Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyámhivatali határozat, mit lehet tenni ilyen esetben? fórum

Gyámhivatali határozat, mit lehet tenni ilyen esetben? (tudásbázis kérdés)


17. Enissa (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 6. 14:27
Mi történt azóta?
jún. 2. 17:44
Rendben van. Köszönöm. Már a rendőrséget megjartam. De sajnos nem tudtak mit tenni.
15. Enissa (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 2. 15:50

Menj be szépen a rendőrségre, és kérj egy jegyzőkönyvet, hogy ott voltál náluk, határozatot bemutattad, hogy járjanak el a gyermekek átadásánál, elhelyezésük helyének megváltoztatásánál.

Kéred indokolják meg írásban, miért nem tudtak a gyermekek ügyében eljárni.

Ezzel a jegyzőkönyvvel menj be a bíróságra,és kérd a segítségüket.

Jelezheted a Gyámhivatal felé is, hogy nem jött létre a gyermekek átadása, hogy tudjanak róla, de ők nem végrehajtók, nem tudnak ölre menni a gyermekért.

Azt te érzed, mennyire vannak veszélyben a gyerekek a mamánál.

Mindent nyugisan intézz, hiszen egy netán kiabáló szülőt nem biztos, hogy alkalmasnak vélnek a gyermek elhelyezésére.

Sajnos néha 1 hajszálon múlik, hogy a gyermeket kiemelik a családból, mert nem tartanak senkit alkalmasnak a gyermekek biztonságos nevelésére.

jún. 2. 12:03
Igen ott is fogom a holnapi nap folyamán. A rendőrök azt mondták erosszakal nem tehetik kő a gyerekeket a házból. Pedig a határozatban kímemelve szerepel hogy rendőri közlemüködéssel.
13. Bichi (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 2. 10:17

Az, hogy valaki kéri a nagymama segítségét, mert éppen bármi miatt ilyen helyzetbe kerül, teljesen más, mintha a gyámhivatal helyezi el nála a gyerekeit, még ha ideiglenesen is...

Én megnézném azt az esetet, hogy a rendőrök ott vannak, nálad a papír, és a nagyi közli, hogy nem, és erre a rendőrök azt mondják, hogy OK, és elsétálnak.

Ha mégis így lenne, te nem itt írogatnál, hanem a gyámhivatalnál vernéd az asztalt...

jún. 1. 23:28
Ha valamit nem tudsz ne irkaljon feleslegesen. De amúgy sem azért tettem fel a kérdést hogy ezen agodjon olyan személy aki csak kritikát tudd írni.
jún. 1. 23:27
Nem vették el a gyerekeket hanem családi probléma miatt kértem a mamátol segítséget hogy ideiglenesen gondozza a gyerekeket. De erre kértem hogy szuntessek meg. Helyre állt az életem vissza kaptam őket és nem adja vissza őket. Igen én vagyok az anya. Ahogy már ezt is írtam.
10. Bichi (válaszként erre: 7. - Ancsika4)
jún. 1. 23:20
Ő az anya...
9. Bichi (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 1. 23:20
Hát ahogy tőled sem vették volna el, ha jó helyen lettek volna nálad...
jún. 1. 23:17
Nem ez volt a kérdés. Ne is haragudj. A kérdés az hogy hogy hajtható végre. Picik a gyerekek. Ha jó helyen lennének és annyira szeretné őket akkor nem vette volna el a gyamhival.
jún. 1. 23:11
Miért lett a nagymama a gyerekeid gyámja? Mennyi idősek a gyerekek? Bizonyára jobban szereti őket,azért nem akarja elengedni!A szülei miért nem gondoskodtak róluk???
jún. 1. 23:01
Akkor majd hétfőn megyek a bíróságra. Hogy nem adja át a gyerekeket és erőszakkal tárja magánál őket. Se oviba se suliba nem engedi őket.
5. Regin_a (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 1. 22:56

Én belemerülnék a Gugliba, vagy jópénzért ügyvéd

Inkább Gugli pl.

[link]

Majd a végrehajtó kitépi e kisdedet a nagymami karmaiból

jún. 1. 22:49
Tegnap kellett volna átadni a gyerekeket. A nagymama veszélyezteti a gyerekeket. Mivel felmenti a gyám tisztsége alól. Mert nem tudott normálisan gondoskodni a gyerekekről. A gyámhivatal dolgozói azt mondták már nem az ő hataskörük. A rendőrség kint volt de nem adták át a gyerekeket. Azt mondták ok nem tehetik meg hogy kitepik a gyerekeket a lakásból.
jún. 1. 22:39

Családba fogadással lett a nagymama a gyám? Ki veszélyezteti jelenleg a gyermeket? Mi van a határozatban, melyik nap kell átadni, illetve miért? Gyámhivatali dolgozóval kellett volna menni.

Kérj rendőrségi segítséget, ha kezedben van a kihelyező határozat.

jún. 1. 22:03
Szerintem erre itt legtöbben nem tudunk neked válaszolni, mert legtöbbünknek szerencsére sem mi sem az ismerettségi körünkben nincs olyan akitől elvették volna a gyerekeit. Kérdezz meg egy ügyvédet, rendőrt, vagy anyákat segitő szervezetet, akik foglalkoztak már hasonló esetekkel.
jún. 1. 21:13
Tegnap kaptam a gyamhivataltol határozatot amibe az állt hogy mrgszuntettek a gyerekek ideiglenes elhelyezését (súlyosan veszélyeztetve vannak) és a gyám a személyes holminaival együtt adja át nekem mint édesanyjának a gyerekeket. A nagymama a gyám ezt nem tette bezárta gyereket a lakásba. Rendőri segítséggel mentem oda többszöri felhívásra sem adta oda a gyerekeket . A gyámhivatal azt mondta ennél többet nem tudnak tenni mert nem az ő hataskörük.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook