Szüleim halála utána a 4 testvérem kirakhat a házból? (tudásbázis kérdés)
Nem jogosult ápolási díjra a hozzátartozó, ha:
ápolási díj folyósításának időtartama alatt keresőtevékenységet folytat és munkaideje - az otthon történő munkavégzés kivételével - a napi 4 órát meghaladja. Tehát: dolgozhatott mellette, de maximum napi 4 órában.
Akkor lehet négy óra ápolási mellett, ha az ápolt nem szorul 24. órás felügyeletre. Fizetni nem fizethetsz magad helyett mást meg azért, hogy ápolják, vagy nézzenek rá, az ápoltra, ha te az államtól azért kapod az ápolásit, hogy vele legyél. Ezt lovagolta meg a testvéred. Itt, evvel adtál egy hatalmas támadási felületet.
Azért írtam, menj ügyvédhez, vagy ha nincs rá lehetőséged, kérjél bíróságokon tanácsot, meg jogsegély szolgálatokon. Tanácsos többtől, és összevetni a tanácsokat, és ahol egyezik a szerint cselekedni.
Itt a sok arctalan, névtelen embertől, akik nem ismerhetik sem a jogot, sem a konkrét esetet hiába kérsz. Csak gondod lehet belőle, és könnyen meglehet, hogy az időből is kifutsz, és már nem tudsz intézkedni.
Mért ne mehettem volna el Ápolási mellet dolgozni?
4 órás bejelentett munkám lehet,de többet nem engedélyeznek.
Sajnos ápolási mellett nem mehettél volna el dolgozni. Evvel együtt fogadj egy ügyvédet, mégpedig sikerdíjast. Annak nem érdeke, hogy évekig húzza az ügyet, és az az érdeke, hogy nyerjetek, mert egyébként nem kap egy fillért sem.
Mennyi ideig ápoltad a szüleid? Van valaki aki tudja tanúsítani? Vagy számlák, bármi egyéb?
Pfff!
Részvétem!
A hagyatéki tárgyaláson úgyis mindenkinek meg kell jelenni és nyilatkozni (no meg fizetni).
Ha csak egy örököst kellene (majd) kifizetned, az már tûrhetô...
Senki nem rakhat ki a házból, ezen ne aggódj. Résztulajdonos is vagy az örökséged miatt.
Azt viszint megtehetik, hogy kérik az örökrészüket, s ekkor vagy kifizeted nekik, vagy eladod a házat és abból fizeted ki nekik a rájuk eső örökrészüket.
Azért az nem úgy megy, hogy annyit kérnek, amennyit akarnak, mert nagyjából annyit kérhetnek, amennyit ér a piacon.
Végülis egy bátyád lemond, tehát 3-at kell kifizetned. Ennyit kibírnál?
Árverezéskor nem veheted meg te a házat. Legalábbis tartozásoknál ez így van. Ha van annyi pénzed, hogy megvehesd, akkor nem is kellene árverezni mert akkor már ki tudnád fizetni a tesóidat.
Amúgy érdekes, hogy csak te ápoltad anyukádat, a bátyád meg mindvégig a szomszédban lakott, és mégis azzal fenyegetnek, hogy halála után neked el kell menned. Az ilyenek nemhogy mint testvér, nem szeretnek, de ezek szerint az anyjukért sem raktak arrébb egy gyufaszálat... Igaz, ez csak saját véleményem, jogi vonatkozása nincs.
Mi a mai napig nem bántuk meg:D
Nálunk ez így megy, és igen hallom, hogy sok családban viták vannak ilyen helyzetben, pedig ilyenkor az amúgy is nagy veszteség mellett össze kellene fogni még inkább....
A másik oldalon egy kapott az 5-ből 1 telket , és sok év múlva azt mondta , csak azt sajnálja , h nem adta el a telkét és abból épített volna az anyjáék telkére egy házat magának .
Sokfélék az emberek , én csak reménykedem benne , h az én gyerekeim között talán , nem lesz ilyen ! A lányunk kapott , mikor a férjem említette , h a saját részét ráíratná a fiunkra , de annyi mocsokságot lát , hall az ember , h nem merném ezt se meglépni , mert ki tudja mi lesz még , mit hoz az élet ! volt már olyan is , h a szülők földönfutók lettek , mikor már mindent odaadtak ! ki tudja mi lenne jó ?
Annyira borzasztó számomra ilyet olvasni.
Nálunk nem volt ilyen gond. Mi hárman vagyunk testvérek és egyértelmű volt, hogy a szülői lakás azé lesz, akinek nincs lakása. Nem volt vita. Nekem volt, a húgunknak is volt, a bátyánknak nem volt, így ő lakik benne a családjával azóta is.
Nem volt kifizetés, nem volt marakodás. Mi így lettünk nevelve. A biztosítási pénz három felé ment, mindenki úgy gazdálkodott belőle, ahogy akart, a temetést hárman fizettük.
Tudom, sok helyen a testvérek nem ilyenek, én ezt el nem tudom képzelni....
De ha már ilyen van, akkor általában úgy van, hogy eladják az ingatlant és elosztják az összeget. Most ez neked fórumindító nem túl jó, mert nem elég majd az a pénz arra, hogy vegyél másikat. De már nincs mit tenni, hacsak te meg az a bátyád, aki lemond a javadra nem győzitek meg a másik három testvért, hogy tegyék ők is ezt.
Esetleg felvehetsz hitelt, amiből kifizeted őket és akkor tied a ház, de más megoldás nincs. Senki nem fogja elárverezni. Nem is értem miért írt ilyet valaki. A hagyatéki eljárásnak nem része az ingó és ingatlan értékesítése, ezt mindig az örökösök intézik a hagyatéki tárgyalás után.
Ha apukád betétkönyve az ő nevén volt, akkor a hagyatéki leltárban szerepelnie kell, és akkor abból is megkapod a részed. Ezt majd említsd meg a jegyzőnek. Ha viszont a nővéred nevén volt, akkor attól mindenki búcsút vehet.
Tehát, 2 eshetőség van:
1.) eladjátok a házat és 5 felé osztjátok a pénzt
2.) veszel fel hitelt és kifizeted a testvéreidet és akkor tied a ház.
Ha a másodikat tudod véghez vinni, akkor arra figyelj, hogy a kifizetést ügyvédnél vagy jegyzőnél tedd meg, nehogy később az legyen, hogy nem fizetted ki őket.
Részvétem!
És remélem, hogy úgy jössz ki ebből az egészből, ahogy neked a legjobb!
Sok sikert! És ügyes legyél! Senkinek ne higgy, minden legyen lepapírozva!
További ajánlott fórumok:
- Gyülölöm a testvéremet mit tegyek?
- A szüleim elhanyagolják a testvéremet?
- Teherbe estem 4 év után, miért így reagál a testvérem?
- A testvérem most közölte, hogy a saját neméhez vonzódik. Nagyon maga alatt van, nem tudom, hogyan segíthetnék neki?
- Nagyon megszerettem a testvérem gyerekét, de sajátot nem szeretnék.
- Tud valaki 2 olyan festőt 2 olyan építészt akinek az alkotásai halála után lettek elismertek?Testvérem házifeladata.