Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem tudok mit kezdeni a gyerekem mobilfüggőségével. fórum

Nem tudok mit kezdeni a gyerekem mobilfüggőségével. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

15. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Lolita2112)
jún. 21. 16:09

Magyarországra értettem, hogy felvetődött a betiltás.


Lehet, valaki járt abban az országban ahol élsz, és elhozták a "találmányt". 😍

jún. 21. 13:11
Nem is kell. Ez már a részük. Ha nincs jelen lemarad. majd idővel leteszi
13. lolita2112 (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
jún. 20. 00:21
nem magyarban ,hanem itt ahol en elek,bocsanat ha felre ertheto voltam.
12. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Lolita2112)
jún. 19. 09:31
Ez most országosan felmerült, hogy ne vihessék be a suliba.
jún. 19. 02:31
nalunk a suliban be akarjak tiltani.
10. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
jún. 18. 20:42

Na, mi lesz az unokámmal a suliban? Nem most megy még, csak jobb ha felkészülnek a szülők.

Óvják mindentől, azt mondják nem kell háttérzaj, rádió, semmi nem szól. Csak a kocsiban, amit apukája szeret....valami szörnyű. Ha ma ez a zene...😍

9. michelle.r (válaszként erre: 7. - Bichi)
jún. 18. 20:12
Igen. Egy hegyoldalon laktunk Budaörsön, 25 perc sétára a villamosmegállótól 20-ra a busztól. Néhány évig másból se állt az életünk, mint reggel suli, utána egyiket ide, másikat oda, úszóedzés, tenisz, Eric Aspergeres, vele heti kétszer fejlesztőpedagógushoz. A kocsim volt az irodám. 🙃
8. michelle.r (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
jún. 18. 20:06
Igen. Megkaptam, hogy maradi vagyok. Tényleg mindenkinek volt már az osztályban.
7. Bichi (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
jún. 18. 18:05
Nálunk is akkor kapott, mikor egyedül ment, de ez már elsős korában volt. 12 éves koráig vitted mindenhova?
6. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
jún. 18. 15:18

Itt, és ezért szedtek szét?! 🙄


Buszokon suliból hazafelé 4-5-6 fiatal együtt és nyomkodják a telefonjaikat én nem is értem.

jún. 18. 12:25

Attól függ, ki mit nevez függőségnek. Nem mindenki egyformán értelmezi a függőséget.

Hallottam már olyat, hogy függő, mert egész nap a telefonját bámulja. Csak azt nem tudja, hogy miért "bámulja". Önmagában az, hogy valaki naphosszat a telefonján "lóg" - semmit nem jelent.


Miből gondolod, hogy a gyereked mobilfüggő? Konkrétan tudod, mire (mondjuk játékokra) használja a telefonját? Ha naphosszat arra, akkor tegyél ellene. Persze attól is függ, hány éves a gyerek.

jún. 18. 12:20
Én a sajátommal sem 😂
jún. 18. 11:59

Szét lettem szedve annak idején, amikor azt írtam, hogy a 12 éves gyerekem nem kap mobilt, mert semmi szüksége sincs rá. Akkor kapott, amikor egyedül ment suliba, és akkor is kártyásat, internet nélkül.


Nem is tudom, mit jelent a mobilfüggőség.Ha csak a képernyőidőt nézzük, én is sokat nyomogatom. De ha a social médiát, az alig 20%-a a teljes használatnak.

jún. 18. 11:50
Én a férjemével sem :DDD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook