Üveges bolti lecsók közül melyik a jobb és hol lehet kapni? És az ilyen üvegeseket hogy készítsem el? (tudásbázis kérdés)
Azt nem írtam, hogy nem kell nagy üvegeket használni, elég a két-három dl (két-három embernek), vagy pl. uncle bens mártásos üveg. Ilyen nagyságúakban szoktunk eltenni.
Ehhez tényleg nem kell semmi, be a serpenyőbe, amikor megmelegedett rá a tojás, és kész öt perc alatt a vacsora.
A hossza szóval inkább a le ne kapódás veszélye miatt ilyen, és, hogy szétfőzzük, valóban nem ropog a miénk:).
Ha belegondolsz, hogy az újfajta befőzőszerekkel a lekvár is készen van húsz perc alatt, a régi egész napos rotyogtatás helyett, igaz azokban van tartósítószer:(. De az idő pénz.
Az elállóság inkább a higiénia függvénye, és hogy a zsírt ne sajnáljuk a tetejéről.
Szerintem kevesebbet is elég, olvastam, aki 20 percig főzi, nekünk van gyerek a családban, és így eszi meg, és én sem szeretem darabosan:), persze ez ízlés dolga.
És ugye nincs benne tartósítószer, én is ettem egyszer boltit (valamelyik rokonnál) - hát össze sem lehet hasonlítani!!! ennek majdnem friss nyári íze van.
Ha forr, akkor már csírátlanítottad. Takarékon főzzük, nehogy lekapódjon, így azért egy óra.
Mi szeretjük az üvegest, de csak a globusost, a többin én is érzem a tartósítószert. ÉN rizset szioktam bele tenni, meg virslit karikázva.
Illetve lecsós húsnak ez finomabb szerintem mint frissből. A húst kiklopfolom, lisztben megforgatom, hirtelen kisütöm, ráöntök egy üeg lecsót, kicsi borsot teszek bele és kész is. Ehhez is rizs van nálunk köretnek.
Tojással, vagy simán csak paprika-paradisom-hagyma, szerintem nem lehet jól megcsinálni az üvegest, csak a frisset, egyrészt tényleg nem olyan az íze, másrészt meg annyi a leve, hogy soha ne lesz olyan jó lecsó állagú.
Mi minden évben (anyukámmal) rakunk el lecsót.
Augusztusban, annak is a végén a legjobb (paradicsom, paprika akkor a legolcsóbb, és már lehet hagymát is kapni). Hagymát elállósat kell venni, persze úgyis rávágják, hogy az, abból látod, hogy nem olyan terülős nagyfejű a hagyma, hanem a kisebb fajták, egy picit hosszúkásabbak amik elállóak, abból a legjobb berakni a lecsót.
A legjobb a színes lecsópaprika, érdemes előtte venni egy-két darabot, megvágni, nehogy csípős legyen, mi jártunk így, nah mire az összes eret kivágtuk belőle... hááát. Paradicsomból is jobb a nem leveses, hanem a húsos fajta.
Jó alaposan mindent megmosni, több lében. Hagymát apróra vágni, paprikát, paradicsomot is, mi egyszerre rakjuk oda főni, mert a paradicsom levében meg is párolódik az egész. Kb. kis (!!!) lángon egy óra alatt összerottyan.
Előtte érdemes az üvegeket már előkészíteni, több lében megtakarítani, napon kiszárítani, steril helyen, ha erre nincs mód, akkor sütőben fertőtleníteni.
A konyhapult, a kavaróeszköz, merőkanál, a nagy fazék mind-mind legyen alaposan megtisztítva.
Mi nem rakunk hozzá sem sót, sem egyéb fűszert, semmiféle vizet, semmit sem szabad hozzá adni, mert minél több a folyadék, annál nagyobb az esély a romlásra.
Forrón a steril üvegekbe szedjük, és olvasztott zsírt öntünk a tetejére, ujjnyi vastagon. Nem kell megijedni, ez tartósítja, és ezt felbontáskor simán le lehet szedni!!! majd gyorsan több réteg celofán rá, és a csavarós tető. Majd száraz dunsztba tesszük (pokrócok közé). A lényeg, hogy minél tovább legyen forró, és minél lassabban hűljön ki, tehát jó sok pokróc, paplan kell, egymás mellé alá az üvegeket.
További ajánlott fórumok:
- A buborékfújóba miből készítsem el a löttyött?
- Hogyan készítsem a rizst, hogy "pergő" legyen, a szemek külön maradjanak?
- Hogy készítsem el a spenót levelet 9 hónapos babának?
- Hogy készítsem el az oldalast, hogy ne száradjon ki?
- Mit lehet csinálni a cukkiniből, hogyan készítsem el pl vacsira?
- Hogy készitsem el 8 hónapos lányomnak a sóskát?(elvileg, tej, tejföl nélkül)