Vidék vagy város? (beszélgetés)
Város!
Én most városban (megyeszékhelyen) lakom. Szeretek itt lakni, élvezem az előnyöket.(boltok, szolgáltatások nagy választéka, jó közlekedés, programlehetőségek).
Faluban ezeket nem kapom meg, viszont van kutyaugatás éjjel-nappal, ami zavart, amikor ott éltem.
Megyeszékhelyen lakunk, családi házban, 15 éve. A legjobb választás volt! Faluról költöztünk be, legfőképp munkahely és a gyerekek miatt.
Csendes utca, nagy kert, segítőkész, kedves szomszédok.
Munkahelyek, sulik a közelben.
Nagyon szeretünk itt élni.
Detto :) Nemi szervezessel megoldhato a heti bevasarlas, logisztika.
Otthon csend es nyugalom, kert. 12 perc alatt vagyok bent a "cityben" (10.000 lakos). Oke, hogy mozi, szinhaz nemigazan van (alkalmi eloadasok, gyer valasztek), de majd eljarunk a fovarosba, ha a gyerekek eleg nagyok lesznek hozza, hogy kibirjak es ertekeljek. Addig meg ugyis a legjobban otthon elvezik az eletet.
Vidéki város:)
Én szeretem ezt a kisvárost, ahol élek, minden közel van, de senki nincs túl közel.
Én megyeszékhelyen élek, nagyon szeretem, éltem pár évet Budapesten is, de gyereket nem nevelnék ott, nekem túl nagy az embertömeg, kosz, zaj, utálok tömegközlekedni, órákig nyomorogni.
Falun semmi munkalehetőség, program, vagy nagyobb közösségi esemény-nyilván msot sarkítok, de nekem egy nagyobbacska város a megfelelő, és szerencsére ott is élek.
Mennyire vidék a vidék?
Én nagyváros mellett kb. 10-11 kilométerrel nőttem fel, ami autóval szinte semmi, busszal viszont kínszenvedés és több órás huzavona, főleg, ha várni kell a csatlakozásra. Volt, amikor reggel 6-ra jártam dolgozni, ehhez reggel 4-kor kelnem kellett, fél 5-kor ment a busz, a korai nulla forgalomban 4.55-re beértem és aztán fél órát várnom kellett a csatlakozó buszra - na, ez télen mínusz 10 fokban nem volt annyira bulis. Hazafele meg az volt a baj, hogy 15 perc volt elérni a főállomásig, onnan meg kb. 40 perc volt a hazaút, mert a busz mindenhol megállt, ráadásul annyira tömve volt mindig, hogy ha valamit még intéznem is kellett, és 2 megállóval később szálltam fel, sokszor már helyem sem volt. És amikor felkelsz fél 4-kor, dolgozol 8 órát, akkor már baromira nincs kedved még 35 percet heringben állni.
Na, akkor megfogadtam, hogy az életben többet nem költözök várostól ennyire messzire (?), mert 2 gyerek mellett már nincs kedvem egy ilyen tortúrához minden nap.
Mondjuk ismerőseimnek, akik távolabbról jöttek, nem volt ennyire sok idő, mert jobban csatlakoztak a vidéki buszok a városiakhoz, mint egyik városi a városihoz. Vagy hosszabb volt a menetidő és nem kellett fél órát hóban-fagyban ácsorogniuk.
A nagyon vidék vidékkel szintén az a bajom, hogy túl sok idő elmegy ingázásra, várakozásra, átszállásra. Ráadásul akkor már tényleg minden apró-cseplő dologért be kell menni a városba. Ugyanakkor, a belváros túl nyüzsgős nekem.
Végeredményében, szerintem a legjobb egy nagyváros kertvárosi része, viszont a vidék talán még mindig jobb, mint egy panel.
Én úgy látom, hogy a kettő nincs ellentétben, mert van vidéki város is.
Inkább a nagyváros és a falu ellentéte érdekel, nem?
Mert a várossá alakulásnak nem követelménye sem a sűrű forgalom, sem a lakosság száma. Láttam már falut olyan főúttal, hogy alig mertek átmenni rajta, és várost olyan csendeset, hogy a buszállomás mellett élők kapálgattak a kiskertjükben.
Szerintem a színházzal rendelkező városok száma nem nagy. Azaz város ide vagy oda, a városok zöme színház nélkül van. Talán mozi sincs mindegyikben, ha a modern multis mozikat értjük.
Budapesten ott van több színház, több iskola, de kevés család tudja megvenni a városi közlekedési bérletet minden családtagnak!!! - vagy egy-egy színházi programra a buszjegyeket. (Plusz a belépőt.) A gyerekek talán faluról hamarabb feljutnak a legközelebbi város középsulijába, mint Budapesten a kiválasztott középsuliba, ha az a város másik pontján van! És jobban járnak egy iskolájukban szervezett buszos színházi kirándulással....
Város: jobb munkalehetőség, jobb EÜ ellátás, nagyobb szórakozási, művelődési (színház, opera, mozi)lehetőség. Gyerekeinknek könnyebb iskoláztatás utazás szempontjából.
Vidék: Jobb levegő, ha van rá pénz kertes otthon, ahol lehet matatni a kertben. Esetleg lehet növényt termelni, állatot nevelni. Kevesebb ember (nincs tömeg)
Ez valami iskolai feladat?
Nyelvkonyvekben szokott ilyen lenni...
További ajánlott fórumok:
- Élni, de hol? Vidéken vagy városban?
- Ha választhatnál a városi és a vidéki élet között, melyiket választanád és főleg miért?
- Így ősszel melyik vidéki városba vagy fürdővárosba érdemes elutazni 2 éjszakára?
- Regisztrációs jegyet hol kell kérni (vonat, busz? városi buszok, vagy vidéki buszok?)?
- Mi a gyakorlat: vidéki városokban mikor kezdődik egy koncert? Vagy erre nincs szabály?
- Ha valaki ITK Origo nyelvvizsgát tett (Írásbeli) vidéken akkor a dogáját a vidéki városba, ahol írta, meg tudja nézni, vagy csak Bp-en?