Szerintetek melyik mozgás az, amelyik csak fogyaszt, de nem izmosít? (tudásbázis)
Szia!
Igen, ezek is lehetnek kérosak.
Szia, Zsuzsa!:-)
Ez nem szerintem kérdése:-)
Veszélyes lehet a nagy fokú vízvesztés.
Hatása van, lehet, csak minimális, úgy néz ki. itt van róla egy cikk: [link]
Szia, Flo! (Tán Flóra lennél?)
Olvastam a hozzászólásod egy másik topikban, a testtömeged alapján nem úgy tűnik, hogy bármi fölösleged lenne:-)
A zsírszövet eloszlása genetikai kérdés főképp, és a nőies idomokhoz szükséges. Vannak olyan részek, amik nem vagy csak kínszenvedés árán tüntethetőek el, amikor már a szervezet károsodhat. Inkább az erősítő-alakformáló edzések ajánlottak, ez és a meglévő - egyébként élettanilag szükséges - zsírszövet együtt szép testet eredményezhet.
Szia, Zsuzsa!
Legjobb ismereteim szerint a tekercselés érdemben nincs hatással az energia- vagy a zsírfelhasználásra (minimális hatása lehet). Azonban a vízveszteséget jelentősen növeli, akár veszélyes is lehet!
Szerintem nincs ilyen.
Amúgy...már ha itt vagyok. Valaki tud segíteni, ha kicsit hájacskás a csípőm, derekam, hasam... valami ötlet?
Sziasztok!
Segítsetek nekem abban, hogy a deréktájékról és a hasról mivel tüntethető el a felesleges zsírpárna?
Szia, Cuki!
Alapvetően az a zsírégető, ha energiadeficit keletkezik a szervezetben, akkor pótolja a hiányzó energiát a zsírszövet.
Annyi a kapcsolat a kettő között, hogy ha sokat izzad az ember, akkor nagyobb az energiafelhasználása (pontosabban: nagy energiafelhasználás --> több hő --> intenzívebb izzadás; tehát a szauna és effélék nem, ill. nem ezért növelik meg az energiafelhasználást), és így több energiát fogyaszt, majd több zsírt is.
A zsírsejtekben lévő zsírok bomlanak le ekkor, ezen zsírok alkotóelemei (glicerin és zsírsavak) a vérbe kerülnek, onnan pl. az izmok (vagy pl. a máj) veszik föl őket és égetik el (zsírégetés).
De a májban is folyik kémiailag hasonló zsírbontás, de ilyen szerepe esetünkben elhanyagolható. (Ezeket 100 %-osan állítom:-)
Meg kell viszont különböztetni a zsírbontást és a zsírok elégetését. Az első során csak kisebb alkotóelemek (glicerin és zsírsavak) keletkeznek, a második folyamat a tényleges zsírégetés.
Bár a kettő között van összefüggés, mégis ha nincs szerv (pl. az izom), ami elhasználja a zsírokat (zsírsavakat), akkor azok vissza fognak épülni a zsírszövetbe.
A lassú kardió nem kifejezetten kardió, mert kis intenzitás mellett a szív nem dolgozik annyira (a kardió kb. annyit tesz, hogy a szív-ér rendszert erősen igénybe veszi).
Így van, de én inkább úgy mondanám, mindenféle mozgás alkalmas fogyásra.
Persze, még egy sima séta is "zsírégető" ha elég hosszú ideig csinálja az ember. Nekem elsősorban azzal volt bajom, hogy ha futás közben vízet vedel, akkor az zsírt éget. mert nem igazán látom az összefüggést, legalábbis ilyen közvetlenül nem. És valamiért azt is nehéz elhinnem, hogy mozgás során közvetlenül a zsírsejteket bontja le a szervezet, hisz azok lebontásást elméletileg a máj végzi el (de ezt nem állítom 100%-osan).
Azt viszont tapasztalatból mondhatom, hogy intenzív izommunkával gyorsabban lehet fogyni, mint lassú kardióval. És azalatt az 1 év alatt nem is izagán izmosodtam, vagyis annyira nem, hogy testépítőnek mondhatnám magam, pedig többet súlyt emeltem, mint futottam...
O.K.
Köszönöm szépen a választ! :)
Szia, Anetta!
Bocsánat, elkerülte a figyelmemet.
Akkor az történik, hogy magasabb lesz a pulzusod, mint amit a közhiedelem zsírégetőnek tart:-) De tényleg. Fuss, ahogy jólesik (és fizikai állapotod lehetővé teszi), csináld rendszeresen, ennél szakszerűbb választ igazán nem tudok adni.
Egyébként az történik, hogy a cukorfelhasználás ( vércukor és az izomban tárolt glikogénből származó cukor) arányosan nő, a zsíroké pedig csökken, de mint azt részleteztem, ez nem hátrány, legjobb tudásom szerint.
Persze ennek mindenhol az ellenkezőjét lehet hallani, ez nem csoda, mivel kézenfekvőnek tűnik (a dolgok mindig jóval bonyolultabbak, mint elsőre tűnnek), és azért nem mindenki gondol ebbe bele.
Én csak azt tudom mondani, amit gondolok, ahogy látom, hozzáteszem, a megítélési alapom nem az, hogy ki hogy mondta, kitől hogy hallottam.
Aztán hogy ki fogadja el, amit írok, az már nem az én dolgom:-)
szénhidrátszegény, zsírszegény diéta, napi többszöri evéssel, pici adagokban és mellette olyan mozgás amivel érzed, hogy nem nagyon fárasztod az izmaid, de a pulzusod emeled.
ha van időd, akkor rengeteg gyaloglás (gyors tempóban), ha kevesebb időd van, akkor kocogás, vagy szobabicikli alacsonyabb fokozaton, lényeg, hogy az izmaid nem fáradjanak gyorsan, de a pulzusod emelkedjen. :)
Szia, Sim!
Írtam neked.
Hozzátenném, hogy nem tartom helyesnek a "zsírégető" és az "izomerősítő" szétválasztást a már részletezett okok miatt:-)
Pirosalma!
Én is ez után nyomozok, hogy mi minősül intenzív izommunkának, ergo erősítőnek.
Bocs az analfabétizmusért:)
CSak egyszer felfognám, és megérteném:)
Pl. step aerobic, box, capoeira aerobic? Azok minek számítanak? Mert zsírégetőként reklámozzák, de erőteljes izommunkával jár.
Vagy a Réka, Alexandra féle lábemelgetős "buli", azok zsírégetőek vagy erősítő jellegűek?
Valaki, aki tudja, segítsen....:)
Köszönöm!
Szia, Zsuzsa!:-)
Ha intenzív izommunkával jár a gyakorlat, akkor izmosítja az adott izmot; ha nem, akkor nem.
Ennek megfelelően válassz!
A helybenfutás is, csak sokat kell csinálni:-)
Sziasztok!
Mi történik akkor ha pulzusom a zsírégető tartománytól magasabbra ugrik, mondjuk futás közben? Akkor is tudok zsírt égetni?
Szeretnék elkezdeni futni, de még nem sikerült pulzusmérő karórát beszereznem :(
Szia, Cuki!
Kétségkívül nem egyszerű kérdés...:-/
De meglátásom szerint túl van bonyolítva. Minden mozgás, ami valamilyen formában energiát fogyaszt, alkalmas a zsírégetésre.
Pl.:
- alacsony intenzitású ("aerob") mozgás, ami a közhiedelemben úgy él, mint "zsírégető";
vagy
-súlyzós edzés (vagy más, erőteljes izommunkával járó mozgás), ami az izom glikogénjét használja, erre mondják, hogy "nem zsírégető"
Első esetben: a mozgáshoz az energiát viszonylag nagy százalékban adja zsír, a glikogén gyakorlatilag nem fogy.
Második eset: a mozgás glikogént használ, a raktárak csökkennek.
--------------
Az edzés után bevitt szénhidrát a második esetben a glikogénraktárakat tölti föl, és amíg tölti, nagy arányban éget zsírt. Az első esetben ez mivel a glikogénraktárak nem fogyatkoztak meg, nem fogy számottevő zsír.
Végül is mindkét esetben hasznlt zsírt a szervezet, a fogyás elsősorban attól függ, mennyi az elhasznált energia (természetesen kis egyéni különbségek lehetnek).
Hozzáteszem, a hormonális változásokat is figyelembe kellene venni, az azonban jóval bonyolultabb. Amennyire én meg tudom ítélni, az intenzív edzés esetében ezek kedvezőbbek a zsírégetés szempontjából.
Ráadásul a második esetben több egyéb dologgal kell, számolni, amik növelhetik az energiafelhasználást (a használt izom növelése, regenerácja).
Én azon a véleményen vagyok, hogy mindenki azt csinálja, azt mozogjon, amit szeret, egészségi állapota engedi, és csinálja rendszeresen.
További ajánlott fórumok:
- Akik használtak(nak) fogyasztó tablettát, port, teát, shake-t, ide!
- "Le tudlak fogyasztani" - Paul McKenna új módszere
- Hallottatok/tudtok valamit az Alli nevű fogyasztószerről?
- Rákos lett. Dohányzott vagy sok alkoholt fogyasztott?
- Ki hány kalóriát fogyaszt, rendszeres, aerob mozgás mellett?
- Mini stepper izmosít vagy fogyaszt?