Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek, ha egy 30-as nő nem ismerkedik, nem jár el kb. sehova, egyedül él, az beteges dolog? fórum

Szerintetek, ha egy 30-as nő nem ismerkedik, nem jár el kb. sehova, egyedül él, az beteges dolog? (beszélgetős fórum)


1 2
júl. 31. 10:40
Nem beteges, ha neki így jólesik. Persze, ha közben boldogtalan és pszichés oka van, akkor kell segítség, de amúgy ha nem vágyik mások társaságára, kár erőltetni.
45. L’Engel (válaszként erre: 43. - Globus)
júl. 29. 12:32

Én azt hiszem, hogy a párban élés és a családalapítás sosem fog teljesen kimenni a “divatból”.

Mindössze azt tartom lehetségesnek, hogy egyre kevesebben elégednek meg majd olyannal, amit nem éreznek kényelmesnek.

júl. 28. 12:38
Az emberek nagyrésze szemét, keresi a fogást, hol köthet a másikba, Fiam 30-as évei legelején jár, pár éve azzal bactatnak az ismerősök, mikor lesz már vagy van-e már unokám. ( fiamnak sem hiányzik, nekem meg pláne nem, több mint 10 évem van a nyudijig )
43. globus (válaszként erre: 41. - L’Engel)
júl. 28. 12:30

Attól is függ, milyen régen a "régen". Pl. ha teherbe esett, akkor muszáj volt férjhez menni. Volt, aki mégsem, megszólták, bàr később azért leszálltak róla. Minden csoda 3 napig tart.

Ebből fejlődött a lányanyaság folyamata, később a "nem akarok gyereket", majd a " nem kell senki". Próbálom vizionálni az 50 év múlvát, de nem sikerül :) Nem, mert nem tudjuk a most születők attitűdjét sem. Annyi biztos, hogy amilyen környezetbe születik, neki az lesz természetes.

42. csemár (válaszként erre: 34. - Tumbo2)
júl. 28. 12:05
Nekem viszont nem volt testvérem, és a könyvek lettek a "játszótársaim" nagyon hamar.
41. L’Engel (válaszként erre: 39. - Globus)
júl. 28. 11:53

Talán irreálisnak nevezhető elvárások ivódtak az emberekbe. Vagy könnyen feladják az ismerkedést, ha nem halad minden kényük-kedvük szerint. Ez nem feltétlen rossz. Régen volt sok kényszerből született és fenntartott kapcsolat is, a “férjhez kell menni és nincs más a láthatáron” alapon. :D

Az rossz, ha semmilyen kompromisszumra nem hajlandóak a felek.

40. 6b12a4f57f (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 28. 11:47
Nem a társadalom szemében, hanem az idős rokonod szemében. A fiatalokat nem érdekli.
39. globus (válaszként erre: 33. - L’Engel)
júl. 28. 11:46
Annak ellenére lett nehezebb a pártalálás, hogy szélesebb a lehetőségek palettája. Mert mi volt régen? Diszkó 2-3 havonta 1x a kultúrházban, ahová mindig ugyanazok jártak, többnyire környékbeli falvak fiataljai. Városon nem tudom hogyan volt. Email, messenger nem létezett, de még sms is később. Ha nagyon forrt a lovag vére, postai levelet írt 😀
38. tumbo2 (válaszként erre: 36. - L’Engel)
júl. 28. 11:45
sőt sokkal jobban megáll a lábán,mint sok más.
37. 6b12a4f57f (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 28. 11:45
Fiatalokkal szoktál beszélgetni?
36. L’Engel (válaszként erre: 35. - Tumbo2)
júl. 28. 11:38

Én sosem láttam értelmét ennek, pedig anno engem is bosszantott.

Mi van, ha valaki önszántából nem megy férjhez, és nem azért, mert nem kellett senkinek?

De amennyiben nem is kellett senkinek, akkor is egy teljes személy marad, bármilyen férfi nélkül az oldalán.


Nagyon hangoztatják az egyenjogúságot, de a mai napig néhol megfigyelhető a hiánya. Az a társadalom pedig, amelyik ily módon kezeli a nőket, az nem egyenlő.

35. tumbo2 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 28. 11:30
ja sorrend az van.talán legelső az özvegy,utána az elvált,a legutolsó aki sosem ment férjhez.
34. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Csemár)
júl. 28. 11:26
arra én is emlékszem,hogy mindig egyedül játszottam,holott volt testvérem,talán a húszas éveim elején jobban igényeltem a társaságot.aztán elmúlt.én is csak itt beszélgetek.
33. L’Engel (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 28. 11:01

Amikor a 60-70 évesek voltak fiatalok, teljesen más életkorban volt általános a házasodás és a családalapítás. Akkoriban egy harmincas nőnek már volt 1 vagy 2, akár 3 nagyobb gyermeke.

Így a 21. században nem tartom kirívónak azt, ha egy 30-as nő egyedül él. Nem a többséget erősíted, de bőven vannak sorstársaid. Valahogy a pártalálás is egyre nehezebb lett az emberek számára a férfi és női oldalról egyaránt érkező elvárások miatt.

Amennyiben párban szeretnél élni, akkor próbálj meg tenni az ügy érdekében, de ha csak mások véleménye vezérel, azért ne rúgd fel az életedet.

32. csemár (válaszként erre: 31. - Csemár)
júl. 28. 09:41

Jav.:

beléd nevelnie

Bocs!

31. csemár (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 28. 09:40
Ha sikerült a "társadalomnak" tebeléd is belédnevelnie ezt a hozzáállást, akkot így van. És ha nem "sikerült" volna, akkor nem írtad volna ki ezt a topikot.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Csemár)
júl. 28. 09:19

Csak ugye én 30-as vagyok, nem özvegy. És ha beszélgetek tegyük fel 60-70-es özvegy rokonnal, aki ugyanígy egyedül van, azt mondja: a "te korodban én férjnél voltam".

Tehát a társadalom szemében az pipa ha valaki elvált/özvegy, egyedül maradt.


Ez az örök egyedülálló a lenézendő.

29. csemár (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 28. 09:18
A hivatásához azért némileg hozzátartozik, hogy felismerje a jeleket.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Csemár)
júl. 28. 09:15

Hát, a doktornőm nem egy pszichológiai elemző.


És igen, megkérdezi a férjhez menést a: szomszéd, a postás! , nagynéni.

És sokszor már ezért nem beszélgetek az emberekkel, mert mindig ez lesz a téma és magyarázkodnom kell. Aztán elszégyellem magam, hogy én más vagyok mint a többiek. Aztán jön a rossz érzés.

27. csemár (válaszként erre: 26. - Tumbo2)
júl. 28. 09:07
Kezet foghatunk akkor, bár én gyerekkoromban jól elvoltm magamban, s utána se igen voltam mulatozós (a férjemmel ellentétben), de most, így özvegyen, nem is tudom, az internetes "társalkodások" nélkül mi lenne velem.
26. tumbo2 (válaszként erre: 24. - Csemár)
júl. 28. 08:51
én is mondtam,majd,ha igényem lesz rá,szólok.de nem hiszem,hogy 72 éves koromban jön rám.
25. tumbo2 (válaszként erre: 22. - Amaunet)
júl. 28. 08:49
miért lenne gond,ha valaki nem igényli.nekem is mondta a volt barátnőm,menjek ide-oda,milyen jó lesz.nekem az teher,nem szórakozás.pár szó a szomszédokkal,ezzel ki is merült a társaság iránti igényem.na meg ott van a húgom,meg a fia,de egy óránál többet nem bírnék ki vele.mindenkinél okosabb,mindent kijavít utánam,minden szavamban talál kivetnivalót a lányomék életmódjában is,hogy miért mennek nyaralni,kirándulni.mondom,mert megtehetik..persze a lányom,meg a vejem,velük aztán semmi bajom.nagyon rendes mind a kettő.persze,ha együtt élnénk,biztos lennének súrlódások.mondjuk kizárná az a tény,hogy sok kilométerre lakunk,meg,hogy egy szobám van.
24. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 28. 08:08

Habitus kérdése, hogy valaki mennyire igényli a társaságot.

A doktor bácsidnak lehet, hogy feltúnt, hogy Te nem vagy boldog így...

Azzal, hogy a szomszédasszony, a tanti vagy más családtag is noszogat-e a barátkozásra, szerintem nem kéne sokat foglalkoznod.

23. birebora (válaszként erre: 19. - L.luiselotte)
júl. 28. 07:21
Én is ezt gondolom.
júl. 27. 23:43
Itt szerintem nem azzal van gond, hogy egyedül él, hanem azzal, hogy nincsenek társas kapcsolatai. Nem látok nyitottságot az emberek felé.
21. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 27. 18:21
Betegesnek nem tartom, van előnye és hátránya is.
20. 55Judit (válaszként erre: 19. - L.luiselotte)
júl. 27. 16:39
👍
júl. 27. 16:27
Nem beteges, hanem kényelmes.
18. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Globus)
júl. 27. 16:22
sokan mondták,milyen rossz nekem,hogy egyedül élek.biztos jobban tudták,mint én.
17. tumbo2 (válaszként erre: 9. - 55Judit)
júl. 27. 16:20
hogy lenne az.inkább régen volt az,hogy muszáj valakivel együtt élni.a szomszédom rengeteget panaszkodott,hogy milyen rosszul érzi magát egyedül.de azóta megtalálta a foltját.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook