Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit vársz a fordászodtól? fórum

Mit vársz a fordászodtól? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 3. 11:19
semmit, nem járok fodrászhoz, de ha mégis azt, hogy azt csinálja amit én akarok.
41. Anda39 (válaszként erre: 39. - Arcansas)
2011. aug. 3. 09:33

" alapszín és melírozás után meg sem mosta a hajam samponnal(mondván a festék bőven letisztítja a fehbőrt és a hajat!paraszt!!!!)"


Festék lemosása: kicsit bevizezzük, ha szükséges, és feldörzsöljük a bőrről. Azért, mert festéket csak festékkel lehet lemosni, különben ott marad a nyoma. Ezt így tanítják, ráadásul tényleg beválik. :)

Lehet olyan lakossági hajfestéket kapni, aminek a haszn. utasításában az van benne, hogy a lemosás után felesleges a samponos mosás.

Az, hogy balzsamot nem tett a hajadra, és emiatt nem lett jó állapú a hajad, az már gáz. Én most itt kifejezetten a hajmosásra reagáltam, a többi mulasztásra nem.

40. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 39. - Arcansas)
2011. máj. 31. 15:53

Hát sajnálom a rossz tapasztalataidat. Kifogtad rendesen Egy valamit azonban had mondjak el fodrász lévén! Azt írtad ósdi melírsapka. A melírsapka kifejezetten jó dolog tud lenni, mert van akinek nem lehet pl fóliát használni. Persze nem az ezer éves gumi sapira gondolok itt, és nem mindenkinek.

Azon nagyon kiakadtam, hogy nem mosta meg a hajadat a festés után. Ez alap, hiszen a festék maradványokat csak samponnal lehet eltávolítani a fejbőrröl. Ha ott marad, az komoly károkat okozhat! Viszont ha megtaláltad 4 éve azta fodrászt akiben megbízol, és elégedett vagy az eredménnyel, akkor nem értem miért kell most váltani?

2011. máj. 30. 10:49

Én megjártam már a fodrászokkal.Vidéken nem is mertem soha semmi extrát csináltatni egy szimpla festésen v. 1-2 centis vágáson kívül,esetleg melíron,mikor még szőke volt a hajam.Ott a legprofesszionálisabb mesterfodrász is ósdi melírsapkát használt,na azon kiakadtam:D

Pesten eddig mindig megszívtam,hiába mentem ismerős fodrászához.4 év volt,mire találtam egy fodrászt,akiben megbízok,de most váltás következik,kiváncsian várom az eredményt,hogy elégedett leszek-e szerdán!

Eddigi legbotrányosabb pesten: alapszín és melírozás után meg sem mosta a hajam samponnal(mondván a festék bőven letisztítja a fehbőrt és a hajat!paraszt!!!!),nem kaptam sem balzsamot,semmi hajápolószert.Elvittem a hajegyenesítőm,és tudattam vele,hogy a végén egyenesítse ki az én gépemmel,mert abba bízok.Valahogy elfelejtette.Mikor hazaértem megmostam a hajam samponnal,és ki is egyenesítettem!

A másik,megbeszéltük milyen számkódú lesz a hajam.Mikor rajtam volt a festék,már gyanakodtam,és elkezdtek folyni a könnyeim,mire mondta a fodrász,hogy ne aggódjak olyan lesz!A végén közölte,hogy kevert bele némi szőkét és 1-el világosabb festéket használt direkt!(barna helyett narancssárga lett a hajam!).1napig bőgtem,másnap vettem két doboz sötétbarna hajfestéket és átfestettem.10ezer fölött volt bőven ez a két nap.(ezekután már tudom magamnak festeni a hajam,vágni is,de mégsem 100%os).

Szóval elvárom,hogy ne kamuzzon,legyen a munkájára igényes,legyen vidám,legyen precíz,mondja el,ha valami nem állna jól,és azt is,hogy amit szeretnék az hosszabb folyamat,hogy lehet megvalósítani.Engem nem érdekel,hogy alfaparffal dolgozik,csak legyen szép...

2011. ápr. 27. 18:14
Hál1isten ő már jobban tudja,mint én:-)
2011. ápr. 27. 17:56

Max. 10 perc várakozás belefér.

Nem szeretem ha szól a zene, nem csak fodrásznál (manikűrősnél, kozmiban is kikapcsoltatom), relaxálni, szépülni megyek mind három helyre, nekem kell a csend, elég zajos a munkahelyem.

Éppen ilyen megfontolásból általában úgy intézem, hogy egyedül legyek.

Minőségi termékeket használjon, nem bánom ha valamivel többe kerül és azt sem ha pl. a hajlakk otthonra is beszerezhető.

Tudjon rendesen masszírozni.

Szóljon ha hülyeséget kérek.

Szellőztessen előttem, túl érzékeny vagyok az illatokra, szagokra (pl.: semmilyen füstölőt, aroma gyertyát nem bírok).

36. Elmondom (válaszként erre: 31. - 0a9ff5198d)
2011. ápr. 14. 10:59
Én elégedett vagyok a fodrászommal. :-)
35. Anda39
2011. ápr. 13. 19:31

Szeretem olvasni az ilyen véleményeket, mivel magam is fodrász lennék.

Mindjárt az első hozzászólók között volt egy kissé ellentmondásos kívánság: a legjobb anyagokat használja a fodrász, mégsem legyen drága. Sajnos a minőséget meg kell fizetni, a jó hajápolók, festékek, finistermékek nem olcsók.

34. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 31. - 0a9ff5198d)
2011. ápr. 13. 19:30
Én nem gondolom magam annak! :)
2011. ápr. 13. 18:44
4havonta megyek hozzá,és vannak elvárásaim.Ne legyenek mások az üzletben,csak ő nyúlhat a hajamhoz,a tanuló kizárt.Ja és pontos legyen.Ez mind meg van!Azért a fodrászom :)
2011. ápr. 13. 18:11

ha megkérem hogy ne körfésűvel szárítsa be a hajam,mert az úgy néz ki mintha 65 éves lennék akkor ne tegye....

jah és fejlesszék magukat,mert a legtöbb fodrász csak a 10-20 évvel ezelőtti vágásokat frizurákat tudja....pl a mai bob nem egyenlő a 60as évekbelivel

jutyub beírni h hair cut és ennyi.....

31. 0a9ff5198d (válaszként erre: 30. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 13. 18:01
Minden fodrász tehetetlen?
30. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 28. - 0a9ff5198d)
2011. ápr. 13. 17:43
Lehetetlen nincs, csak tehetetlen! :)
29. e705905164 (válaszként erre: 28. - 0a9ff5198d)
2011. ápr. 13. 17:34
ja..én is..
2011. ápr. 13. 17:33

A dús hajamból minden alkalommal egyforma frizurát.

Lehetetlent kérek, már tudom.

27. e705905164 (válaszként erre: 26. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 13. 17:29
igen,még ha többet is kellene,de én csak 2 -őt akarok akkor is olyan lelki trauma nekem mikor eltűnik a hajam:DDDDD
26. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 24. - E705905164)
2011. ápr. 13. 17:24
Igen, sajnos ez sok fodrász hibája. Nem tudnak egyformán vágni, ezért lesz a kettőből 10 cm. Én a tanulóimnak midig azzal kezdtem, hogy a jó frizura alapja a jó vágás. Ha az megvan, akkor nem kell belőni, az úgy áll ahogy kell, és ne kaszaboljanak sokat, ha a vendég csak keveset szeretne. Más kérdés, ha többet kellene (nyílván ezt a szakember jobban látja) ezt azonban mindig egyeztetni kell a vendéggel!
25. e705905164 (válaszként erre: 1. - Elmondom)
2011. ápr. 13. 16:52

ja,bocs hirtelen csak a fórumkérdésre válaszoltam:D


ja az enyémmel lehet beszélgetni..mindenhol kell egy-két napot várni,kivéve 1 helyen de ott dupla annyi a díja is..

én nekem hosszú haja, van és semmi extra..és szeretem ha 10-ből megvan nem járok gyakran..

2011. ápr. 13. 16:51

hogy ha azt mondom neki kicsit vágjon le,akkor az egészséges hajamból ne vágjon le 2 centi helyett 10-et..csak ezt..vagy ha megbeszélünk,egy frizurát nem mást csináljon helyette...borsos áron már elszúrták párszor a hajam..

hisz honnan tudjam látszatra ki milyen fodrász..

23. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 22. - Elmondom)
2011. ápr. 13. 16:43
egy évben max 2× voltam fodrásznál, szeptember óta pedig nem vágattam.. növesztek
22. Elmondom (válaszként erre: 20. - Fa8f3f5c02)
2011. ápr. 13. 16:38
Ki vágja a hajad?
21. Elmondom (válaszként erre: 18. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 13. 16:38
Szerintem emiatt ne érezd rosszul magad. :-)
2011. ápr. 13. 16:29
nincs fodrászom, tehát semmit...
19. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 16. - A6d5a14c21)
2011. ápr. 13. 16:20
Hát akkor sztem elég béna fodrászokkal hozhatott össze a sors! Ha fehér a hajad, akkor annyiban rossz a helyzet, hogy pár mosás után valóban ledobja a színt a haj, de a melír maga nem lehet fekete. Szar az anyag amit rákentek. Én most a tetejét szőkítettem a sajátomnak, és mivel túl sok lett, így tettem bele barnát! De olyan a színe amilyet akartam, és nem lett fekete! Nem csodálom, hogy kiakadtál!
18. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 14. - Elmondom)
2011. ápr. 13. 16:17
Ez így van, de sajnos az a tapasztalat, hogy akkor is a fodrászt hibáztatják! :(
17. Elmondom (válaszként erre: 15. - Ecc37797d3)
2011. ápr. 13. 16:04
Ezt kifejtenéd? Rossz tapasztalatod van a női fodrászokkal?
16. a6d5a14c21 (válaszként erre: 12. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 13. 15:57
Elég világos szőke a hajam,és valami sötétebb szőkét-világos barnát szerettem volna bele...eddig még sose sikerült senkinek,mindig fekete lett belőle,holott én pont nem akartam erős kontrasztot az alapszín meg a melír között.Azt szerettem volna,ha kicsit természetesebbé válik a melírtól a hajam,ha picit megtöri az egyhangú szőkét,de csak visszafogottan...ehelyett lettek szép fekete csíkjaim(amik ráadásul engedtek is a színükből egyik alkalommal,amitől meg szép szürkés hatása lett)amik nagyon feltűnőek és abszolút nem az én stílusom...gondolom így utólag már,hogy valószínű túl világos a hajam,ezért fogja meg nagyon a melír sötéten,csak hát akkor örültem volna,ha ezt megmondja a fodrász az elején,hogy Ő ezt nem tudja megcsinálni vagy,hogy az én hajamból azt a színt,amit én akarok nem tudja kihozni,és nem cseszi el helyette úgy a hajamat,hogy 3napig bőgtem,meg hónapokba került mire rendbe rakattam...
2011. ápr. 13. 15:57
Egy elvárásom van csak:hogy ne legyen nő.
14. Elmondom (válaszként erre: 11. - Kiscsibe kicsibe)
2011. ápr. 13. 15:57
Szia! Szerintem, ha valaki kér egy frizurát, a fodrász figyelmezteti, hogy nem állna jól neki, de ő ragaszkodik hozzá és végül a fodrásznak lesz igaza, akkor csak magára haragudhat az illető.
2011. ápr. 13. 15:55

Csupán csak annyit, ha vizesen megrázom, vagy ha szél kócolja, akkor is ász legyen a frizurám. Ennyit.


Mindegyiket kikészítem, nehéz eset vagyok... túl jó a geometriai érzékem:))

Alap a pontosság a minőségi hajápolási termékek, ismerje az új vágástechnikákat, tehát ha nem velem foglalkozik, akkor képezze magát!:DDD

Csinálhatja 10 percig vagy 2 órát, mindegy hogy beszélget vagy nem, és lehet nagy arc vagy kicsi is felőlem, ha jól csinálja:)


Havonta, vagy 2 havonta járok fodrászhoz....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook