Milyen gyógyteát ittál ma és mire jó? (tudásbázis)
Tegyél bele VÉNUSZ CSEPPET Naponta és behagyd abba ,de d-c-vitamint emeld fel!
CUKOR iktasd ki életedből!
Kávé-Üditöt dettó! És jól leszel, lehet jegelni is,óvatosan!
Vénusz cseppet 52/ napira 2 részletbe fel lehet emelni!
Anyumnak segített ,doki ajánlotta neki és jól van!!!
Sokat szenvedett, teákat ő is issza ,és cseppet reggel este issza, mellé női cseppet is kura szerüen!
kopp-kopp-kopp
Gyógyteát = immunrendszer,gyulladás megelőző testben (Köröm,virág-diófalevél-szederlevél- sóskamag-csipkebogyó)
Gyömbéres- és szegfűszeges teát= immunrendszere-bélre stb...
Szegfűszeg (Syzigium aromaticum)
Gyógyhatása
Gátolja a vérrögképződést. Enyhe nyugtató, jó hatással van az idegrendszerre. Csökkenti a magas vércukorszintet. Fogyasztása jótékony hatású emésztési zavarok, hasmentés és a gyomorhurut esetén. Enyhíti az émelygést, és a hányingert. Fertőtleníti az emésztőrendszert. Remek láz-és fejfájás csillapító, és a száraz köhögés tüneteit is csökkenti, így fogyasztása megfázás esetén fokozottan ajánlott. De enyhíti a fogfájást is.
Orbáncfű - Nyugtató, stressz-, és szorongásoldó és még az íze is kellemes :)
Mindenkinek csak ajánlani tudom, főleg pánikbetegeknek, depressziósoknak... Viszont aki fogamzásgátló tablettát szed, az inkább hanyagolja, válasszon helyette citromfüvet vagy levendulát, mert üti egymást a kettő hatóanyaga így fennáll a teherbeesés kockázata. Akinek alacsony a vérnyomása, az inkább lefekvés előtt fogyassza, mivel enyhén álmosít.
csalán, citromfű, kakukkfű ... A csalán tea pozitív hatásai:jól alkalmazható köhögésre, tuberkolózis esetén, és asztma ellen is,
hatásos érelmeszesedés megelőző tulajdonsággal bír,kiváló vértisztító, és vízhajtó, eltávolítja a szervezetből a mérgeket, salakanyagokat,
vas tartalma miatt igen jó a vérszegénységre,
a húgyúti betegségek hatásos orvoslója,pozitívan hat a bélbetegségekre, kedvező hatású ízületi bántalmak, reuma, és más izom fájdalmak esetén,különböző bőrbetegségek esetén is szép javulás érhető el használatával,s végül, de nem utolsósorban kiváló immunerősítő tulajdonsággal is bír.A citromfű ideg- és szívnyugtató, idegerősítő, emésztést serkentő.
citromfű ...
Stresszes közérzet esetén, gyomor- és bélpanaszoknál, epe- vagy májbántalmaknál, szívpanaszoknál, menstruáció alatt, és megfázásnál is segít a citromfű. Idegesség, álmatlanság ellen is jó. Nyugtató, görcsoldó, epehajtó, étvágyjavító és szélhajtó hatása bizonyított. Ehhez jön még a citromfű illóolaja, ami baktérium-, vírus-, sőt gombaölő hatású.
A hivatalos orvoslás a citromfű alkalmazását a következő területeken javallja: idegrendszeri alapú alvászavarok, gyomor- és bélpanaszok, valamint étvágytalanság.
Naponta 3 csészével (többször 1-1 csészével) fogyasszunk 4-6 héten át. Ideges állapotban, depresszió esetén igyuk.
Kakukkfű, rozmaring ... A rozmaring kivonat olyan összetevőt tartalmaz, amely képes ellenállni a szabadgyököknek köszönhetően lezajlódó káros folyamatoknak az agyban.
Az olasz Catania Egyetem kutatói kimutatták, hogy a rozmaringban található hatóanyagok megvédik a bőr sejtjeit az öregedéstől, a ráncok kialakulásától, valamint a rozmaringban található fehérjék hatékony védelmet nyújtanak a bőrünket érő stressz, a szabadgyökök és egyéb, a bőrben lévő méreganyagok támadása ellen. Méregtelenít, de nem terheli meg a májat.
További ajánlott fórumok:
- Mennyi gyógyteát igyunk egy nap?
- Katángkórófű néven vettem gyógyteát, forrázni, vagy főzni kell?
- Milyen gyógyteát, gyógynövényt vegyek ami zsírégető?
- Megfázásos tünetei vannak a lányomnak...milyen gyógyteát adhatok a tünetek elmulasztására!?
- Tud valaki tüdőtágulatra hatékony gyógyteát?
- Patkóbélfekélyre milyen gyógyteát kell inni?