Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen az élet a Vajdaságban? fórum

Milyen az élet a Vajdaságban? (beszélgetős fórum)


21. Hansika (válaszként erre: 20. - Csemár)
tegnap 18:32

Igaz az is..

Akkor iszom egy Campari juice-t az egeszsegedre a hetvegen

20. csemár (válaszként erre: 19. - Hansika)
tegnap 17:55

Bizony, más!

(Azt se mondom, hogy "a" Dalmácia és "a" Toszkána. Stb.)

19. Hansika (válaszként erre: 18. - Csemár)
tegnap 17:53

Tudom...

Termeszetes, nem vitatkozni akartam.

Mäs a Vajdasäg, es mäs Pest, es mäsok a helyi szokäsok.

18. csemár (válaszként erre: 17. - Hansika)
tegnap 17:50
Én nem vagyok pesti, és névelő nélkül használom. Vajdaság. (Így szoktam meg.)
17. Hansika (válaszként erre: 13. - Csemár)
tegnap 17:30

Pesten mindenki igy mondanä azt helyesen:


Milyen az élet A Vajdaságban?

16. Józsibirka (válaszként erre: 11. - Dina2)
tegnap 17:25
dinadagidugódina....
15. Józsibirka (válaszként erre: 14. - Józsibirka)
tegnap 17:24
Dugódina! 😄
14. Józsibirka (válaszként erre: 11. - Dina2)
tegnap 17:24
Dugó!
13. csemár (válaszként erre: 12. - Hansika)
tegnap 17:23
Megoszlik a szóhasználat, és egyik alak se helytelen.
12. Hansika (válaszként erre: 11. - Dina2)
tegnap 17:18

Bocsi, csak egy eszrevetel.


"Milyen az élet a Vajdaságban?"

mi a rossz abban az a betüben?

szerintem teljesen helyesen van leirva az a betüvel együtt.

Milyen az elet (a hetedik) kerületben?

milyen az elet (a kilencedik) kerületben?

az en fülemnek helyesen cseng.

üdv

11. Dina2
tegnapelőtt 09:22

Vajdaságban (és nem "a", nem is értem miért rakják elé...) életművészek élnek. vagy abból a szempontból azok, hogy megtalálták a kiskapukat és kijátszanak minden létező törvényt és veszettül meggazdagodnak, vagy abból a szempontból, hogy párszáz eurós fizetésekből tartanak el családot úgy, hogy szolidan mindenük megvan.

ha becsületes akarsz maradni, nemigen jutsz egyről a kettőre, csak tengődsz. szerencsére ez az állam olykor szemet huny a szürkegazdaság felett, mert tisztában van vele hogy csak így lehet boldogulni. itt még teljesen normális, hogy feketén dolgoznak pl a szobafestők, fodrászok a saját lakásukban, kőművesek és más munkások.

konkrétan Vajdaság területe eleve szándékosan le van szegényítve, mivel az állam célja az, hogy a itt élő rengeteg kisebbség lehetőleg mielőbb hagyja el az országot, hogy aztán délről a helyükre költöztessenek olyan szerbeket, akinek fogalma sincs az itteni szokásokról, mentalitásról, nem is szándékozik beilleszkedni, ellenben kap egy csomó támogatást az államtól házvásárlásra-felújításra stb. hosszútávon mindenképp eredményes ez a "program" hisz a kisebbségi lakosság száma-gondolok itt főleg a magyarokra-jelentősen csökkent.

10. Kacsahercegno (válaszként erre: 9. - Imisz)
szept. 16. 14:27

Mondjuk ahhoz képest jó magabiztosan írtad, dehát fő a határozottság 🙃


Mindenesetre autópályában tutira jobb a helyzet, mint itt, ez is egy hungarikum 😅

9. Imisz (válaszként erre: 7. - Kacsahercegno)
szept. 16. 14:15

Így van, én is a sokak közé tartozom, akik nem követik. Azt tudom meg kell felelni bizonyos kritériumoknak de, hogy miknek azt már nem.

Az is igaz, hogy a rendőrt, határőrt igencsak lehet korrumpálni, a többiről nincs tapasztalatom.

De, hogy anno az autópályát nyomatták még hét végén is azt láttam. El is készültek aránylag hamar. Csak azt vettük észre egyik évben még építették / tereltek, másikban már vígan mentünk rajta. De igazság szerint nem emlkékszem hogy 1 2 vagy 3 vagy x év volt, de gyorsnak tűnt. :)

szept. 16. 11:09
Nem tudom.
7. Kacsahercegno (válaszként erre: 6. - Imisz)
szept. 16. 10:47
Elég húzós ott is a korrupció sajnos, ha lehet hinni a kutatásoknak, még rosszabb, mint magyarországon. ( [link] Nem kötözködni akarok egyébként, csak megakadt a szemem rajta és nem tudtam elmenni mellette, bocsánat. :) Szerintem nagyon sokan nem követik ezt, hogy az EU-s csatlakozást megelőzően pl. milyen támogatásokban részesülnek egyes országok, vagy milyen procedúrán kell átmenni, itthon ez elég rég volt és talán akkor sem volt annyira a köztudatban.
6. Imisz (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
szept. 16. 10:29
Ok, nem tudtam/nem követem. Akkor csupán nem herdálták el (annyira). Azért a háború után újrakezdeni....autópályákat építettek, ami nálunk pl. elég nehézkesen és annál drágábban megy
5. Kacsahercegno (válaszként erre: 4. - Kacsahercegno)
szept. 16. 10:00
Kb 10 éve*
4. Kacsahercegno (válaszként erre: 3. - Imisz)
szept. 16. 09:59
Szerbia EU tagjelölt állam kb. éve, több milliárd eur támogatást kapott ezalatt az idő alatt.
szept. 16. 07:11

Ne felejtsük el, Szerbia nem EU tagállam, tehát nem kap/kapott sosem pénzeket. Azt nem tudom, hogy a háború után kaptak-e valamiféle segítséget, de ahová azóta jutottak azt a saját erejükből érték el.

Hogy élni milyen lehet, azt nem tudom. Mi is csak Szabadkára megyünk nem csak a piacra, van azért ott egy-két jó bevásárlóközpont és tényleg sokminden sokkal olcsóbb.

szept. 15. 23:18
Én jártam arra nemrég. Nagyon jó hely és egész Szerbia is. Olcsóbb sokkal minden, ezért nyaralni is érdemes arra. A technikai fejlődésnek is megvannak az előnyei és hátrányai. Nincs ilyen, hogy megállt az élet. Az emberek sokkal összetartóbbak például.
szept. 15. 23:09

Tudnátok mesélni, milyen arra az élet? Aki esetleg oda valósi , vagy ott él. Mi csak átutazóban szoktunk menni, ha éppen a szabadkai piacra megyünk, vagy kirándulni, nyaralni,és arrafelé utazunk. Én úgy látom, hogy eléggé elszegényedett, mintha megállt volna ott az idő.

Mi lehet ennek az oka? Háború óta ennyire nehezen épülnek vissza a városok, falvak?

Köszönöm ha segítesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook