Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Nők 40-Mit jelet a határozatban a kiszámolt munkaidő? fórum

Nők 40-Mit jelet a határozatban a kiszámolt munkaidő? (tudásbázis kérdés)


11. Andi1963 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 25. 13:15
A nők 40-re jogosító időből legalább 32 évnek kereső tevékenységből kell származnia. Ha ez nem jön össze, akkor 65 éves korodban mehetsz nyugdíjba.
júl. 25. 12:22

"24 év 141 nap kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett szolgálati idővel"


Ez az adat a nyugdíj összegének megállapításával kapcsolatos. Ennyi évre és napra vonatkozóan fizetett nyugdíjhozzájárulást. A határozat második táblázatában szerepel ez lebontva időszakokra.


Ezt a határozatot az előző év záró adataival adják ki. Ha 2024-ben adják ki, akkor a 2023. december 31-én nyilvántartott adatok szerepelnek benne.

9. asztanaviszta (válaszként erre: 7. - Globus)
júl. 25. 10:12

Nem furcsa a 3, nekem is ennyi volt.

Az első ami összességében beleszámít a nyugdíjba.

A második, ami a kedvezményes "nők 40 hez" kell.

A harmadik ami a tényleges munkával töltött idő (ez azért kevesebb, mert az előbbiekből levonják a gyerekneveléssel (gyed-gyes-stb.) töltött éveket, de ezek beleszámítanak a nyugdíjba.

Amaunet pontosan leírta a választ.

Amennyiben a f.i. által írt 4 év még hozzáadódik, akkor annyival kevesebb.

8. Enissa (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 25. 10:11

Legegszerűbb, ha felhívod őket.

A tp-t, rokkantsági időt kiveszik az évekből,ha netán volt. A ténylegesen ledolgozott időt számolják bele.

7. globus (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 25. 08:19

Meg az is szerepel valahol, hogy az igazolt éveket meddig bezárólag számolták össze. Vagyis 2022 vagy 2023 végéig, szóval ezen idő még plusz hozzáadandó, ha dolgoztál.

Azért furcsa a te 3 számod, enyém 2 volt, és abból végül a magasabb számítódott.

Kb. 5 évre saccolok még...

6. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 25. 00:37

Ott a válasz:

"29 év 159 nap nők kedvezményes öregségi nyugdíjára jogosító idővel"

Vagyis a 40 évből eddig ennyit szereztél meg.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Globus)
júl. 24. 22:57

Ezzel nekem nincs gondom, azt javittatom velük.

Engem az érdekel, hogy mennyit kell még dolgoznom a nők40-ig.

4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 24. 22:55
Munkáltatónként és évenként fel van sorolva. Ha folytonossági hiányt látsz, azaz úgy érzed, valami nem stimmel, kérj adategyeztetést. Nekem 2.5 évet utólag ismertek el, be tudtam mutatni munkaszerződést. Együttműködőek, nem rosszindulatúak.
júl. 24. 22:54

Van 3 szám a határozaton, a 3-ból melyik az amivel számolni kell.

"

33 év 68 nap nyugdíjjogosultság elbírálásához figyelembe vehető szolgálati idővel

29 év 159 nap nők kedvezményes öregségi nyugdíjára jogosító idővel, ezen belül

24 év 141 nap kereső tevékenységgel járó biztosítási vagy azzal egy tekintet alá eső jogviszonnyal szerzett

szolgálati idővel"

Nincs benne 4 év

Ez alapján kb mikor mehetek nyugdijba?

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 24. 22:38

Szerintem tedd fel a konkét kérdéseidet. Sokan vagyunk akik már NŐK40-el nyugdíjasok vagy így készülnek nyugdíjba.

Melyik adat az, ami kérdéses számodra?

júl. 24. 21:32
Olyan valakit keresek, aki értelmezi nekem a NAV-tól kapott Határozatot, amiben kiszámolták a munkában töltött időmet.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook