Orvos vagy szülésznő? (beszélgetős fórum)
Azért ez így nagyon sarkos fogalmazás.
Te bemennél a munkahelyedre húsvét vasárnap éjjelén, elvégeznél egy többórás munkát, ami mondjuk műtét-nehézségű, és akkora felelősséggel is jár, és rögtön két ember élete múlik rajta, mindezt rendszeresen, és teljesen ingyen?
Van, ahol nem fizetik ki a túlórapénzt, igen. De aki igényelné, hogy mégis megkapja az a legaljának számít? TÉnyleg? Mióta aljas dolog a munkáért pénzt várni?
ne felejtsük el, hogy ügyeletes orvos mindig van a kórházakban. Minden kismama számára teljesen ingyen rendelkezésre áll. Akinek ő nem felel meg, és kiválasztott orvosnál akar szülni, megteheti, de az már nem ingyenes.
ha megteheted fogadj szülésznőt mindenképp,hiszen nagyobb a szerepe a szülés alatt, mint az orvosnak.
gondolj bele, mi van akkor, ha szülnöd kell, és az éppen ügyeletes szülésznő egy bunkó, aki nem is fog veled kellőképpen törődni.
Az orvosokhoz hozzászólva szégyen az,aki szabott árért vállal szülést,a legalja!
Félreértettél. Ezt írtam:
49. andi6020 2013-02-14 11:36
Az én dokimnál csak a vizsgálatokért kell fizetni. Szülésért külön nem kért, és a mai napig nem kér pénzt, persze egyértelmű, hogy a borítékot elfogadja. Nyilván (gondolom) el is várja, de ennyi.
Akinél szabott ár van, annál nem kell borítékozni. Fizetsz, és kész.
Akinél nincs, ott adsz borítékot (amit persze többnyire persze, hogy elvár és elfogad), de abba annyit teszel, amennyit gondolsz/tudsz/bírsz.
Nekem ez így logikus.
De azt aláírom, kevés olyan doki van, akinél nincs szabott ár.
Ezt én értem, és nyilván kevés az az orvos, amelyiknek nincs külön tarifája magára a szülésre, de ha az enyém ilyen, mégis mit kellene tenni? Az elején megkérdeztem a feleségét, aki egyébként szintén doki, de a magánrendelésen az asszisztense, azt mondta: "amennyit gondolok".
Ő ilyen, és kész.
Hozzá jártam terhesgondozásra, persze azt tudtuk, hogy a szülés várható időpontjában nem lesz szabin. Megjegyzem, nála ki van rakva a váróban egy tábla, amin szerepel, hogy abban az évben mikor megy el a 2-3 hetes szabadságára. Ennek tükrében mindenki eldöntheti, hogy nagy valószínűséggel tud-e nála szülni, vagy sem.
A 39. héten gondok lettek, pénteken megvizsgált, szombatra berendelt, császárral megszültem. 2 hétig voltunk bent a kórházban, a gyerek 10 napot töltött inkubátorban, a dokim minden reggel azzal kezdte a napot, hogy besétált, és megnézte a gyereket.
Varratszedéskor kapott egy borítékot, oszt csá.
Azóta is hozzá járok, semmi gond vele, máig érdeklődik a gyerekről, stb.
Szerintem aki akar és van pénze fogadjon aki nem nem.Nem tudom mit kell ezen ennyit variálni.
Egy ismerősöm múlt hét pénteken befektették a kórházba mert 10napja túl hordta már a babát.Megindítani akarták de nem reagált semmire,csak vártak mindent próbáltak.Vasárnap este lett meg a baba császárral.Fogadott dokija volt,de mégis tájékoztatás nélkül volt a csaj.
Manapság a jónak gondolt doki levannak strapálva.Egyik műszakból a másikba esnek plussz még ugye a magán praxis.
Hála égnek mifelénk egyre többen nem vállalnak már szülést!!Vajon miért? :-D
Köszi a tapasztalatot.
:)
Igen, egyik kollégám felesége is így szül, a magánrendelésekért fizetett, külön pedig már nem kért pénzt az orvos, ilyen is van.
Én pont fordítva vagyok vele, mint te, a szülésnek megvan a tarifája, és előre szeretem tudni, hogy mennyi.
Szia :)
Nekem szülésznőm volt, és az ügyeletes orvos segített!!!
A szülésznőm csinált mindent, az orvos csak a véghajránál jött be, és ő varrt össze, mivel szülésznő nem varhat!!
Én örültem neki, hogy csak szülésznőt fogadtam fel, a sok Nst miatt is, meg végig a szülés alatt ő volt velünk!!
Az ügyeletes orvos előtt viszont le a kalappal, borasztó lelkiismeretesen csinált mindent és az azt követő három napban is szó nélkül bejárkált hozzám és a hogylétem felől érdeklődött!!
Illetve még az adhat okot a félreértésre, hogy sok olyan orvos van, aki valóban nem kér már a szülésért magáért pénzt, HA a kismama a magánrendelésére járt terhesgondozásra. Az nálunk alkalmanként min. 5, de inkább 7, felkapottabb orvosoknál 10 ezer forint, ebben az esetben teljesen korrekt, ha úgy veszi, hogy ebben már benne van a szülés levezetése is. Persze ezzel a szokással párhuzamosan él az is, hogy illik a szüléskor annyit adni az orvosnak, amiennyi a magánrendelésén egy vizsglat.
Nem véletlen, hogy ezen a csuda se igazodik ki.
De én pl. terhesgondozásra SZTK-ba járok, et az orvost kértem fel a szülés levezetésére, ha mindne jól megy, és ő lesz bent, én fogok adni borítékot. Szerencsére ő maga egy szóval sem említette a pénzt, ha így tett volna már előre, elmegy tőle a kedvem, az biztos (régimódi felfogású vagyok a hálapénzzel kapcsolatban, inkább tartom ténylegesen hálapénznek, mint tarifának. És mint ilyet, utólag szeretném adni, és lehetőleg annyit, amennyit én gondolok utólag.)
Elég ritka az a fogadott orvos, aki nem kér a szülésért pénz.
A "hányat mutassak-nál"gondolom nem kéne az egyik kezednél többet használnod.
A szülés pénzbe kerül, ez van.
Itt sem mindegy szerintem, hogy "munkaidőben (rendelési időben)" történik-e a szülés, vagy éjszaka, esetleg vasárnap vagy szenteste, stb.
Én biztos, hogy nem várnám el senkitől ingyen, hogy pl. szenteste is otthagyja a szülésemért a családját, miközben van ügyeletes orvos is a kórházban. Tehát ha bejön, úgy gondolom, teljesen rendben van, ha annak ára van.
Azért tartom kicsit kétoldalúnak a haosnló tapasztalatokat, mert ha jól értem, NÁlad az ügyeletes orvos volt ott a szülésnél. Végülis sosem derül má rki, hogy akko ris csak mogorván tett-vett volna-e, ha a saját orvosod lett volna az illető.
És mindig azt mondom, a legjobban kell bízni, de a legrosszabbra felkészülni,. HA komplikáció van, NEM a szülésznő csinál mindent, szerintem.
VIszont mivel úgy érzem, az átlagnál is kevésbé vagyok tájékozott a szülésznő feladataival kapcsolatban, megkérdezhetem, hogy mi az a minden, amit csinál? Csak azért, mert a szülőszobalátogatáson nekem nagyon úgy tűnt, hogy amíg tudok sétálgatni, addig szépen egyedül vajúdgatok a folyosón, amikor már nem tudok mászkálni, akkor elfoglalok egy szülőszobát, de oda bejöhet a férjem, és ezenközben időnként vagy rámnéznek, vagy szólni kell, ha valami van.
Ez az alap. Mennyivel több a "szolgálattás" a fogadott szülésznőnél?
KOmplikációmentes, nagyon sima szülésnél akár egyiket sem kell, vagy inkább szülésznőt. Lehet, hogy a naivitásom vagy tapasztalatlanságom miatt, de én éppen az ilyen sima esetekben a fogadott szülésznőnek sem látom sok értelmét, de elhiszem, hogy megnyugtatóbb, ha van körülöttünk egy ismerős, kedves arc, aki ráadásul szakember és kiemelten figyel ránk.
Amint azonban döntést kell hozni, mert valami nem úgy alakul, ahogy kéne, akkor már az orvos kezében vagyunk, szerintem. És bár hiszem, hogy a legtöbb esetben az ügyeletes is teszi a dolgát, de engem megnyugtatna, ha olyan orvos lenne ott, aki ismeri az előzményeket, ill. én is maximálisan meg tudok bízni a döntésében.
Én ezért az orvosra szavazok (aztán, hogy rászolgále a bizalomra, az leginkább úgyis utólag derül ki).
hányat mutasak?
nekem eddig 2 dokim volt, egyik sem kért soha 1 fillért se!
Sőt, az első dokim a missed ab-m után,mikor megkérdeztük mivel tartozom,azt mondta:Ne sértsük meg! :)
További ajánlott fórumok:
- Mit tegyek, ha van egy olyan ember a környezetemben, aki szülésznőnek, és orvostan hallgatónak adja ki magát, és közben nem is az?
- Mit tudtok a Bajcsy-Zsilinszky kórházról, tudtok orvost ajánlani és szülésznőt?
- Orvos és szülésznő felkérése
- Tud valaki valamit a Bp-i I.sz Nőgyógyászati Klinikáról? Orvosok szülésznők stb?
- Szülésznő és orvos Székesfehérváron
- Igaz, hogy a székesfehérvári kórházban csak akkor lehet fogadni szülésznőt, ha van orvos is fogadva?