Paleo diéta (x)


Manapság nem csak a közétkeztetés mondható kriminálisnak, hanem étkezési szokásaink is, melynek következménye, hogy eszméletlen mértéket ölt az ételallergia és a civilizációs betegségek megjelenése.

Gyakorlatilag műanyagon élünk! A készételek kavalkádjában már a csúcsot jelenti a gyorséttermek kínálata. Nem érünk rá főzőcskézni, készételekkel próbáljuk megoldani a mindennapi étkezésünket, de hová vezet ez az út? Elhízás, túlsúly, emésztési problémák…

Paleo diéta

Néhány évtizeddel ezelőtt olyan civilizációs betegségek jelentek meg, melyekről azelőtt nem is hallottak az orvosok, kuriózumszámba ment az infarktus, vagy a rák, olyan ritka volt. Mára sajnos az a ritkaság, ha valakinek nincs semmilyen betegsége.


Megjelentek az autoimmun betegségek, a szív- és érrendszeri betegségek, a daganatos betegségek és a különböző ételallergiák: tejfehérje allergia, lisztérzékenység vagy pl. a szójaallergia. A túlsúly iszonyatos mértéket ölt, már kisgyermekek is elhízással küszködnek.

Ha feldolgozott élelmiszereket eszünk, nem tudjuk elkerülni, hogy rejtve tejet, cukrot, szóját, lisztet, ízfokozókat és más vegyszereket vegyünk magunkhoz, ezért nagyon fontos, hogy visszatérjünk az alapokhoz, őseink táplálkozásához!


Két érdekes tény:


A mai koleszterin „üldöző” orvoslás mellett a világon Japánban van a lakosság legmagasabb koleszterinszintje! Ez arra engedne utalni, hogy itt a legmagasabb a rák és az szív-, és érrendszeri betegségek aránya is, mégis ennek ellenére itt a legmagasabb az átlagéletkor.


A civilizációtól elzárt természeti népeknél ismeretlenek mind a mai napig a civilizációs betegségek, vagy az elhízás. Nem találunk köztük olyat, aki valamilyen civilizációs betegségben szenvedne! Nincs köztük daganatos beteg, allergiás vagy éppenséggel cukorbeteg.


Hogyan lehetséges ez?


A természeti népek nem isznak tejet, nem esznek tejtermékeket, cukrot vagy gabonákat. Húst, halat, tojást, gyümölcsöket és zöldségeket, bogyós gyümölcsöket esznek. Táplálkozásuk gazdag omega3-ban, és életmódjuknál fogva sokat vannak napon, ami magas D vitaminellátottságra utal.

Ezeket megvizsgálva egyértelmű, hogy változtatnunk kell az étkezésünkön, de változtatni nagyon nehéz, és olykor nem is egyszerű, hisz felgyorsult világban élünk. Mondhatni még „meghalni sincs időnk”, pedig ezt nagyon hamar bekövetkezhet, ha sürgősen nem változtatunk.

De ki tudja min kellene változtatni, hisz az egyik orvos ezt, a másik meg azt javasolja. Van, aki fehér liszt helyett a teljes kiőrlésű gabonát javasolja, míg más orvosok óva intenek tőlük. Sokuk szerint a hús fogyasztása miatt magas a koleszterinszintünk, megint más orvosok szerint pedig minél zsírosabb, annál egészségesebb.


Hát akkor most mi az igazság?


Számos kutatás rávilágított arra, hogy betegségeink 75-80%-a táplálkozás eredetű, főleg a civilizációs betegségek esetében. Az összes gyulladásos betegség és az autoimmun betegségek „melegágya” az elhízás.

A megoldás ott van a szemünk előtt, csak az óriási információdömpingben nem látjuk a fától az erdőt!


Több ezer éve ismerjük, mégis újdonságnak számít a kőkorszaki étrend, azaz a paleo diéta, paleolit táplálkozás. Számos kutatás és tapasztalat, gyógyulási eredmény azt mutatja, a paleo diéta a tökéletes megoldás bárkinek, aki egészségesen akar étkezni, vagy fogyni szeretne.


Mi a lényege a paleo diétának?


Röviden: Együnk sok húst, halat, tojást, zöldséget és gyümölcsöt, kerüljük a könnyen felszívódó szénhidrátokat, cukrokat, a tejtermékeket és a hüvelyeseket.

De vajon mi a baj a cukorral vagy a gabonával?

Miért ne együnk tejtermékeket?

Mi a gond a hüvelyesekkel?

Hogyan kezdjük el a paleo diétát?

Mit ehetünk egyáltalán, mi az amit kerüljünk


Minderről részletesen olvashatsz az információs honlapunkon,

ezért látogass el a www.paleo-dieta.hu honlapra!






(x) Ez egy szponzorált cikk

Írta: paleodieta, 2012. április 18. 09:08

Ha tetszett, az alábbiakat is ajánljuk figyelmedbe:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook