Ha te vagy a hatóság, amit sokat sejtető nick-ed sugallni igyekszik, akkor tudod mi a dolgod. Ha nem az vagy, akkor fordulj bizalommal hozzájuk, majd ők tudják, mit tegyenek.
Valahogy nem az utasokért való aggódás jön át a hozzászólásodból, hanem hogy esz a fene az irigységtől, hogy jól él. Ezek szerint évek óta figyeled.
Tőlem nem fogod azt hallani, hogy jelentsd fel, én inkább azt tanácsolnám, a saját dolgoddal foglalkozz, ne a máséval, azzal előbbre jutsz.
Mit lehet akkor tenni, ha emberünk gondolt egyet, és a neten létesített egy online utazási irodát. Szép, stílusos weboldalt "dobott" mőgé, és megadott egy skype számot és emailt elérhetőség gyanánt. A csavar a dologban az , hogy offshore céget alapított mögé, ami mentesíti őt sok minden alól, de mégis. Ugye ő számlát nem ad, adót nem fizet, garanciát nem vállal az utasokért biztosítása nincs. Természetesen nincs működési engedély, engedélyszám regisztrációs szám nincs feltüntetve a weboldalon. Semmi olyasmi nem létezik ami egy legális utazási irodánál lenni kell. A valóságban ez úgy működik, hogy emberünk Magyarországi otthonában ül a számítógép előtt és külföldi partnerkapcsolatait felhasználva osztja a szolgáltatásait. Feketén dolgozó kis telefonos kisasszony válaszol a skype ill. emailen érdeklődőknek. Amikor bejön a biznisz akkor fogja magát, és a határhoz közeli banknál felveszi a nyereségét, és kényelmesen hazatér az adómentes jussával. Majd minden májusban mint magánember kitölti a nullás adóbevallását, és él boldogan, mint Marci hevesen. Természetesen ezt mind megteheti, hiszen offshore cége van. A legálisan működő irodákat meg rendre ellenőrzik a hatóságok. Kérdem én valóban ennyire véd, az offshore cég, vagy lehet valamit tenni?