18 éves lányom élettársi kapcsolatban él, iskolában sok hiányzása van, azt szeretném tudni jár-e neki ellátás? (tudásbázis)
Most akkor törvényesen férjhez ment a lányod, vagy pusztán élettársi kapcsolatban van?
Én 2004 nyarán mentem férjhez, 16 évesen, középiskolás voltam még, Az első félévben még bejártam tanulni, de februártól már a terhességem miatt nem lehetett. Szüleimnek nem járt családi pótlék, mert bár kiskorú és tanköteles voltam, de már házasságban élő asszony.
hja ha nem voltatok baratok gaz van,elveszited...
Neki vagy Neked kell az ellatas?jaja es milyen jellegu mert nem mind1
Tényleg nem tudom elképzelni.
És a lényeg tényleg tényleg az, amit Pista ír!
Elment, akkor ezután támogasd a lehetőségeidhez képest. A családit ne csak lemond, hanem igényeljétek meg neki, beszéld rá őket a suli elvégzésére, stb.
Sok sikert!
Én nem kreálok agyszüleményeket. Az én diplomám mögött van tartalom is, de sajnos a közigazgatásban sok olyannal találkozok, akik csak azért vannak ott, mert az épp aktuális vezetőség rokona, ismerőse, de semmihez nem ért, max. annyi képességgel rendelkezik, hogy a földön fekvőbe rúgjon még néhányat.
Ha valóban értesz a munkádhoz, akkor tudod, hogy mi a teendő, és ellátod a kérdezőt tanácsokkal. Persze nem azzal, hogy mond le, mert vissza kell fizetned! Ilyet mindenki tud tanácsolni, még az is aki még iskolába sem járt.
Egy családtámogatási ügyintézőtől többet várunk a vállvonogatásnál...
Kérlek, ha nem vagy tisztában a jogszabállyal inkább Te nem beszélj badarságokat :))
Én ezzel befejeztem, nem vitatkozok alacsony értelmi felfogású emberekkel. Talán a diplomámmal azért ülök a családtámogatási osztályon mert értek hozzá. Egyesek pedig a saját agyszüleményük által kreált tanácsokkal próbálják ellátni az embereket.
A kérdező pedig úgy cselekedjen ahogy jónak látja.
18 év felett ha a gyermek nem lakik a szüleivel egy háztartásban,de tanul,saját jogon igényelheti a családipótlékot,ugyanúgy mint a gyerektartást,csak azt már nem úgy hívják!
Ugye ezeket mind a szülő kapja aki neveli,eltartja a gyereket,mihelyt kikerül a gyerek abból a környezetből,a szülőt semmilyen ellátás nem illeti meg!
A csp a gyereké, és nem a gondviselőnek jár! Az egy más kérdés, hogy jelenleg ő veszi fel.
Volt sok osztálytársam, akik megigényelték és kapták a saját csp-jüket.
Megint úgy nyilatkozol, ahogy egy tudatlan ember szokott!
Szerintem jobb lenne, ha már nem mondanál semmit.
És még egyszer: ha te valóban olyan helyen dolgozol, ahol tisztában kellene lenni a dolgokkal, akkor igazán sajnálom az ügyfeleidet, mert neked nincs ott a helyed! Te nem tudod, hogy mit kell tenni, bár lehet, hogy bebifláztál néhány jogszabályt, de ezzel ugye tudod, hogy nem tudsz semmit. A te ügyfeleid nem értenek ezekhez, nem ismerik a jogszabály nyelvezetét. Neked az lenne a dolgod, hogy lefordítsd nekik és nem az, hogy hivalkodj az állásoddal és butaságokkal tömöd a fejüket.
Semmit nem tudsz az egész helyzetről, és mersz dobálódzni millióknak. Úr Isten! Ilyen embereken múlik egy csomó szerencsétlen élete, az értelmes emberek meg nem dolgoznak, mert a semmit nem tudóknak nyugdíjas állásuk van...
A csp nem a gyereknek jár, hanem annak a személynek aki a saját háztartásában eltartja a gyermeket (szülő, gyámhatározat alapján gyám, nevelőszülő..) Az átadás-átvétel csp esetében pedig igen csak másodfok.
Saját jogon megigényelheti természetesen a gyerek, szülői nyilatkozat szükséges, + egy lakcímkártya, hogy más a címük.
Adja neki oda!
Attól még, hogy nem tartja el, a gyereknek jár a csp. És ez a lényeg. Intézzék el, hogy a gyerek kapja és ne az anyja! Nem az a megoldás, hogy lemondja, hanem az, hogy megigénylik az ő nevére. Egy szülőnek az a dolga, hogy támogassa a gyerekét és nem az, hogy keresztbe tegyen neki. Kísérje el, tanítsa meg elintézni a dolgokat.
Elég szomorú, hogy egy anya nem tartja el a gyerekét, hanem belemegy, hogy 18 éves kora előtt élettárs legyen.
Tehát, biztos vannak más kritériumok is, de 18 évesnek, illetve idősebbnek csak abban az esetben jár csp, ha iskolás, vagy ha beteg.
A lánya suliba jár, illetve, mint kiderült, csak ritkán. A csp megvonásnak meg van a saját procedúrája, ha a gyerek hiányzik x órát, akkor a suli jelzi a megfelelő szerv felé, majd ők eljárnak. Nem kell előre lemondani, mert akkor visszafizetési kötelezettsége nem lenne. Nem hagyják sokáig. Én meg tudom, mert van ismerősöm, akinek a gyerekének nem szokott mindig kedve lenni suliba járni.
Elsőre kapott a jegyzőtől levelet, elküldték családsegítőbe vagy hova, ott beszélgettek a pszichiáterrel, kimentek környezet tanulmányra, majd a határozatban szerepelt, hogy semmi gond a gyerekkel és a családjával.
Tehát kár elkapkodni.
Nem ijeszgetek,csak jobb visszafizetésére kötelező határozatot kapni?! Amúgy meg nem csak attól függ a csp jogosultság, hogy jár-e iskolába.
Családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény...
Én ebben nem vagyok biztos. Nekem ez teljesen úgy tűnik, hogy valami bosszú vezérli.
Miért nem vele lakik a 18 éves iskolás gyereke?
Nem inkább azt kellene intéznie, hogy a gyerek suliba járjon?
Tényleg nem bántani akarom de, hogy jut el szülő-gyerek ilyen kapcsolatig?
Ha ebben dolgozol, akkor tudnod kell, hogy mivel jár. Ha a gyerek nem jár iskolába, akkor úgy is megvonják, mert a suli jelenti az önkormányzatnak, és ekkor is még előtte van egy csomó minden, amit megvizsgálnak. Az 50 óra hamar összejön, nem hinném, hogy ebből milliós visszafizetési kötelezettsége keletkezne. Ha jól tudom, akkor a csp még mindig csak 12 ezer körül van. 1 év alatt is csak 160 ezer körül van, de eddig úgy sem tudja felvenni.
Nem kell ijesztgetni feleslegesen!
További ajánlott fórumok:
- Élettársi kapcsolatban.....
- Apám hivatalosan élettársi kapcsolatban él, ha meghal kinek kell eltemettetni?
- Te melyikre "esküszöl", a házasságra, vagy az élettársi kapcsolatra?
- Házasságkötés vagy élettársi kapcsolat?
- Felvehet egy nő fehér ruhát az esküvőjére, ha már élt másvalakivel élettársi kapcsolatban?
- Lombik program és a bejegyzett élettársi kapcsolat