Ti hisztek a Karmában? (beszélgetős fórum)
Ez azért így nem teljesen igaz. A gazdagság még nem jelent automatikusan köztiszteletet. Pl. egy sztárnak vagy celebnek lesznek rajongói, de köztiszteletbe csak akkor fog kerülni, ha állandóan hallani lehet a közért tett munkájáról. A milliárdos, több millióval rendelkező politikusok többsége meg pláne nem érdemli ki ezt a címet.
Lehet, hogy a természet törekszik az egyensúly felé, de a Föld népességét és a helyzet állapotát tekintve az az egyensúly nagyon messze van. És lehet, hogy aki most szegény, az következő életében gazdag lesz, de a lényeg az, hogy azzal most mire megy. Az a valaki már nem ő lesz.
"Van, ahol pl. gyerekeket zsákmányolnak ki gazdagok, mert olcsóbb a termelés, aztán azoknak a gyerekeknek felnőttként sem lesz jobb, lehetőségük sem, hogy kitörjenek és folytatják a szegény kizsákmányolt életüket." - mégis a társadalom ezekre az emberekre néz fel. Mindent a külsőségeknek. Ha valaki szegény, az ellenség, ellenkező esetben, ha gazdag, sikeres (nem számít, milyen módon szerezte a vagyonát), köztiszteletben álló személy, akire felnéznek. A természetben minden az egyensúly felé törekszik, egyszer fenn, egyszer lenn. Mi van akkor, ha azok akik most szegények, egy következő életükben gazdagok lesznek és fordítva? A gazdagok szegények? A csúnya szép lesz, a szép pedig csúnya?
Lehet, hogy ki kellene próbálnod a szegénységet és az éhezést ha nem találsz benne semmi rosszat. Azoknak az embereknek a nagyobb része, akik így kényszerülnek élni, valószínűleg a karma fogalmával sincsenek tisztában, nem még azzal foglalkoznak, hogy mi van a felszín alatt. Van, ahol pl. gyerekeket zsákmányolnak ki gazdagok, mert olcsóbb a termelés, aztán azoknak a gyerekeknek felnőttként sem lesz jobb, lehetőségük sem, hogy kitörjenek és folytatják a szegény kizsákmányolt életüket.
A karma része. Ezek a dolgok sem feltétlenül rosszak, mert az ember arra sarkalhatják, hogy elkezdjen olyan dolgokkal foglalkozni, amik a felszín alatt vannak.
Szegénység, éhezés, kizsákmányolás...
Ha az újraszületés azt jelenti, hogy megint meg kell születni és leélni egy életet, akkor a következő életednek fogalma sem lesz a mostaniról, (max. a tudatalattiban) mint ahogy azt sem tudod, hogy ha volt előző életed akkor abban mit csináltál.
Mert mi számít rossznak és milyen aspektusból?
Ès ez is,hogy ha van következő èlet,akkor ùjraszületünk,vagy màs emberi testbe bùjva?
Ha ez így lenne, akkor nem lenne túlsúlyban a rossz. Ha van következő élet, lehet, hogy ott érvényesül, de az meg már mindegy, az a mostani létnek nem fog fájni.
Én nem ezt látom a világban....
Abszolút egyáltalán nem.
A kifejezés a Hindu vallásból származik.
Igen. Előbb, vagy utóbb minden és mindenki a helyére kerül.
Igen, hiszek.
Az élet hosszútávon igazságos. Persze van instant karma is.
Nem azt kapja vissza, egyáltalán.
Hiszek, de ez a mondat így nem igaz.
A karma nem jutalom vagy büntetés.
A jó embert is éri olykor tragédia, vagy rossz időszak.
Igen,de a gàtlàstalan embert is èri olykor tragèdia,vagy rossz időszak az èletèben ès ez lehet annak tudhatò be.
Néz szét a világban. Minél gátlástalanabb annál jobban érvényesül. Max a következő életben... A kérdésre válaszolva a macska karmájában hiszek. Amikor kiereszti a karmáját, azaz a körmét...
...hogy mindenki visszakapja ùgy a jòt,mint a rosszat?
További ajánlott fórumok: