Lelkitársak (beszélgetés)
Április 1 Bolondok napja
Április 1. Bolondok Napja
Április elseje a bolondok napja, a tréfálkozások, jókedvű átverések napja, amikor a viccesebb kedvűek rettegésben tartják embertársaikat beugratásaikkal.
Április elseje a bolondok napja, a tréfálkozások, jókedvű átverések napja, amikor a viccesebb kedvűek rettegésben tartják embertársaikat beugratásaikkal.
Maradtak ránk feljegyzések, melyek szerint már az ókori görögök szenteltek egy napot a nevetés, a jókedv istenének. Európa szinte minden országában megtartják a vígasságok napját. Az április elsejei beugratás az ókori tavaszkezdő örömünnepekre vezethető viszsza, a németektől jutott el hozzánk is. Elsősorban a városi lakosság körében gyökeresedett meg.
Senki sem szereti, ha beugratják, de ez a nap mégsem telhet úgy el, hogy ne próbálnánk mi is másokat átverni, esetleg felvidítani. Sőt sokunk azzal a gondolattal kel fel ezen a napon, hogy valakit biztosan megviccel, már jó előre kiterveli a maga kis tréfáit. Franciaországban például április elsején úgy viccelik meg egymást az emberek, hogy kis halfigurát akasztanak szétszórt és figyelmetlen ismerőseik hátára. Spanyolországban december 28-án tréfálják meg egymást. Magyarországon a legtöbb iskolában április elsején „fordított napot” tartanak. A tanárok beülnek a padokba, a diákok tanítanak.
Tehát, ma mindenki legyen óvatosabb, jobban figyeljen a kollégák, család, barátok "ármánykodásaira"... :)
Arra viszont figyeljünk, hogy mindig tudjuk, hol a határ, és egy kedves móka, ugratás, ne menjen át bántó, durva tréfába...
Szeretet: szeretetről akkor beszélj, ha képes vagy megbocsátani: Meg sem történt!
Meg kell bocsátani elsősorban önmagadnak.
1. bocsáss meg magadnak mindent
Ha nem tudsz magadnak megbocsátani, akkor soha senkinek nem fogsz tudni megbocsátani!
Ha meg tudsz bocsátani, akkor már nem a csillagok irányítják a sorsodat, hanem Te magad!
2. bocsáss meg azoknak, akik meghaltak
3. bocsáss meg az élőknek
Az élet 3 részből ál: születés, élet és a halál.
Az első és utolsó nem tőlünk függ, a közte lévőt pedig néha elbaltázzuk.
Ne foglalkozz a bírálókkal és ítélkezõkkel!
Amikor valamire vágysz, valamit szeretnél megvalósítani, elérni az életedben, higgy benne, hogy a Magasabb Intelligencia ösztönöz erre. Téged választott erre a feladatra, mert tudja, hogy képes vagy rá, célja van veled és a terveiddel. Soha ne fojtsd el magadban ezt a vágyat, fõleg akkor nem, ha mások nem hisznek benne, hogy meg tudod csinálni, esetleg (többnyire a hátad mögött) gúnyolódnak, bírálnak vagy elítélnek miatta.
Ne hagyd, hogy gyõzzön a "mit mondanak majd az emberek", vagy a "családom ezt sohasem értené meg", vagy "a barátaim elfordulnának tõlem". Csak az számít, hogy te hogyan érzel az adott dologgal kapcsolatban. Ha izgatottság fog el, amikor rá gondolsz, lelkes vagy, amikor azzal foglalkozol, újabb és újabb ötletek állnak sorban a fejedben, amikor azt a dolgot tervezed, akkor ne hagyd, hogy bárki visszahúzzon! Csak csináld! Biztos, hogy képes vagy rá! Minden terv, amiben rendületlenül és pozitív töltettel hiszel, megvalósul és sikert hoz! A legvadabb terved is.
Az ember csak akkor lehet maradéktalanul boldog, ha ott él, ahol igazán szeretne, ha úgy él, ahogy igazán szeretne, ha azzal él, akivel igazán szeretne, ha azt csinálja, amit igazán szeretne. A te vágyaid a tieid, nem másoké. Ne hagyd, hogy mások irányítsák az életed, hogy a racionalitásra hivatkozva mások döntsenek helyetted. Ha nem tesz boldoggá a munkád, lépned kell. Ha nem tesz boldoggá a kapcsolatod, lépned kell. Rajtad kívül senki sem tud változtatni a helyzeteden. Amint a jó érzéseidet kezded követni, rohamos mértékben válik jobbá az életed, szinte meseszerû lesz a köréd épülõ új világ.
Ha a családi kötelékeid megsínylik a váratlan önbizalmadat, ne aggódj, már idõszerû volt, hogy lazábbak legyenek. Ha a baráti kapcsolataid nem élik túl a fejlõdésedet, ne aggódj, már idõszerû volt, hogy véget érjenek.
Napoleon Hill így ír errõl: "A legtöbb ember megengedi rokonainak, barátainak és másoknak, hogy olyan mértékben befolyásolják, hogy már képtelen élni a saját életét. Mindez csak azért lehetséges, mert félnek a bírálatoktól. Sokan rosszul házasodnak, kitartanak döntésük mellett, és szerencsétlenül élik le az életüket, mert félnek a bírálattól, ami akkor érheti õket, ha kijavítják a tévedésüket. (Mindazok, akik engednek ennek a félelmüknek, tudják, milyen jóvátehetetlen pusztítást eredményez, lerombolva az ambíciók és az eredmények elérésének vágyát.) Milliók és milliók nem mennek felnõtt korukban tanulni, mert félnek a bírálattól, vagy hogy esetleg megmosolyogják õket. Számtalan nõ és férfi, fiatalok és öregek, kötelességtudatból megengedik rokonaiknak, hogy tönkretegyék az életüket, mert félnek a bírálattól. (A kötelesség egyetlen embertõl sem követeli azt, hogy hagyja szétrombolni személyes ambícióit és azt a jogát, hogy a saját életét élhesse.) Az emberek nem mernek kockázatot vállalni az üzleti életben, mert félnek a bírálattól, amiben kudarc esetén részük leh et. A bírálattól való félelem ilyenkor erõsebb, mint a siker utáni vágy."
Azt nem tudod megakadályozni, hogy mások véleményt alkossanak rólad, a külsõdrõl, a gondolataidról, a kapcsolataidról, a tanulási vagy munkamorálodról, a gyereknevelési módszereidrõl, a karrierépítési technikáidról, a vállalkozó szellemedrõl, a vágyaidról. egyszóval az életedrõl, de azt igenis meg tudod akadályozni, hogy hatással legyenek rád. Meg tudod tenni, hogy ne foglalkozz velük. És ha boldogan akarsz élni, tedd is meg!
Olvasd lassan és csendben!
Ebben a világban legalább öt ember van, aki úgy szeret,
hogy meghalna
érted, és legalább 15, aki igazán szeret.
Az egyetlen ok, hogy valaki utál, azt jelenti, hogy olyan
szeretne lenni,
mint te. Mosolyod azoknak is örömet szerez, akik nem
szeretnek.
Minden este gondol rád valaki elalvás előtt. Valaki nem
tudna miért élni,
ha te nem lennél.
Különleges vagy és egyéniség vagy. Valaki, akinek a
létezését figyelmen
kívül hagyod, szeret téged.
A legnagyobb hülyeség is, amit csinálsz, jó valamire.
Ha úgy gondolod, mindenki hátat fordít, jól nézz körül.
Elsősorban te
vagy
az, aki hátat fordít.
Ha azt gondolod, nincs szerencséd, azért mert nem kaptad
meg, amit
akartál, akkor nem is kapod meg. Ha nem gondolod, akkor
valószínűleg
előbb
vagy utóbb megkapod.
Emlékezz a bókokra, amiket kapsz és felejtsd el a rossz
megjegyzéseket.
Mindig mondd meg az embereknek, mit érzel irántuk, jobban
fogod
érezni
magad, ha tudni fogják.
Senki sem érdemli meg a könnyeid és az, aki megérdemli,
soha nem fog
megsiratni. Ha van legjobb barátod, akkor legyen rá időd,
hogy
elmondhasd
neki, mit jelent számodra.
Azt mondják egy percig tart, hogy észrevegyél valaki
különlegeset, egy
órát, hogy komolyan vedd, egy napot, hogy megszeresd és
egy egész élet
kell ahhoz, hogy elfelejtsd.
Állj meg egy pillanatra és szánj rá egy kis időd, hogy
élj!
A nagy érzelmi válságok újrakezdésre sarkallnak
Tudatosan ki kell fejlesztenünk magunkban azokat a képességeket, amelyekkel leküzdhetjük a válsághelyzeteket. A lelki katasztrófák egyrészt letörnek, másrészt azonban hihetetlen erőtartalékokat szabadítanak fel bennünk.
80
Mindannyiunk életében adódhatnak olyan kiszámíthatatlan, nemkívánatos helyzetek, amelyekből nehéz megtalálni a kivezető utat. Idegen segítség nélkül sokszor nem is sikerül. Súlyosabb betegség, válás, egy családtag vagy kedves barát elvesztése, munkahelyünk megszűnése, de még egy kényszerű lakóhely változtatás is olyan mély lelki válságot idézhet elő bennünk, hogy kétségbeesésünkben, csüggedésünkben képtelenek vagyunk azonnal alkalmazkodni az új körülményekhez.
A főnix-jelenség
Bár az ilyen válsághelyzetek valóban embert próbálóak, van jó oldaluk is. Ugyanis rákényszerítenek bennünket arra, hogy mélyen magunkba nézzünk, hogy meghalljuk azt a bizonyos belső hangot. A krízishelyzetek hozzásegítenek a tisztánlátáshoz, lehetővé teszik, hogy ledobjuk felesleges nyűgeinket és átgondoltabban folytassuk életünket. A krízisek lelkileg és testileg egyaránt megviselnek bennünket, ám esélyt adnak arra, hogy életünket jó irányba fordítsuk. A pszichológia ezt a jelenséget az antik mondák önmagát elégető, majd hamvaiból újjászülető, az állhatatosságot és a megújulást jelképező, halhatatlan madara után főnix-jelenségnek nevezi.
Ha kiöntjük a szívünket, megoldhatjuk a problémát
Nem könnyű Münchhausen báró módjára, saját hajunknál fogva kirángatni magunkat az elkeseredés és a csüggedés mocsarából, de van néhány alapvető szabály, amelyek megtartásával elkerülhető. hogy végleg elnyeljen bennünket a negatív érzelmek örvénye.
Semmiképp ne zárkózzunk be, ne forduljunk önmagunkba, inkább keressünk barátokat, akiknek kiönthetjük a szívünket. Sem az alkohol, sem tabletták nem segítenek megoldani gondjainkat. Készítsünk mérleget érzelmeinkről, és próbáljuk megfogalmazni, mit akarunk. Fontos, hogy megpróbáljunk pozitív módon gondolkodni, még akkor is, ha ez az adott helyzetben lehetetlennek látszik.
Nem de nem tudom hogy mi a helyes és mit kellene tennem hogy minden rendben legyen.
NEM TUDOM A MEGOLDÁST.
Álombéli hófödte tájon,
csillagporba bújt égi tó,
márványkristály jég ablakából,
száll ránk az égi szó.
Térj be hozzánk, vándor!
Nálunk csend és béke vár.
Felejtsd el a gondokat
és a megalázott lélek bánatát!
Hívunk téged, vándor!
Emeld fel az arcodat!
A csillagokban várunk mindahányan,
hogy légy örökre boldogabb!
Sajnálom, de fel a fejjel.
Ennek így kellett lennie, a sok rossz után most fog jönni a jó!!!!!