveges üzenetek, szmájlik, emojik. A kommunikációnk pedig emiatt lebutítottá és egyre egyszerűbbé válik. Sokszor nem is írunk szöveget a másiknak, hanem egy nevetős szmájlit, a másik következtesse ki, mire gondolunk. A személyes találkozók ritkulnak, elég ha bepötyögjünk pár emojit a másiknak, kommunikáció le is van tudva.
Korlátlan és szelektálatlan információ ömlik ránk. Álhírek is. Felgyorsult a világ. A bullying az internet megjelenésével átterjed az online térbe, sok esetben az iskolában is online terrorizálnak valakit. Sokan elmondhatják a véleményüket online, a Hétszilvapusztán élő Sanyi is, akiről internet előtt azt se hittem, hogy létezik. Szeretné fontosnak érezni magát ő is. Demokrácia van, mindenki szabadon leírhatja a véleményét.
Sokan nézik az az Insta-celebeket, akik életük minden egyes percéről posztolnak valamit, mit ettek, hánykor ettek, hányszor vécéztek egy nap. Képek fine dining kajákról, vadiúj kocsiról, csilivilli lakásról, tökéletes családi életről. Sokszor a gyereküket is feláldozzák a nézettségért és pénzre váltják. Aztán hogy mi van a cukormáz mögött... Senki sem tudja....
Az mindenképp pozitív aspektus, hogy az interneten jobban és több emberrel tudjuk felvenni és tartani a kapcsolatot. Viszont sokan online élik az életüket, úgy, hogy saját életük talán nincs is.
Írta: a4e7cf9021, 2021. november 19. 09:35
Fórumozz a témáról: Az internet hatásai fórum (eddig 24 hozzászólás)