A candidiasról


A cikk kizárólag saját tapasztalataim tartalmazza, melyet a 12 éves fiam candidias betegsége alatt tanultam. Szerencsére több mint fél éve meggyógyult ennek a módszernek köszönhetően. Úgy gondolom, ha ő meg tudta csinálni gyermekfejjel, akkor mi felnőttek sem hátrálhatunk meg, egy egészségesebb élet és a gyógyulás érdekében.
A candidiasról

A candida gomba minden emberben megtalálható, a baj csak akkor van, amikor valamilyen hatásra a szervezetben felbomlik az egyensúly és ezek a gombák elszaporodnak. Ilyenkor candidias betegségről beszélünk, amely a legkülönbözőbb tüneteket képes produkálni. Természetesen gyógyítható, de sajnos az a tapasztalat, hogy az ellentétes információk miatt nem mindenki tud kiigazodni, mit is kell ilyenkor tenni.

A cikkben egy általános leírás található, mely segítséget nyújt azoknak, akiknek a candida gomba túlszaporodása okozza tüneteit.


Néhány szó a tünetekről

Nagyon különbözőek lehetnek az eddig olvasott irodalmak alapján legalább ötvenféle tünetet tudnék felsorolni, ezek közül néhány: székrekedés-hasmenés gyakran egymás váltva, haspuffadás, hasfájás, nőgyógyászati tünetek, bőrkiütések, ekcéma, depresszió, hajkorpásodás, hajhullás, kimerültség, álmosság, fáradékonyság, feledékenység, allergiás tünetek és még nagyon sokféle lehet.

Sajnos az a tapasztalat, hogy legtöbbször mire kiderül, hogy a tüneteket a gomba okozza, addig nagyon sok vizsgálaton esik át az illető beteg. Ennek a pozitívum oldala az, hogy a tüneteket más betegség is okozhatja, így ezt feltétlen ki kell zárni, a negatívuma az, hogy sokszor hónapok, vagy évek telnek el, amíg kiderül, hogy mi okozza a panaszokat. Ahhoz, hogy valaki meggyógyuljon, mindenképpen javasolt az orvosi segítség. Ez nagyon sok esetben falakba ütközik, ki tudja miért, de nem minden orvos ért egyet a candidias létezésével.


A módszer

Az a módszer, amit ajánlani szoktunk egy általános esetre érvényes, minden eset más, és ezért minden esetben fontos lenne orvos által egyéni terápiát felállítani. Azoknak próbálunk segíteni, akik nem találják meg ezt a lehetőséget.

A candidiasból meggyógyulni teljes életmódváltással lehet és egy terápia végrehajtásával. Ennek a terápiának az a lényege, hogy van egy felkészülési időszak, amikor beszerezzük a megfelelő élelmiszereket, gombaölőszert, béltisztítót, kiegészítőket. Feltérképezzük, hogy mit hol lehet megkapni, felkészülünk arra, hogy mit hogyan tudunk elkészíteni. A terápiát csak megfelelően felkészülten célszerű elkezdeni.


A javasolt terápia két szakaszra osztható.


Első időszak: gombaölőszer (orvos írja fel) és béltisztító alkalmazása (ezt bioboltban meg lehet venni). Ebben az időszakban mentesítjük a szervezetet, ezzel is segítve a méreganyagok, elhalt gombák ürülését. Természetesen az elhalt gombák sem tétlenkednek, hiszen amíg a szervezetben vannak továbbra is mérget termelnek. Eben az időszakba elsősorban zöldségeket fogyasztunk, a megengedett köreteket, mint pl. barna rizs, köles, hántolt árpa, kuszkusz. Hetente egyszer ehetünk durum tésztát. A burgonya a magas keményítő tartalma miatt nem javasolt, hiszen a keményítőből cukor lesz a szervezetben, a cukor pedig kiváló táplálék a gombák számára.


Zöldségek közül a babféléket nem fogyasztjuk, mert gázosítanak, csak a második időszaktól, a kukorica tilos végig a diéta alatt és a kukoricából készült termékek, mint pl. a kukoricaliszt, kukoricadara. Kivételt képez a lisztérzékeny candidás beteg ebben az esetben. Itt is látszik, hogy ezek általános dolgok, és fontos az egyénre szabott diéta. A sütőtököt is inkább a második időszaktól ajánljuk, mert magas a cukortartalma, de itt megoszlanak a vélemények.


Gyümölcsök közül első időszakban csak a citrom ehető, az összes gyümölcs ki van zárva (ennek a lényege, hogy még a gyümölcsből nyert cukor élvezetét sem adjuk meg a gombáknak).

A citrom viszont nagyon jó, mert lúgosít. Ha a gyomra bírja az embernek, akkor reggel ihat 1-2 dl kifacsart citromlevet és utána erre vagy 3 dl vizet.

Ehető még az élesztőmentes kenyér általában Teljes kiőrlésű lisztből készül, de lehet vegyíteni zabliszttel, rizsliszttel stb. Ebből napi 1-2 szelet lehet enni.

Ehető még teavaj, natúr cukormentes joghurt, zabpehely, natúr müzli (zabpehely, lenmag, napraforgó mag, szezámmag, saját magunk is készíthetjük).

Ehetőek a magvak és a diófélék (vigyázni kell, mert a diófélék könnyen penészednek).

Kiváló nasinak a kölesgolyó (természetesen natúr).

Az első időszakban húst nem fogyasztunk, esetleg halat lehet enni.


Az első időszakban az édesítő használatát is mellőzni célszerű, mert a candidiasban szenvedők általában nagyon kívánják az édességet, és ha édesen fogyasztják az ételeket, akkor még jobban kívánják. Ez egyszerű biológiai folyamat, nem tilos az édesítő használata, de könnyebb a diéta tartása, ha betartjuk. Használható a Stevia és a Nyírfacukor. Ezek természetes édesítők, nem tartalmaznak különböző adalékanyagokat, színezékeket stb. Az első időszakot2-3 hétig, maximum 1 hónapig tartjuk.


Második időszak 3-4 héttől kezdődik: először is abbahagyjuk a gombaölő és a béltisztító szedését, és elkezdjük a probiotikum és a különböző vitaminok ásványi anyagok bevitelét. Nagyon fontos, hogy az első időszak ne tartson tovább, mert teljesen legyengül a szervezet, ezért fontos a bélflóra helyreállítása, a vitaminok ásványi anyagok pótlása. Sokan tévhitben élnek és hónapokig szedik a gombaölőszert és a béltisztítót, és csodálkoznak, hogy nem javulnak. Ez azért van, mert a szervezet teljesen legyengül és nem lesz képes regenerálódni. A probiotikum és a vitaminok, ásványi anyagok szedésének az első időszakban nem sok értelme van, mert a béltisztító alkalmazása mellett nem nagyon van ideje felszívódni, másrészt pedig a szervezetet meg kell tisztítani a méreganyagoktól, ahhoz, hogy a jót képes legyen befogadni.


Ebben az időszakban vezetjük vissza szépen egyesével az engedett élelmiszereket, amiket eddig nem lehetett fogyasztani. Vagyis a savanykás gyümölcsöket, a fehér húsokat, a túrót, a feta és a mozarella sajtot, a tojást stb. Ez nem azt jelenti, hogy egyik napról a másikra elkezdünk mindent enni, hanem szépen fokozatosan 2-3 napig visszavezetve egy-egy dolgot. Én mindig az alma példáját szoktam említeni. Tehát első nap eszünk egy gerezd almát, ha nincs semmilyen panasz (puffadás, kiütés, hasfájás, hasmenés stb.), akkor másnap egy felet és harmadnap egy egészet ehetünk. És jöhet a következő élelmiszer.

Azért fontos, hogy óvatosan és egyesével vezessük vissza, mert így ha panaszt okoz, tudjuk melyik élelmiszer okozott panaszt. Ha mindent összeeszünk, nem tudjuk melyik volt az amelyikre a szervezet még nem készült fel. És a gyomrot sem terhelhetjük meg ennyire, hiszen hetekig nem ehettük ezeket a dolgokat. Természetes, hogy ha egyszerre több dolgot eszünk, akkor hasfájás, hasmenés vagy puffadás okozhatunk saját magunkra.


A terápia elve tulajdonképpen ez, de ez egy általános leírás, mint már említettem, mindenkinél személy szerint más és más. A panaszoktól függően más és más kiegészítőt ajánlhatunk. Pl. a fáradékonyságra Q 10 szedését, de mást ajánlunk egy nőgyógyászati panasz esetén és mást egy bőrprobléma esetén.


Azoknak akiknek felkeltettem az érdeklődését, vagy segítségre van szükségük azokat kérem,

hogy az Ex-candidások tapasztalatai fórumot olvasgassák, kérdezzenek és amiben tudunk abban segítünk. Én személy szerint egy év körül vagyok segítője a fórumnak, sokat tanultam, de még nem eleget. Remélem, ez a cikk segít mindenkinek eligazodni a candidias elleni küzdelem elkezdésében.




Írta: warj, 2010. október 6. 16:08
Fórumozz a témáról: A candidiasról fórum (eddig 14 hozzászólás)

Ha tetszett, az alábbiakat is ajánljuk figyelmedbe:


Minden jog fenntartva © 2005-2025, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook