Van értelme boltokat felkeresnem, hátha valaki megveszi a kézműves termékeimet? (beszélgetés)
Online eladás
Amennyiben karácsony után a megunt vagy feleslegessé vált dolgainkat különböző online felületeken keresztül értékesítenénk, hasznos, ha tisztában vagyunk az így szerzett jövedelmünk adózásával is, ugyanis a NAV az utóbbi időben kiemelt figyelmet fordít az internetes kereskedelem ellenőrzésére, és gyakran magánszemélyek esetén is próbavásárlásokat végez.
A személyi jövedelemadó szabályai szerint az ingóértékesítésből származó jövedelem adóköteles, azonban nem kell a jövedelmet megállapítani és bevallani sem, ha az adott évben az ebből származó bevétel nem haladja meg a 600 ezer forintot. Fokozott figyelmet kell fordítani arra is, hogy az internetes árusításunk nem fog-e üzletszerűnek minősülni, főleg ha rendszeresen élünk ezzel a lehetőséggel, és jövedelmünk nem elhanyagolható részét teszik ki az ebből szerzett bevétel.
Abban az esetben, ha az adóhatóság megállapítja, hogy adószám nélküli magánszemélyként üzletszerűen folytatjuk az online értékesítést, amelyet csak adóalanyok végezhetnek, akkor súlyos büntetéseket szabhat ki és az szja-n kívül egyéb adókban – például áfa – is felmerülhetnek fizetési kötelezettségek – mondta el a részletes szabályozást dr. Varga Erzsébet, a Faludi Wolf Theiss ügyvédi iroda adópraxisának ügyvédje.
Mindezek alapján a... ügyvédi iroda azt javasolja, hogy mindenki kellő körültekintéssel járjon el az online vásárlások és eladások terén, és tájékozódjon előre az adott online ügyletek esetleges adózási következményeivel kapcsolatosan, akár szakember bevonásával.
Ha saját termékedet árulod, az kereskedés!
Más kérdés az így keletkezett jövedelem utáni adózás. – Ha valaki az ingóságait adja el, 600 ezer forintos bevétel alatt nem kell ezután adóznia. Sokan úgy értelmezik, ők ebbe a kategóriába esnek, és aki négy-öt terméket tölt fel, az sem indul azonnal a NAV-hoz érdeklődni. Mi azt szoktuk javasolni, hogy váljanak adószámos magánszemélyekké eladóink, így már tudnak számlát adni, adóbevalláskor pedig jövedelmeiket is be tudják vezetni, és számlával igazolt költségeiket is le tudják írni.
A NAV szeme mindent lát!
"A NAV már ezeket az oldalakt is nézi, évi 200e feletti értékesítés már adóköteles, ill. adott termékcsoportból több azonos termék eladása is már üzletszerű értékesítésnek számít. Számla/nyugtaadási kötelezettséget és persze adózást is von maga után."
"Ha üzletszerűnek minősíti a NAV, akkor minden forint adóköteles."
Ők is vásárolnak a neten, nincs számla, nagy bukta!
Igen,én magam is szeretem az ilyen termékeket :)
Gyönyörködtet,pláne hogy tőlem távol áll a kézművesség,de csodálom azt aki készít ilyeneket :)
Az Instagram feljövőben van, és épp azok vannak fent leginkább akik neked lehetséges ügyfeleid. 25-35 év közti nők nagyrészt, a fizetőképes kereslet. Meg kamaszok, de ők egy más célcsoport :)
Szánj időt az oldalak felépítésére, és tényleg érdemes hasonló oldalakat keresni, ott aktívnak lenni.
Az tény, hogy az aktív részvétel sokat jelent a különféle oldalakon. Kommentelés és termékfotó-megosztások. Esetleg még fel lehetne tenni témába vágó cikkeket.
A Pinterest is jó. Lépést kell tartani a technikai fejlődéssel az biztos. Az Instagram egy éve van meg nálunk, ha jól tudom.
Két éve elképzeltem azt, hogy belefogok egy internetes termékeladási tevékenységbe. De akkor még nem tudtam belekezdeni a körülmények miatt. Most már annyival jobb a helyzet, hogy azóta többé-kevésbé adottak a feltételek. És még az érdeklődésem is kibővült az eltelt időszak alatt.
Reálisan nézve talán nem lenne elég egy komolyabb szintű netes áruházhoz. Egyelőre kicsiben elkezdeni, aztán maximálisan megtenni mindent...
Jó ötlet, csak arra vigyázz, a NAV felé le legyél védve.
Ha otthon vagy a kézművességben érdemes blogolni róla, instagramon fent lenni, más, hasonló témájú blogokon aktívan kommentelni, ezeket lehet a facebookkal kiegészíteni. Azt gondold át, a te célközönségedet hol lehet elérni.
Elkezdtem olvasgatni a net használatáról szóló információs oldalakat és igyekeztem minél többféle témakörben elérni egy alapot. Rengeteg tudnivaló van és ezeket összehangolva kéne alkalmazni. Az az igazság, hogy a gyakorlatban csinálni jól és közben arra is figyelni hogy a hatás milyen az adott oldalon az emberekre, és ez tényleg nem könnyű.
Sok munkával jár az eredeti munkán kívül. Szerintem megéri. Csak belekezdeni nehéz.
Javaslom, hogy először olvass sokat arról, hogyan érdemes használni a Facebookot. Ha tusz angolul, az nagy előny. szinte minden információ elérhető, csak türelem kell hozzá.
Nem mindegy, hogyan regisztrálsz, meg kell találnod a közönséged, és aktiválni őket. Nincs titok, csak rengeteg meló vele :)
További ajánlott fórumok:
- Szerintetek hány éves korban ajánlott kisgyermekkel felkeresni a logopédust?
- A hólyaghurut elmúlik magától, vagy mindenképp orvost kell felkeresni?
- Eljött az idő egy pszichológust felkeresni?
- Pozitív terhességi teszt után mikor érdemes először felkeresni az orvost?
- Hogyan értékesíthetném a saját termékeimet, nyugdíj mellett?
- Mit szólnál, ha a személy, akivel anno közel álltatok egymáshoz, egy év beszédszünet után felkeresne, hogy látni szeretne?