Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Semmihez nincs szerencsém az életben! fórum

Semmihez nincs szerencsém az életben! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
51. tumbo2 (válaszként erre: 43. - Holurt Waxhton)
aug. 13. 17:16
a nagyanyámat ugyan nem verte a a nagyapám,de rettenetes dolgokat művelt,pi a macskát bedobta a tűzhelybe.az anyám meg mi is úgy emlékszünk rá,mint egy szeretni való ,okos,jó humorú emberre.mikor meghalt a nagyanyám a haláláig siratta.
50. Enissa (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 16:48
Ez a hozzáállásod nekem is tetszik. :)
49. csemár (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 16:44

De azért nem árt vigyázni vele! :-)


...Mert vannak mellékhatásai: növeli az önbizalmat, hajlamosít a jókedvre, csökkenti az önsajnálat szintjét. És még lehetne sorolni...


Komolyra fordítva a szót: nekem használ, jószívvel ajánlom.

aug. 13. 16:18

Gyerekként nem tudom hova mehettem volna a bántó szülők elől.Ami nem mindennapos volt,voltak szép emlékek is,de sokat szenvedtem is mellettük.

Felnőttem a nagyim mellett aki szavakkal bántott inkább.De,vele is voltak szép emlékek.Szerettem,nem hagytam magára a betegségében.


Egy alkesz férj egészen más lehet.Azt nem tudom elképzelni,hogy vele maradjak.

47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Csemár)
aug. 13. 16:15
Ez tetszik,köszönöm.🙂
46. Enissa (válaszként erre: 43. - Holurt Waxhton)
aug. 13. 14:54

Nem is írtam, hogy egyet kell értened.

az a Te véleményed, az enyém meg más.

Ki hogyan él, mit tapasztal.

45. Enissa (válaszként erre: 42. - 6b12a4f57f)
aug. 13. 14:53
Írtam neked privát, remélem az is marad!
44. Holurt Waxhton (válaszként erre: 43. - Holurt Waxhton)
aug. 13. 14:46
-> fehér vagy fekete
43. Holurt Waxhton (válaszként erre: 32. - Enissa)
aug. 13. 14:46
Nem értek egyet veled. Az Anyósomat rendszeresen veri az alkesz férje, mégis mellette van. Az emberi psziché nem fehér fekete.
42. 6b12a4f57f (válaszként erre: 32. - Enissa)
aug. 13. 14:22
"amennyiben engem bántanak, minimum 18 éves koromban lelépek..." Nem tudhatod. Bántottak? Szerintem nem. Ha bántottak volna, nem így gondolkodnál, teljesen más ember lennél.
41. csemár (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 14:16

Viszont nem kerül semmibe.

(Kevés olyan gyógyszert ismerek, ami ingyen van. A rózsaszín szemüveg pont ilyen.)

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Csemár)
aug. 13. 14:14
Pedig nagyon nehéz.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Enissa)
aug. 13. 13:27
Valóban nem a legjobb volt a fogalmazás.
38. Enissa (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 13:25

Látod ez az, amit írtam.

Nagyon nem mindegy, hogy mit írsz, mert nem mindegy a nevelés 30 éves korig, vagy egy háztartásban élni valakivel.

37. Enissa (válaszként erre: 33. - Holurt Waxhton)
aug. 13. 13:19

"Akinek baja van, annak segíteni kell, nem belerúgni."


Tudod ezzel én úgy vagyok, hogy pl. kerekesszékbe kerül egy ember valamiért, lehet nagyon kímélni, simizhetem a lelkét, fektethetem az ágyba, hogy nem képes semmire, odaviszek neki mindent, mert sajnálom, vagy hordhatom fejlesztésekre, lehet sírni fog, mert küzdeni kell, hogy az izmai megtartsák, de melyik fog fejlődni szerinted???

Attól még mindkettő hozzátartozó szeretheti, aki kényszeríti, annak is fájhat a lelke, de tudja így hosszútávon jobb lesz, mintha az ágyban feküdne.

Remélem érted, amit írtam, amit ki szerettem volna fejezni a példával.

aug. 13. 13:13

Igen,tudom ezeket szeretem is.

Koszönöm.

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Enissa)
aug. 13. 13:10

Nevelt/velem élt.

20 éves korom óta dolgozom.Mivel betegesett nagyim,nem hagytam el.Mert szerettem,annak ellenére,hogy ő ezt nem igazán mutatta ki.

Hidd el hamar felnőttem.

34. csemár (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 13:09

Igen, felvenném.

(73 éves vagyok.)

aug. 13. 13:02
Én azt gondolom, segítségért fordult ide a fórumnyitó, ne froclizzuk már. Akinek baja van, annak segíteni kell, nem belerúgni. Viszont csak annak lehet segíteni, aki engedi, hogy segítsenek neki. Én egy nagyon egyszerű ötletet adok. Nálam bevált. Találj valamit, amiben ki tudsz teljesülni. Kezdj el rajzolni. Nem megy? Semmi baj. Kezdj el zenélni. Nem megy? Semmi baj. Kezdj el festeni. Színes ákombákomokat. Ez biztosan menni fog. Ha mégsem, akkor elkezdheted kiírni magadból a bajodat, bánatodat. Most jutott eszembe. Voltam egy olyan spiri összejövetelen, ahol egy papírra mindenki ráírta a saját baját, problémáját, aztán bedobták a tűzbe ezt a papírt. A lángok, a füst elvitte a problémákat, elszálltak. Vagy menj el valamilyen tanfolyamra. Nyelvet tanulni, főzni, vagy bármire, ami kicsit is érdekel.
32. Enissa (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 12:56

Nem bántásként kérdezem, de szerinted az normális, hogy 30 éves korodig nevelt?

Ezt, hogy kell érteni, addig nem dolgoztál, ő tartott el?

Ennyiből tényleg nem lehet leszűrni semmit, de amennyiben engem bántanak minimum 18 éves koromban lelépek, és élem azt az életet, amit elképzeltem magamnak, hogy jó, így szeretnék élni.

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Enissa)
aug. 13. 12:51

Bántó szülőkkel nőttem fel 12 éves koromig.(Gyereknek tekintem ezt a kort még).

Fizikai/lelki bántással.Talán nagyi miatt ,hiszen ő sem volt egy szeretetteljes velem.

Bár felnevelt 30 éves koromig.Helyesbítek:tovább nevelt.

Igyekszem normális életet élni,de nagyon nehéz nekem bízni az emberekben.

Szeretek olvasni,bármi ilyesmit csinálni,de annyira belém nevelték a rosszat.

30. Enissa (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 12:43

Szomorú amit most leírtál, de melyik az igaz?

Elhunytak, vagy ez, amit az előzőekben írtál?

"Bántó szülőkkel nőttem fel,akik azóta már meghaltak.."

Lehet többet kellene olvasnod,rejtvényt fejtened, hogy jobban le tudd írni, jobban ki tudd mondani, amit szeretnél közölni, ez is lehet a kapcsolataidnak a rossz vége, ha ellentmondásokba kerülsz. Ha nem önmagad adod.

Azért ez nem kis ellentmondás. Ugye olvasva te is érzed a különbséget?

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Csemár)
aug. 13. 12:27

Ami velem történt:

A szüleim gyilkosság áldozatai lettek még gyerekkoromban.A nagyim nevelt fel,aki mindig a rosszat vetette a szememre és nem szeretetben nevelt fel.

Már meghalt ő is.

Voltak párkapcsolataim ,de megcsaltak,elhagytak.Nem érzem jól magam a munkahelyen ,de dolgozni kell,kell a pénz.

Nincs senkim.

Ebben az esetben te is felvennéd a rózsaszín szemüveget?Próbáltam sokszor,de nem megy.


43 éves nő vagyok.

28. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 12:10

Nehéz ezt így elhinni.

Mi lenne, ha (néha) feltennéd a "rózsaszín szemüveget"?

27. Enissa (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 13. 11:52

"Senki nem tudja milyen a másik cipőjében járni,maradjunk ennyiben."


Ebben teljesen igazad van, nem vitatom.


"Okosnak lenni könnyű kívülállóként."


Egy kívülálló racionálisabban láthatja, amit te nem látsz a nagy önsajnálatodban.

Amiket felsoroltál egyedül a gyermekkorodat nem tudtad befolyásolni.

Azt nem tudhatom, számodra mi volt a bántalmazás.

-szavak

-ütlegelés

-vagy nem kaptad meg a legszebb babát.

Azért nem vittek intézetbe a szüleidtől.

"A szerelemben mindig átvertek."


Azt lehet átverni állandóan, aki nem lát át a szitán, lila ködben él, hamis illúziókat tápláltál.


"A munkahelyeim pocsékok voltak."

Ja kérem, én sem mindig olyan munkát végeztem, amit szerettem volna, meg sokan vagyunk így.

Ha veled mindenki szemét szerinted, a szülők, szerelmek, munkatársak, gondolkodj el, ki megy szembe a forgalommal?!


Tanulj, hogy olyan munkád lehessen, amit örömmel végezhetsz.

Az utolsó pillanatig tanulhatsz, sosem késő. Munka mellett, gyerekekkel is lehet.

Egy-egy sikeres vizsga is szerencsés érzetet tud adni, hogy lám, ezt is elértem, meg tudtam lépni.


Ha azt gondolod nekem minden a számba repült, nem. Ami nem ölt meg, az erősebbé tett.

A dac volt bennem, hogy azért is megmutatom EMBER lesz belőlem. Nem nyígtam, hogy elcseszték az életem, amint felnőtt lesz az ember, önmaga alakítja az életét, jól, vagy rosszul rajtamúlik.

Vannak-e hátráltató tényezők, naná...vannak. De azért vagy gondolkodó EMBER, hogy tegyél ellene. És ezt nem gonoszságból írtam, hanem, hogy gondolkodj el rajta!!!! Az életed milyenségéért, már te vagy a felelős, ne akarj a múltba visszamutogatni, az már elmúlt, változtatni nem tudsz rajta, de a jeleneden és a jövődön igen.

Attól, hogy valaki álszenten, vagy sajnálatból simogatja a lelkedet, nem fog előre vinni az életben, hidd el.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Enissa)
aug. 13. 11:25

Senki nem tudja milyen a másik cipőjében járni,maradjunk ennyiben.

Okosnak lenni könnyű kívülállóként.


Viszont értem,hogy arra gondolsz,hogy ne süllyedjen mélyebbre az ember.

25. Enissa (válaszként erre: 18. - Bichi)
aug. 13. 11:10

Egyébként nem BOLDOGSÁGOT írtam, szerencsét. A te horrorisztikus leírásoddal viszont, érezheti akár boldognak is magát az, aki az élő gyerekével rohan, ez logikus. Töltheti el boldogsággal, car az élet, de neki megmaradt a gyereke, és a saját élete.

Van aki már azért szerencsétlennek érzi magát, mert nem a legújabb mobilja van, hanem az előző kiadás.

Van aki meg azt is szerencsének éli meg, hogy tudott ma tenni a gyereke szendvicsébe tenni pl. sonkát.

24. pokoslovas (válaszként erre: 13. - Holurt Waxhton)
aug. 13. 09:24
Még a látást iis meg kell tanulni, ilyen a világ, tanulunk, tanulunk, aztán mehetünk szent Péterhez levizsgázni ?)
23. pokoslovas (válaszként erre: 19. - Enissa)
aug. 13. 09:21
Sajnos ez mind igaz
22. K-né Zsóka (válaszként erre: 18. - Bichi)
aug. 13. 08:48
Ez viszont csak kötekedés. Jó magyar szokás szerint :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook