Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 50 évesen jöttem rá, hogy ne mástól várjam a boldogságot.... fórum

50 évesen jöttem rá, hogy ne mástól várjam a boldogságot.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

23. 55Judit (válaszként erre: 22. - 55Judit)
aug. 11. 10:07
Nem az volt a célom hogy eltérítsem a fórumot eredeti témájától. Szerintem a saját boldogságunk megteremtése, fenntartása, nagyban múlik azon, hogyan bánunk a testünkkel. Úgy kell bánni vele, hogy a lélek szeressen benne lakni! Ha szeret, az maga a boldogság!😀
22. 55Judit (válaszként erre: 21. - Fincsi5)
aug. 11. 10:03

Tudod nem is annyira az érdekel hogy hány kilóhoz hány centi a normálisnak tartott. Inkább az, hogy ez a túlsúly olyan nekem, mintha két kezemben 1-1 zsugor ásványvizet cipelnék egész nap. Könnyebb a mozgásom, és energikusabb vagyok kisebb súllyal. Tudom az az energia már soha nem jön vissza amit a kemó kiszippantott belőlem, de akkor is! 10-15 kiló zsír cipelése nélkül könnyebb az élet.


Olyan jó kaját találtam ki, hogy esténként most eszem és annyira ízlik, hogy alig várom a vacsoraidőt.

A zabkását persze hogy ismerem, és sok zabos receptem is van. Szeretem, de most jobban a zöldségekre vagyok rákattanva.


A nasidat és a bevitel idejét elnézve, úgy tűnik rád is rád férne egy kis életmódváltás.😘

A gyaloglás nem úgy van hogy az ember gondol egyet és máris legyalogol 4-5 km-t. Én mikor elkezdtem felhozni magamat a sír széléről, néhány lépéssel kezdtem. Aztán mentem a kertbe, majd kimerészkedtem az utcára. Először néhány háznyira, majd az utca végére. Sok időbe telt, mire elértem a napi 4-5 km-t.

Ne úgy csináld hogy "á, nekem ez nem megy, inkább eszek helyette egy jégkrémet!"

Trambulin is van a szobámban. nem ugrálok, csak erőteljesen billegek le-fel. A legjobb nyirokrendszer tisztító! Aki ragaszkodik az egészségéhez, az beszerez egyet! De vannak ingyenes egészségmegőrző/javító tecnikák is.


Sajnos az egészség nem jár alanyi jogon! Főleg így idősebb korban marha sokat kell tenni érte. Ebbe beletartozik az is, hogy le kell tenni a terheket!

Puszi!😘

21. fincsi5 (válaszként erre: 20. - 55Judit)
aug. 11. 09:36

Köszi a választ. Csak meglepődtem. Abban igazad van, hogy a 160-hoz csöppet sok a 72. Gondolom, a zabkását ismered, én 2 hónapja azt ebédelek, különböző öntetekkel, cukor nélküli, 2 dl. leves után. Este nekem is becsusszan a jégkrém, de az anyagcserét a zabkása rendben tartja, pedig én a takarításon kívül alig mozgok.

Tudom, sokat gyalogolsz, nekem az sem megy sokáig.


Reggel és este mérlegre állok, 63-nál már 1-2-3 napig nincs jégkrém, a csokit már el is felejtettem, bár ki tudja hűvös időben eszembe jut-e?

No csusszanjon lefelé valahogy!

20. 55Judit (válaszként erre: 19. - Fincsi5)
aug. 10. 17:15

De igen, az én képemet látod. Nem gondolod ugye hogy másét rakom ki?

A kép nem friss, kb.4-5 éves. De nem a látszat alapján állapítottam meg hogy fogynom kell, és nem is most.

Sok éven át fogyóztam ezer féle módszerrel. Először az összes hatásos. Utána meg mindegyik után hízik az ember és egyre többet. Na ebből lett elegem, és abból hogy egyre lassabb az anyagcserém is, ami által egyre nehezebb a fogyás. Évek óta többnyire egészségesen étkezem és mozgok is. (Torna, gyaloglás, csikung.) De sokszor megeszek olyat amit nem kéne. Persze bűntudattal, de csak megeszem. :) Elfogadtam hogy ilyen vagyok, ezért a bűntudat alábbhagyott. Viszont keresni kellett egy olyan módszert ami így is hatásos, és egészségemre is válik.


És aranyos vagy, kösz! De azért bizony kell fogynom. A 160 centihez a 72 kiló rendkívül sok. Meg aztán a disznóra mondják hogy de szép kövér, nem az asszonyra, szóval már ne felfelé jöjjön hanem csusszanjon lefelé!😀

19. fincsi5 (válaszként erre: 16. - 55Judit)
aug. 10. 17:02
Az adatlapodon nem a te képed van, ugye? Mert az alapján nem kellene fogynod.
18. paleti
aug. 10. 16:49
Igazad van ez a valosag.
17. 55Judit (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 10. 15:58
Így-így! Látod, ez a mondatod már a bölcsesség jele!😀
16. 55Judit (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 10. 15:57

Imént egy súlycsökkentős témában akaratgyengének tituláltam magamat, mert a finom falatoknak nem tudok ellenállni, ha kalóriabombáról van szó akkor sem. ELFOGADTAM, ilyen vagyok és kész.


A fogyókúráknak nem vagyok a híve mert nagyon rossz tapasztalataim vannak ezekkel. De kutatom mégis hogyan tudnék fogyni, mert kell! Hát nem szeme jött velem egy videó amiben orvos beszél? Jó fej doki, fel vagyok iratkozva a csatornáján. Pont arról beszél, ahogy fogyni szeretnék. Hogy miért nem nekem jutott ez eszembe?😀

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 55Judit)
aug. 10. 15:53
Kénytelen leszek mert az idő csak előrefelé halad, ne rontsam el azt is ami előttem van.
14. 55Judit (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 10. 15:49
👍 Próbáld is ki! 😉
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 55Judit)
aug. 10. 15:40

Muszáj elfogadnom, az eltelt idő sajnos nem tér vissza.

Az elfogadásban nyugi van, ezt megjegyzem.:)

aug. 10. 15:37
Az igen! Bár én is előbb megvilágosodtam volna.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Enissa)
aug. 10. 15:35
Na igen, lépni kell, másképp az egész semmit sem ér.
10. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 10. 08:09

Ez jó, hogy ráébredtél. Csak lépj is a annak az érdekében, hogy ennek a ráébredésnek a tudatában élj!

Sokan ràébrednek, de nem mernek lépni.

aug. 9. 18:08
Egyetértek az előttem szólókkal, mondjuk nekem 30 évesen "jött meg az eszem" :-)
8. 55Judit (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 9. 16:12

Hát persze. Szerintem vagyunk ezzel így páran, de vigasztaljon hogy mindig fejlődünk. Én 20-al vagyok több mint te, és még mindig tanulok. Hol másoktól, hol a magam kárán.

Én azt javaslom neked, fogadd el hogy most ez van. 20 évvel ez előtt azért nem ébredtél rá, mert most értél a fejlődésednek erre a szintjére. Ezt is fogadd el! Én is ilyes formán élek így nem bosszankodás az élet, mert az elfogadásban nyugi van.😀

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Vigyefene)
aug. 9. 14:59
Az a lényeg, még ha jól megkésve is.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 55Judit)
aug. 9. 14:59
Úgy valahogy, de jobb lett volna erre ráébredni legalább 20 évvel ezelőtt.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Egnisz)
aug. 9. 14:57
Éppen erre gondoltam én is.
aug. 9. 14:53
A lényeg h rájöttél.
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 9. 14:53
A kor előrehaladtával leszünk egyre bölcsebbek. Egyre gyakrabban ébredünk rá nagy igazságokra. Megvilágosodunk vagy mi. 😉🤣
aug. 9. 12:24
Ne érezd! Jobb későn, mint soha.😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook