Állatkínzót hol és milyen intézményben kell feljelenteni? (tudásbázis kérdés)
Az volt a szép világ. Az emberek ösztönösen cselekedtek normálisan.
Akkor még nem voltak házi kedvencekre szakosodott állatorvosok. Az ivartalanítás nem volt „divat”. Így anyukám, bármilyen nehezére is esett, egy kivételével saját kezűleg fojtotta vízbe egy kivételével az újszülött kiscicákat. Én gyerekként, és most sem tudnám megtenni, mert mentálisan képtelen vagyok rá.
Nem, nem! Egyáltalán nincs túllihegve az állatvédelem.
Nap-mint nap dobnak ki kölyökállatokat is megkínozva, megcsonkítva. Még a „jobbik eset”, ha agyonverik, akkor legalább nem szenved tovább, nem kell nyomorékon élnie. :(
:DDD ja, amikor olyanjuk van, ők is tudnak veszekedni a kaján!
Nekem fel se tűnik, de mi hosszabb útra nem is megyünk, hosszú nyaralás kizárva, max 2 napra szoktunk elmenni, de nem úgy mondom ezt, hogy sajnálom, eleve nyaraló helyen, övezetben lakunk. Viszont redszeresen küldöm a gyerekeket, őket hosszabb időre is, családtagokkal, barátokkal. Bizony, észre se vettem, de ez már akkor fokozatosan elkezdődött, amikor csak 1 kutty volt, szép lassan lebetonoztunk:))))
Én is inkább rábíznám valakire.
Bár ilyen még nem történt 10év alatt,mert az az ember,még nem született meg.:)
Nálunk pont fordítva volt,amíg kicsi volt,alig akart enni,most meg már a macskát is félretolja.
Pont :)
Minden kutya álma, hogy kiszakadjon a kajás zacskó?:D
Egyébként csak kicsinek voltak ilyenek (vagyis a szuka nem tudom, mert ő 10 hónaposan került hozzánk), ma már szoktak finnyáskodni is, ha nincs étvágyuk. Ezért is fontos 2 adni, mert ha látom, hogy reggel nem eszik, azonnal beveszem, nem hagyom kint, majd este bepótolják. Ha házi koszt, azt meg pláne nem lehet otthagyni. Igaz, ők pont azt habzsolnák inkább, a házit, de a száraz jobb a pocaknak mert kisebb helyet foglal el, nem lesz gyomorcsavarodásuk.
Igen.
Azért a kutyák sem arról híresek,hogy milyen faszán spórolnak a kajával,mert a 'gazdi'nem jön csak 3nap múlva.
Ez az. Az állatoknak nem jut eszükbe, hogy van holnap is, meg holnapután is. Csak "most" van, és annyit esznek, amennyit kiraksz, vagy ha kevesebbet, akkor sem eszik meg később.
Ezek után még eszembe jut, hogy gondolom, ha ilyen "gondos", hogy 3 napig ott bomlik a kaja, akkor az a legfontosabb, hogy az etetőket rendesen kimosni, megtisztítani bármilyen lerakódott izéktől... Persze...
Szerintem az állatok tiszták, és igénylik ezt, igénylik a kajában is a frisset, de sajnos az ember kényszeríti bele (már amelyik), hogy erre ne legyen lehetőségük.
Pl a disznó, hihetetlen, de nagyon tiszta állat és okosabb mint a kutya, sokkal több dologra meg lehet tanítani. A ma oly "divatos" házi malacok nem piszkítanak be soha egy házba, hanem kint végzik a dolgukat. Sajnos a körülmények azok, amelyek miatt a disznóval kapcsolatban mindenkinek koszos, büdös állatok jutnak eszükbe, pedig az ember az, aki így tartja őket :/
Először is ha lehetőség van rá többekkel együtt kell össze fogni,akár szomszédokkal akik melléd állnak és tudják bizonyítani a nem megfelelő állat tartás.Ha tudsz készíts fényképeket,ezzel tudod adatolni a két látogatás közötti állapotokat.Az önkormányzatnál dolgozó jegyzőnél kell először bejelentést/ feljelentést tenni.Ha okoskodna,hogy nem az ő illetékesség :
Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény (továbbiakban Törvény) 48/A. § (3) bekezdése alapján „A települési - a főváros belterületén a fővárosi - önkormányzat kötelező feladata a település belterületén a kóbor állatok befogása.”
245/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet a települési önkormányzat jegyzőjének az állatok védelmével, valamint az állatok nyilvántartásával kapcsolatos egyes feladat- és hatásköreiről
Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény (a továbbiakban: Átv.) 49. §-a (3) bekezdésének b) pontjában kapott felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:
Az állatok védelmével összefüggő feladatok
1. § (1)1
(2)2 A rendőrség képviselője a veszélyes állatokkal kapcsolatban megtartott helyszíni szemlén köteles részt venni.
(3) A jegyzőnek az (1)-(2) bekezdésben meghatározott jogköre nem terjed ki az Átv. 2. §-a (1) bekezdésének b) és g) pontjában említett állatokra, amelyeknek védelméről és kíméletéről külön jogszabályok rendelkeznek.
2. §3 A jegyző, illetve a fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatala (a továbbiakban: járási hivatal) az állattartót az állat megfelelő és biztonságos elhelyezése, valamint szökésének megakadályozása érdekében meghatározott építési munka elvégzésére kötelezheti.
3. §4 Ha a jegyző, illetve a járási hivatal az Átv. 6-8. §-aiban meghatározott rendelkezések megsértését észleli, illetve ezek megsértése miatt hozzá bejelentés érkezik, köteles haladéktalanul eljárni vagy a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező hatóság intézkedését kezdeményezni.
4. § (1)5 A jegyző, illetve járási hivatal az állatvédelmi és az állattartási szabályok megsértése esetén meghatározott cselekmény végzésére, tűrésére vagy abbahagyására kötelezheti az állattartót az állatok védelme érdekében.
(2)6 A jegyző, illetve járási hivatal az (1) bekezdés szerinti határozatát, ha az természetvédelmi oltalom alatt álló állatot érint, köteles közölni a természetvédelmi hatósággal is.
5. § Az állattartás céljára szolgáló létesítmények elhelyezésére, építésére és karbantartására az építésügyi, az állat-egészségügyi, a környezet- és természetvédelmi, valamint a közegészségügyi jogszabályok rendelkezései az irányadók.
Az állatok nyilvántartása
6. § A jegyző az önkormányzat illetékességi területén tartott veszélyes állatokról nyilvántartást vezet, amely a következő adatokat tartalmazza:
a)7 az Átv. 20. § (8) bekezdése szerinti adatokat,
b)8
c) az állat faját, fajtáját, esetleges egyedi azonosításra szolgáló adatait,
d) az állattartás kezdetének és megszűnésének időpontját,
e) az állattartásra vonatkozó hatósági határozatok számát, kibocsátójának megnevezését, továbbá
f) a veszélyes állat országba való behozatala esetén az állat származási (előző tartásának) helyét.
7. § (1)9 A járási hivatal, illetve a jegyző az állatvédelemre, valamint az állattartásra vonatkozó szabályok megsértése esetén - a (2) bekezdés szerinti állatok kivételével - az állattartást korlátozhatja, megtilthatja.
(2)10 Természetvédelmi oltalom alatt álló, illetve nemzetközi természetvédelmi egyezmény hatálya alá tartozó állat esetén a járási hivatal, illetve a jegyző kezdeményezi a természetvédelmi hatóságnál az állat tartásának korlátozását, illetve megtiltását.
8. § Ez a rendelet 1999. április 1. napján lép hatályba.
Ezt nyugodtan az orra alá lehet dugni.Ha ezek után se akar tenni akkor ezt a tényt írja le ( bár írásba nem igazán van esély) és pl az Állatvédőrségnek tudod tovább adni a dolgot és ők tudnak mind a két irányba lépni.
Nem igaz, nem szabad 3 napra előre kitenni a kaját. Vagy megeszik egyszerre (az állatok ilyenek, ha van kaja, esetleg megeszik egyszerre), vagy elkezd megromlani. Főleg ilyen melegben, a legyek azonnal belepetéznek, meg a bacik egyből szaporodnak. 3 nap után mikrobiológiai szempontból az a kaja rohadt. Nem hűtőben van.
Másrészt a víz is olyan, ugyanúgy abban is szaporodnak a bacik és ilyen melegben, ha nem friss, lehet, hogy meg sem isszák az állatok, mert meleg is. Télen is naponta többször szoktam a kutyáknak (3-4x) vizet tenni, amit nem ittak meg, kiöntöm a fűre. Mert szomjasak, de ha nem friss, nem isszák meg. Nyáron meg azonnal felmelegszik.
Az egyik nagyimnak sok állata volt, ő naponta 2x csinálta a friss kaját. Hajnali 4-5-kor és este. Szóval még napi 1 sem a legjobb, hanem 2 etetés a háziállatoknál.
Ahaa,be tudja osztani..ja ja:)
Nem adjuk alá a lovat!
DE: a gondos gazdinak is eszébe juthatott volna,hogy ha nem tudja az állatait tisztességgel ellátni,akkor 1.nem tartok állatot.2.megkérek valakit.
Neked tuti nincs semmilyen állatod!
Ja,a kutya be tudja osztani az ételt 3napra!
Ilyen kánikulában,naponta többször is vizet kéne cserélni.
Rettenetesen dühös vagyok az ilyen hulladék emberekre!
Hogy lehet ilyet tenni??
Nem értem. :S
Egy barátom szomszédja 3-4 naponta látogatja az állatait, kis kertes lakás kertjében. Ő maga elköltözött, míg a kutyája és kiskacsái étlen, szomjan vannak.
Az állatok olyan helyen vannak, hogy kívülről enni nem lehet adni nekik, csak ha betörnek hozzájuk. Az állatok sírnak. :(
Hol lehet őket feljelenteni, mit lehet tenni?
Előre is köszönöm a segítséget.
További ajánlott fórumok:
- 2000-ben érettségiztem. Szeretnék jelentkezni költségtérítéses felsőfokú oktatási intézménybe. Kell felvételi vizsgát írni?
- Hol lehet feljelenteni valakit állatkinzásért?Tudja valaki?
- Kell feljelentést tenni, ha ingóságokat ellopnak a házamból, hogy kifizesse a biztosító?
- Melyik intézménytől kell kérni igazolást a munkában töltött évekről.(nyugdíjhoz)
- Hol lehet megnézni, hogy emelt vagy középszintű érettségi kell-e az adott felsőoktatási intézménybe?
- Nagycsoportos kisfiammal ideiglenesen külföldön fogunk tartózkodni.Ilyen esetben be kell őt ott iratni vmilyen intézménybe?