Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Selejtezünk a házban, és sok a szemét, nem fér az egy... fórum

Selejtezünk a házban, és sok a szemét, nem fér az egy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
szept. 6. 16:36

Ma raktuk ki a kukákat.Zöld zsákokba összegyűjtottem cca 30 régi, be nem váltható ásványvizes palackot, és a sárga kukába tettem.

9 körül mentem haza a spárból és láttam, hogy nem messze a házunktól egy rosszarcú fószer cipeli huzza a 3 zöld zsákunkat, a régi palackokkal, jót nevettünk rajta. Én csak annyit mondtam mosolyogva, hogy " hajrá , nem tudom kiderült-e már hogy azokért egy vasat nem kap.

47. semleges (válaszként erre: 45. - Channa*)
aug. 31. 08:11
Elhiszem, ez irdatlan sok pénz más felhalmozott mocskának, szemetének eltakarítására.
46. Channa* (válaszként erre: 42. - Loch ness)
aug. 30. 12:42

Én se gondolom, hogy rosszat tett.


Engem meg se kell kérdezni. Ha kiteszem a ház elé a kukát, amit másnap elvisznek, akkor simán dobálhatnak bele.


Rohadt krumpli: A kukákat minden héten ki kell mosni enélkül is. Főleg ebben a melegben, hiszen a saját szemetünk is rohad benne. Hiába van külön zsákba, akkor is szaga van a kukának.


A férjem minden héten az ürítés után kislagozza a kukákat és a napon kiszárítja, hogy ne legyen annyira büdös...

45. Channa* (válaszként erre: 40. - Semleges)
aug. 30. 12:39

Bosszankodtunk is rajta, de a volt tulaj, azt mondta, hogy neki nagyon gyorsan át kellett adnia a kulcsokat és nem volt ideje.


Az eladás előtt 5 évig állt üresen a ház, ő elvileg 1 hétig annyit csinált, hogy áttúrta a ruha zsebeket, hátha van pénz valahol. Na jó, beledobott 200 ezret a költségeinkbe, de nekünk ennek legalább 10x annyiba került.


Mivel ki kellett költöznünk a lakásokból, így SOS hozzá kellett kezdenünk a felújításhoz, így nem volt időnk arra, hogy problémázzunk ezen...


Kb. 2 hét kellett a ház majdnem teljes kiürítésére. Szerencsére közben tudtak dolgozni a felújítók.


A padlást viszont, csak a következő évben ürítettük ki amikor volt az éves lomtalanítás. Az is volt kb. 10-15 m3 szemét. Ezért legalább nem kellett fizetnünk.


Ezt a kb. 3 milliót, szívesen költöttem volna másra...

44. Channa* (válaszként erre: 38. - Globus)
aug. 30. 12:32

Igen! Az utolsónál úgy jártunk, hogy megkértük az engedélyt, kifizettük a területfoglalást vagy mit a saját házunk előtt;)

Majd rossz konténert hoztak, nem lenyithatót, de legalább hoztak...


Ponyvát rakattunk rá, másnap megpakoltuk és harmadik nap elvitték.


Volt olyan szomszéd, aki megkérdezte, hogy belepakolhat e? Mondtuk, hogy nem, mert nekünk is kevés lesz...

43. loch ness (válaszként erre: 42. - Loch ness)
aug. 30. 12:11
A kukák tetejére = a kukában lévő szemét tetejére (úgy, hogy be lehessen csukni, ahogy a vallomástevő is írta, hogy teszi.)
aug. 30. 11:45
Nem értem a felháborodásokat, pláne annak a tükrében, mivel jár egy konténer rendelése. Ha egyszer csinálja az ember, hogy olyan kukák tetejére pakol, amik már kint állnak, tehát a tulajdonos nem fog már többet beletenni, és nem az említett rohadt krumplit teszi bele, ami után moshatja ki a tulajdonos, akkor nem látok benne semmi rosszat. Viszont ha hetekig ezt tervezi valaki, akkor tényleg illene megbeszélni a tulajdonosokkal, és utána adni nekik egy doboz csokit köszönetül - így rendben van, és a csoki még mindig sokkal olcsóbb, mint a konténerrendelés. Szóval szerintem azért nincs itt tragédia, és nem a közerkölcs összezúzása, amit a vallomástevő írt :)
41. globus (válaszként erre: 39. - Lady Lavender)
aug. 30. 11:25
Egyszer akartam elhajítani egy pár szakadt cipőt zacskóban, amikor vidéki kertből jöttem haza bringával. Gondoltam, valamelyik kukánál megállok. Hát bakker, hazáig hoztam, mert nem volt kint egy se, vagy lelakatolva. Buszmegállóba mégse...😀
40. semleges (válaszként erre: 37. - Channa*)
aug. 30. 10:43
Hát ez nem kis pénz volt ha jól számoltam. Hihetetlen.
39. Lady Lavender (válaszként erre: 38. - Globus)
aug. 30. 09:29
Egyszer hazafele jövet beledobtam 1, azaz egy papírpoharat egy konténerbe a sitt közé. Hogy én azért mit kaptam!:D Ahogy ràmszólt a nőci, elnézést kértem, amire a reakció az volt, hogy szinte ordítva mondani a kezdte, hogy az nekik mennyibe kerül, nem azért hozattàk, hogy más ideszemeteljen. A párján làtszott, hogy neki ég a pofája, gyorsan pucolt is be a házba.
38. globus (válaszként erre: 37. - Channa*)
aug. 30. 08:52

Borzasztó.

Amikor felújítottuk a bp-i lakást, főtt a fejünk, hogy mi legyen a rengeteg sittel, járólappal, leszedett tapétával, falburkolattal, ajtókkal? Felmerült a konténer. Utánajártam, úgy van, ahogy mondod, területhasználat, engedélyeztetés. Ráadásul x napra szól, aznap megrakni kellene, vagyis csak belehordani, de hol tároljam addig. 300 km-re nem hozhatjuk...

Szerencsénk volt, a burkoló vállalkozóval meg tudtuk beszélni, hogy hozzácsapva az árhoz, elszállítja. Azt mondta, ő tudja, hová kell, hát jó.

Igen, és azt is a konténer ellen hozta fel, ha észreveszik, órákon belül meghordják a környékről hulladékkal mások.

37. Channa* (válaszként erre: 36. - Lady Lavender)
aug. 30. 08:40

Persze, hogy nem.


Hívtunk lomisokat, akik egy adagért 100 ezret kértek, kb. 20 kanyart vittek el.

Rendeltünk konténert legalább 4x, ami 65 ezer Ft volt alkalmanként, illetve engedélykérés, területfoglalási díj.


Illetve, rendeltem még egy kukát, így azóta nem 3 eFt-ot fizetek szemétszállítást, hanem kb. 7 eFt/hó.


Többször raktam ki hirdetést, hogy ingyen elvihető pl. fa teknők, székek, szekrények kályha, gáztűzhely.


És egy nagy hűtőládát, ami tele volt hússal, egy állatmenhelynek ajánlottuk fel. Ezt nem is tudom, hogy ki javasolta, de nagy köszönet neki;)


És volt olyan is, amit el tudtunk adni, pl. volt vagy 5 m3 tüzelőfa, ezt bár sokkal olcsóbban a piaci árnál, de eladtuk.


A saját "szemetünkből" is sikerült elajándékozni eladni, pl. zsákos vakolatot, amit már nem tudtunk felhasználni és más építő anyagokat is ingyen pl. bontott téglát, fa anyagot.


Egyébként, ha kiteszem a szelektív kukát és mellé teszek még kartondobozokat összehajtva, akkor azt simán elviszik.


Nálunk a zöldhulladékot is elviszik, ha olyan zsákba tesszük ki, illetve ha sok faág összegyűlik, mint pl. egy elhanyagolt fa metszése után, vagy amikor letörte a hó, akkor felvágtuk arra a méretre, amit az FKF honlapon olvastam, összekötöttük, kiraktuk a ház elé és elvitték. Télen a letört ilyen ágakat egy szomszédunk vitte el. Gondolom ő eltudta fűteni.


Meg lehet oldani, csak idő és pénz...

36. Lady Lavender (válaszként erre: 35. - Channa*)
aug. 29. 22:35
De az a sejtésem, te nem a szomszédok kukàit tömködted hetekben keresztül stikàban ;) Javíts ki, ha tévedek!
35. Channa* (válaszként erre: 27. - Lady Lavender)
aug. 29. 20:03
Mi olyan házat vettünk, amiben ez a család, legalább 80 évig élt. Ez a család több generáción át, gyűjtögetett mindent, akitől megvettük az utolsó tulajdonos gyereke, nem volt kedve kiüríteni a házat. Igen, 80 évig elfért az előző tulajnál a saját szemete, de az én házamba az én szemetem fér el és nem másé;)
34. Channa* (válaszként erre: 28. - Lady Lavender)
aug. 29. 20:01

Gondolom nem belopja a kertben lévő kukába, hanem abba teszi bele, amit kitett a szomszéd, hogy ürítse ki a kukás.

Mi minden szerdán kirakjuk, csütörtök délelőtt jön a kukás autó. Ha addig beletesz bárki bármit, engem nem zavar.

33. Channa* (válaszként erre: 17. - Highlander73)
aug. 29. 19:58

Nincs ennyi szemetünk már, de amíg tartott a felújítás, sajnos nem fértünk el a 110 literesbe. Rengeteg szemetet termeltek a munkások.


Most már elég lenne 1 kuka, de jövőre folytatjuk a munkálatokat, így nem adjuk még le. Kifizetem a dupla kuka árát és kész. Nem ingyen szemetelek;)

32. birebora (válaszként erre: 26. - Ágio8405)
aug. 29. 16:44
Az enyémbe is tehetne. De elvárnám, hogy szóljon. Egy mondat, fél perc. Ha neki fontos, hogy NE rendeljen konténert mert nem akar vagy drága (nem tudom mennyi) vagy nincs autója amivel elszállitja akkor legalább ezt az apró gesztust már csak a jó szomszédság érdekében is, tegye már meg. Alap.
31. Lady Lavender (válaszként erre: 29. - Ágio8405)
aug. 29. 16:25

A saját kukájába már nem pakolhat senki, mert az a szomszédnak fenntartott hely, ha egyszer kihúzták a szállítóknak?

Szerintem nem nagy bűn, ha valaki így használja a szomszéd kukáját, és nem rohadt krumplit meg hasonlókat pakol bele. De nehogy már a tulajnak kelljen szabadkozni, hogyha ez nem tetszik neki! Ha már használom más cuccát, legyen az bármi is, az a minimum, hogy először megkérdezem. Egy étteremben, ha átteszek egy széket egy másik asztalhoz, azt sem teszem kérdés nélkül. Pedig az még csak nem is a másik vendég tulajdona.

Az esetlegesen okozott kellemetlenségek elkerülésén kívül azért illene megkérdezni, hogy ne nézzenek suttyónak.

30. 80ASIQ (válaszként erre: 17. - Highlander73)
aug. 29. 15:34
Hát figya! Ha én nekiállnék lomtalanítani, egy kamion is kevés lenne a lomhoz! Csak az a baj, hogy minden lomtárgyban látok valami fantáziát. Hú, de nehéz kérdés! Mindenesetre kölcsönöznék egy utánfutót és azzal hordanám ki a (hogy is mondják a szeméttelepet manapság?) a hulladékátrakó telepre. Kellene néhány forduló biztosan!
29. Ágio8405 (válaszként erre: 28. - Lady Lavender)
aug. 29. 15:26
Aznap reggel jöttek a kukások, azért citálták kirakva, ő ezelőtt rajta bele. Nem arról van szó hogy napok múlva viszik majd el.
28. Lady Lavender (válaszként erre: 26. - Ágio8405)
aug. 29. 15:01
Mert esetleg a szomszéd sajàt szemete nem fog a sajàt kukàjàba beleférni. Vagy talàn a FI szàmontartja, hogy a szomszéd mennyi szemetet termel?
aug. 29. 14:57

Ha évekig elfért a hàzban, miért nem fér el még pàr hétig, amíg lesz elég hely a sajàt kukàtokban?

Vagy ahogy màs is írta, miért nem kérdezed meg a szomszédokat, hogy megengedik-e?

26. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - 80ASIQ)
aug. 29. 14:54
Enyémben is, nem is értem ezt az enyémbe más ne tegyen felháborodást…. Semmi károm nem származik belőle, akkor miért ne?🤷‍♀️
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Semleges)
aug. 29. 13:35
Gyűjteni nem mi gyűjtöttük. Viszont selejtezni nekünk kell.
24. semleges (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 29. 12:56

"Pár hétig fogsz még ilyet csinálni".


Miért kell addig várni a szeméttel, felhalmozott lommal míg uralhatatlanná válik és nem tudod kezelni? Nem értem.

23. tumbo2 (válaszként erre: 20. - A7bb8tt)
aug. 29. 12:43
itt is van olyan,aki mellé teszi,el sem viszik.én is tettem be olyat,amit nem szabadott volna,hogy el ne fújja a szél.a kukás megcsóválta a fejét,de azért elvitte.gondolta tanulok belőle.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - A7bb8tt)
aug. 29. 12:42
Nem a kuka tetejére. A kukában lévő szemét tetejére. Nincs autóm, lom viszont rengeteg. Itt az a szabály, hogy csak azt a kukát ürítik, aminek teljesen bezárható a fedele. Így ha a másik kukája televan, oda az enyém sem fér. Pár hétig még fogok ilyet csinálni, így is rengetegbe van ez a lomtalanítás. Volt a használaton kívüli góréban azbesztes pala, ahhoz rendeltem rendes elszállítást. Az vitte el a normál szemetes konténer árát.
aug. 29. 12:36

Fizet. Ez a kulcsszó.


Kérdezze meg, hogy beteheti-e ha van még hely? De "belelopni" suttyomba ?!

aug. 29. 12:31

Itt senki nem akad ki azon, hogy a tetejére teszi?


A kukás lelöki a földre, a más háza előtt fog landolni a szemeted. Mert azt nem köteles megfogni és bedobni. Nálunk legalábbis. Jó nagy ... vagy. De ha beleteszed engedély nélkül, akkor is.


Tegyük fel, hogy kukássztrájk lesz. Vagy bármi más miatt nem jön a kukás. Akkor a szomszéd, vagy akinek a kukáját foglalod, akinek még férne bele, a tied miatt nem fogja tudni beletenni. És ő fizet a szolgáltatásért.

19. tumbo2 (válaszként erre: 12. - L.luiselotte)
aug. 29. 11:59
na az a másik,az enyémben se turkáljon senki.egy időben nagy divat volt,szórtak a kuka mellé mindent,a húgom visszaintett egy c,asszonyt.na aztán visszatenni mindent a kukába.aztán ki lett írva nagy betűkkel,aki itt kukázik,megbüntetik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook