Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szorongás kezelése kinek mi segített fórum

Szorongás kezelése kinek mi segített (beszélgetős fórum)


1 2
34. Amaunet (válaszként erre: 33. - Egnisz)
júl. 26. 07:03

tk. - tulajdonképpen


Gyakori rövidítés a magyar nyelvben.

33. Egnisz (válaszként erre: 32. - Amaunet)
júl. 26. 05:23

Nekem a pszichiáterem is javasolta a CBD olajat, de akkor nem jót vettem, nem volt hatása.


Mi az a tk? (kannabisz)


Regin_a, nem hazudnak, nem okoz függést a CBD olaj.

A THC nincs benne vagy olyan kevés mennyiségben, amitől nem lesz függő az ember.

Már volt olyan, hogy elfogyott és hirtelen nem tudtam venni, nem volt semmi bajom, pár napig még volt hatása az olajnak, utána az egyik régi gyógyszerem kellett, amíg nem vettem újra olajat.


Mindenki azt csinál, amit akar.

Javasoltam valamit, ami nekem nagyon bevált, sokkal jobb, mint a gyógyszerek, ennyi. :)

32. Amaunet (válaszként erre: 31. - Regin_a)
júl. 25. 22:02

Nézd, nem szeretnék semmilyen gyógyszert szedni. Jó ideje nem is szedek. Főleg nem olyat, ami kábít, bódit és az idegrendszerre hat.


És még mielőtt... Igen, tudom, hogy vannak emberek, akik nagy fájdalmak mellett élnek pl. morfiummal, amit orvos ír fel nekik.

Ezzel semmi gondom nincs.


De, önként és nem orvosi javallatra?


Azt nem akarom kideríteni, hogy ki hazudik. Bennem egyszerűen egy ellenérzés él a kábítószerek iránt.

31. Regin_a (válaszként erre: 25. - Amaunet)
júl. 25. 21:15

A CBD és a THC más-más receptoraira hat a testnek"

Vagy hazudnának?

[link]

30. Regin_a (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 25. 21:11

Nem!

A jó erős káromkodás miatt a szomszéd befogná a száját te meg lelazulnál és nem kellene Scippa

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Gigi>)
júl. 25. 20:42
Köszönöm:)
júl. 25. 20:42
Gyerekkoromban színes ceruzákat tördeltem, belerúgtam a szekrénybe!
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Amaunet)
júl. 25. 20:39

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat, megpróbálok én is így hozzáállni a dolgokhoz.

Az ssri-től is bódult az ember, vagy csak a benzoktól?

26. Amaunet (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 25. 15:19

Ha jól emlékszem három hónapig szedtem. Nem tapasztaltam semmilyen elvonási tünetet.

Az ember sosem lesz ugyan az, mint tegnap volt.

Más lettem. Önmagamban erősebb.

A meditáció és az, hogy nem álltam bele a problémákba érzelmileg. Könnyebb úgy egy problémát megoldani, ha hátrább lép az ember és szinte kivülről látja azt.

Nem akartam már megfelelni senkinek sem.

25. Amaunet (válaszként erre: 24. - Egnisz)
júl. 25. 15:13

Elhiszem.

Remélem tudod, hogy tk. kannabiszt használsz. Annak a szedatív és euforikus hatását érzed.

Erre is rá lehet szokni.

Sokan így kezdik.

24. Egnisz (válaszként erre: 15. - Amaunet)
júl. 25. 14:41

De a CBD olajnak nincs káros mellékhatása, nem hízlal, nem vagyok egész nap kábult tőle.

És a kedvem is sokkal jobb, mint a gyógyszerek mellett.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Amaunet)
júl. 25. 13:56

Próbálom már 10 éve, de már nem megy.


Azért szeretnék egy gyógyszert, hogy ne legyek ennyire érzékeny erre az irritáló helyzetre és ne szorongjak.

Te mennyi ideig szedted a Scippát? Volt elvonási tüneted, amikor abbahagytad? Amikor abbahagytad újra a régi lettél a saját érzelmeiddel?

Csak egy ideig szeretném szedni, hogy kihozzon ebből a stresszes állapotból.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Regin_a)
júl. 25. 13:50
Jó ötlet. Szerinted a Scippától a szorongásom atmenne magabiztosságba?
júl. 25. 06:34

Egy szomszéd miatt? Hát nem tudom. Ha sokatokat irritál fogjatok össze.

Én biztos nem gyógyszerezném magam a szomszéd miatt.

Ez családi ház vagy társasház?

Ha az előbbi akkor közös képviselő, gondok, ha az utóbbi egy magas kerités, polgármester, jegyző, stb.

Nehogy már a szomszéd tegyen tönkre. Én még ilyet nem hallottam.

20. Amaunet (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 24. 23:33

Szerintem szemléletváltásra van szükséged, és "leszarom" tablettákra.


Tégy úgy, mintha észre sem vennéd a szomszéd nő rosszindulatú tevékenységeit! Azért csinálja, hogy észrevegyék. Ha többeket zaklat, akkor tegyetek közösen feljelentést! Gyűjtsetek bizonyítékokat!


Az unokatestvéred élete nem a tied. Az, hogy ő életében nem tudta megállítani, "helyre tenni" a feleségét, nem a te problémád. Olyan elhalálozási ok, hogy "a felesége gyötörte" nincs. Ezt csak a kívülállók láthatják így.


A Scippa a problémákat nem oldja meg, csak eltompít. Kevésbé leszel érzékeny a környezetedre és ennyi.

Lényegében zombi leszel.

Azt nem mondom, hogy a kezdeti időszakban, míg rá nem ébredsz arra, ezek tulajdonképpen a te hozzáállásodon múlnak, a túlzott érzékenységedet meg nem tanulod kezelni nem segít, de ez egy pótcselekmény.

Hosszútávon nem jó megoldás a gyógyszert választani, mert lerombolja a személyiséget és függővé tesz.

A problémákat próbáld meg kívülállóként szemlélni és nem belemenni érzelmileg!

19. Ruslan (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 24. 22:37
Sokan kezelik a depressziót gyógyszerrel. Nyilván az tudja jobban, aki benne van. De addig nem kell semmi Scippa, amíg a körülmények rosszak. Most például az okoz stresszhelyzetet, hogy mit szedj. Nézz vidám tartamat, sportolj és keresd a társaságot. Azt a személyt, aki bánt vagy irányítani akar hagyd el.
18. Regin_a (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 24. 22:01

Nem tudom, hogy a Scippa mennyiben segítene?"

Scippa mellé jó hangos és állhatatos káromkodások hogy az utca is hallja

Hidd el nekem bárkit le lehet ezzel "csitítani"

Ha egy ilyen embertől elnézést kérsz, még levegőt sem enged venni. Tudom könnyű mondani, de ez lenne a megoldás

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Amaunet)
júl. 24. 19:58

Én is azt szeretném, hogy visszatérjen a lelki békém, de nem tudom hogyan. Már 15 hónapja próbálom gyógyszer nélkül, de van valaki a szomszédomban, aki már 10 éve irritál engem és még nem költözött el.

Egy éve meghalt az unokatestvérem 40 évesen, mert nem bírta, hogy a felesége lelkileg gyötörte azért, hogy az unokatestvérem írja rá a nőre a házát. Nem bírtam nézni, ahogy 8 hónapig gyötörte a felesége az unokatestvéremet a házáért.


Ettől a halálesettől meggyengültem és ezután már nem bírtam azt sem, amiket a szomszéd nő csinált, el kezdtem szorongani.


Pl. Bekente az autómat macskapisivel évekig. Egész nap otthon van és ilyen dolgokat csinál, hogy idegesítsen. 65 éves nyugdíjas óvónő és egész nap nincs más dolga. A többi szomszéd el akar költözni, mert nem bírják amiket csinál ez a nő.

Minden nap látom őt, a házát, a kocsiját. Már mindent próbáltam, meditációt, pozitív gondolkodást, nem gondolni rá, minél kevesebbet otthon lenni, de nem tudom mi segíthetne.

Nem tudom, hogy a Scippa mennyiben segítene?

16. Amaunet (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 24. 18:03

Nem tudom mi az a környezetedben amin nem tudsz változtatni?

Mindenen csak te változtathatsz - a TE életed.


Csitítsd le magad, az elmédet!

Pihenj, erősítsd meg az önmagadba vetett hitedben!

Lásd magad egy kevésbé ingerlő környezetben és azt valósítsd meg!


Nem sokáig szedtem gyógyszert, mert a hugom figyelmeztetett, hogy lóg a szám. Szó szerint úgy el lazított, nem akartam addig eljutni, hogy a nyálam is csorogjon.


Ne a gyógyszerekben higyj, hanem magadban!

15. Amaunet (válaszként erre: 11. - Egnisz)
júl. 24. 17:55
És rászoktál az olajra.
14. xochipilly (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 24. 17:25

Nem vettem észre pozitív hatását, viszont minden szakorvos úgy kezelt mint egy hülyét, vagy hipochondert, mikor elmondtam mit kell szednem. Még a fül-orr-gégész is pedig "igazi" fülgyulladással mentem oda...Ennyit arról, hogy nincsenek előítéletek.

A másik fél sajnos nem nyitott a problémák rendezésére, hiába tudja, hogy nagyrészt miatta vannak. Én viszont rájöttem, hogy minderre lelkileg úgy is rá tudok menni (nyugtalanság, ingerlékenység, folyamatos rosszkedv : SEMMIN nem javított az escitil) , hogy legalább a hormonrendszerem épségben marad és nem hízok sertés méretűre.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Xochipilly)
júl. 24. 15:46

Igaz, hogy meg kell oldani az okot, de nem mindig van rá lehetőség. Neked volt valamilyen pozitív hatása is a gyógyszernek? Mi volt a neve? A szorongás elmúlt tőle?

Neked is egy ember okozta a problémát? Hogy sikerült kigyógyulnod a szorongásból?

júl. 24. 15:39
Nem leszek népszerű de vállalom. Ha tudod, hogy a szorongást (nagyrészt) egy személy okozza, akkor soha semmilyen gyógyszer nem fog helyrehozni addig amíg nem rendezed vele a kapcsolatodat. Persze, ehhez két ember kell(ene). Én szedtem a Scippával megegyező hatóanyagú gyógyszert, hát, nem ajánlom. Hiába hazudnak róla, hogy nem okoz hízást, nálam okozott (fél év alatt 4 kiló) sőt nőknél férfias típusú hajhullást, szőrnövekedést is okozhat (ezt is megnyertem úgy, hogy a hormonpanel semmi gondot nem jelzett) Szerintem nagyon nem éri meg szedni ezeket, ha csak nem nagyon muszáj.
11. Egnisz
júl. 24. 13:39

CBD olajat szedek másfél éve, amit itt ajánlott egy kedves hölgy.

Előtte nagyon régóta szedtem nyugtatókat kis mennyiségben, de hála a CBD olajnak, le tudtam szokni róluk, ami amúgy csoda.

10. gigi>
júl. 24. 12:51

Ezek közül egyiksem azért van, hogy megoldja a problémádat. Csak azért, hogy lenyomjon teret sem adva annak, hogy kikeveredj a bajból. Ezektől a szerektől csak kattant lesz az ember. Tedd le és keress mást. Jóga, sport, zene, olvasás stb...

Idővel és kitartással menni fog. Sok sikert!

9. Regin_a (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 24. 12:12

A medazepám .... Kifejezett feszültség, izgalom, félelem és szorongásoldó tulajdonságokkal,"



"ha akarom szedjem tovább a medazepamot is, én döntsem el."

Állj le vele és szorongj tovább

Az ilyen orvost nyakon kéne vágni

Nem mintha orvos lennék, de fél tabletta? Háááát


Az elvonási tüneteket felejtsd el, városi legenda

A régi betegség/tünet ujul ki amikor abbahagysz egy dili tablettát

Az lehet hogy később nagyobb adag kell ugyanazon szint eléréséhez

júl. 24. 11:37

Az orvos Scippát ìrt ki, de azt mondta, hogy ha akarom szedjem tovább a medazepamot is, én döntsem el.

Ha abbahagyom nem lesznek elvonási tüneteim?


Azt mondják, hogy a Scippa lehet, hogy az elején felerősíti a tüneteket. Ezért nem tudom, hogyan egyeztessem össze ezt a két gyógyszert az én helyzetemben.


Álljak először le a medazepammal és csak utána kezdjem el a Scippát? Vagy nem érdemes leállni a medazeppámmal, mert úgyis szükség lesz rá a Scippához?

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Globus)
júl. 24. 11:34
Tudja az orvos, hogy szedek fél szem medazepámot, de ő azt mondta, hogy az nem oldja meg az én problémámat, azért kell a Scippa.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
júl. 24. 11:27

Igazad van, a negatív környezet van rám rossz hatással. Már betelt velük a pohár,de a környezetemet nincs lehetőségem megváltoztatni.

Te mennyi ideig szedted a Scippát? Volt mellékhatása? Te mit javasolsz, hogy 5mg vagy 10mg-mal kell elkezdeni? Neked írtak hozzá az elején más gyógyszert?

Mit jelent, hogy leesett az állad tőle?

5. 3198f17214 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 24. 10:11
Szedtem Scippát (antidepresszáns), de nem hasznàlt. Szorongásra nekem a Rivotril vált be. 3-szor 0,5 mg-ot szedek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook