Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lehetnek ilyen mellékhatásai egy fogamzásgátlónak? fórum

Lehetnek ilyen mellékhatásai egy fogamzásgátlónak? (tudásbázis kérdés)


13. xochipilly (válaszként erre: 9. - Plavalaguna)
szept. 12. 17:48

Amelyiknek csak addig terjed az agyszintje, hogy a libidócsökkenés

miatt "állít le" a fogamzásgátlóról, az valóban csak egy korlátolt, önző "pasi".


A FÉRFI azért ellenzi azt a sz.rt mert félti a nő EGÉSZSÉGÉT.


Van különbség...

12. plavalaguna (válaszként erre: 11. - Miss Angel)
szept. 12. 17:40
igen, a bőrproblémáidon segit, mert valószinuleg, eleve nem voltak egyensulyban a hormonjaid... ttől még te vagy a kivétel, és enm az általános
11. Miss Angel (válaszként erre: 8. - Plavalaguna)
szept. 12. 16:52

én pl nem bírtam egyiket se. latexmenteset sem!!!

a latexallergia maga nem tudom ritka -e ,de a nőgyógyászom szerint az óvszerre való allergia kifejezetten gyakori-nyilván nem csak a latexra lehetünk allergiásak,hanem a rákent síkosítóban lévő anyagokra is.


a fog.gátló tablettára mindenkinek másképp reagál a szervezete.Nekem pl már nem kellene egyik fog.gátló módszer sem,mert nálam a változókor kicsit hamarabb bekövetkezett,mégis szedek tablettát.

Míg nem szedtem,a bőröm kiomlott olyan szinten,hogy bőrgyógyászok nem tudták mitől,fogták mindenre ,amire csak tudták,tehetetlen voltam évekig.

Arcomon, testemen /arc,dekoltázs,felkar,hát/,jöttek ki a kisebb nagyobb mitteszerek,pattanások,sok évig nem tudtam tőlük szabadulni,voltak jobb időszakok és voltak nagyon rosszak,de teljesen sose mult el ez az állapot.

Aztán nőgyógyászt váltottam,és akkor volt vmi problémám,ha jól emlékszem vérzészavarom/?/,írt ki tablettát, a bőrprobléma megszűnt,azóta sincs a bőrömmel az égvilágon semmi bajom,azt leszámítva hogy érzékeny:)

egyébként én is szedtem régebben tablettát,ami okozott panaszt,csak nekem mást...


nincs azzal baj,hogy ellene vagy a fogamzásgátló szedésének,de az én példám mutatja,hogy van mikor segít + sok esetben nem a fogamzásgátlóval van a baj,hanem az orv ossal,akinek foglama nincs ,mit írjon fel a betegnek,vagy írhat-e ki neki egyáltalán!

10. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 12. 16:23
Igen. Nekem is okozott ilyet, igaz több év után. De ez köztudott hogy gyakori mellékhatása.
9. plavalaguna (válaszként erre: 3. - Segítőjótündér)
szept. 12. 16:05

nem erőlteti minden nőgyógyász. Nekem se írt fel a doki annó. És sok pasi leállitja a párját a fogamzásgátlóról, pont a durva libidócsökkenés miatt :)


De spkan aztmpndját a tabletta kényelmes.. igazából nekem mindig azpk a nk dicsérik, akik ide oda akarják tologatni a menstruációjuk, mindenfée utazgatás miatt....

8. plavalaguna (válaszként erre: 5. - Miss Angel)
szept. 12. 16:02

több féle gumi van... ha a gumi szétdörzsöl, ami eleve nedves, akkor egy gumi nélküli farok pláne szét fog ...


igen létezik latexallergia, de iszonyú ritka.


És mi a francért szedjen hormonokat bárki?


amúgy vannak habok, pesszárium, többféle védekezési módszer, nemcsak hormonpótlás...

7. xochipilly (válaszként erre: 3. - Segítőjótündér)
szept. 12. 15:53
A legveszélyesebb mellékhatása még nem is a hízás és a hormonzavar, hanem a trombózisveszély ami - még az orvosok is beismerik - megnő, ha fogamzásgátlót szedsz. Ha a vérrög feljut a tüdőbe (embólia) abba még manapság is sokan belehalnak. Ennyit nekem soha nem érne meg a férfiak kényelme. Akinek genetikai hajlama (családi halmozódás) van a trombózisra, emellett dohányzik is és/vagy túlsúlyos, annak fel sem szabadna írni a "bogyót".
6. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
szept. 12. 15:33

Lehet, hogy semmi köze a dologhoz annak, amit írok.

Hasonló, folyton vissza-visszatérő tüneteim voltak. Nőgyógyász írt rá szert, elmúlt, aztán visszatért, és kezdődött minden elölről. Végül a neten olvastam valahol, hogy szín- és illatanyag is okozhat hasonló problémákat. Azóta csak natúr WC-papírt/egészségügyi terméket használok. (Előfordult, hogy kénytelen voltam színezettet használni, elő is jöttek a tünetek.)

Persze, könnyen lehet, hogy Nálad más a gond. Jobbulást!

5. Miss Angel (válaszként erre: 3. - Segítőjótündér)
szept. 12. 15:06
Nem kötekedni akarok, de az ugye eszedbe nem jutott, hogy van aki nem bírja a gumit? Ezt nőkre értem elsősorban,fogalmad nincs milyen komoly gyulladást tud okozni kívül - belül a rá való allergia, vagy maga az anyag ahogy szét dörzsöl, szétszed... Millió féle fogamzásgátló van, meg kell találni a megfelelőt, ami az orvos dolga. Védekezni meg kell vhogy, pláne ennyire fiatalon, mert gondolom a kiiro fiatal
szept. 12. 11:18
köszönöm a választ! A párommal is beszélgetek erről sokat és ő is azt tanácsolta, hogy talán abba kellene hagynom ezt a fajta védekezést, egyébként sem ő erőltette amikor elkezdtem, akkoriban én nem tudtam jobb alternatíváról... esetleg arra még van valakinek tippje, hogy amíg még fennállnak ezek a megállíthatatlan tünetek, mivel lehetne őket enyhíteni?
szept. 12. 10:58

Simán lehetnek ilyen mellékhatásai, hiszen a hormonális fogamzásgátlók felboríthatják a hormonháztartásodat. A hormonzavarok nőgyógyászati problémákat is okozhatnak. A hormonális egyensúlyzavar erős vagy szabálytalan menstruációt, hüvelyi szárazságot, elvékonyodó hámréteget, fájdalmas szexet okozhat. A hormonális ingadozások megzavarhatják a hüvelyflóra egyensúlyát, és ha nincs meg az egyensúly, túlszaporodhat a gomba. Az ösztrogéndominancia tünetei közé tartoznak olyan nőgyógyászati tünetek is, mint a rendellenes hüvelyi folyás, a gyakori húgyúti fertőzések, és a Candida. Mint pedig tudjuk, a kombinált fogamzásgátlók ösztrogént és progeszteront tartalmaznak, és jól felnyomják ezeket a szinteket. A nőgyógyászok ezekre fittyen hánynak, ők nem is értenek a hormonokhoz.


Még mindig nem értem, miért szedik nők ezeket a vackokat, és a nőbányászok miért erőltetik. Ja, tudom, juttatást kapnak a felírásáért, a nőket pedig jól átcs#szik. A világ legnagyobb átverése a hormonális fogamzásgátló, felboríthatja a hormonháztartást, libidócsökkenést okozhat, nagyobb étvággyal hízhatsz is, és még kismillió mellékhatása lehet. Olvass utána, rengeteg nő panaszkodik rá. Húzzanak szépen a férfiak gumit! Komoly kapcsolatban és házasságban is simán lehet használni, sokkal biztonságosabb, és szerencsére több méret és márka is elérhető, így nincs férfihiszti!


A hormonháztartásunk egy szuperül működő rendszer, nem kéne belepiszkálni plusz hormonokkal, mert utána nagyon nehéz helyreállítani, ha már felborult. Gondolom mindenki a saját bőrén tanul, mert napi szinten látok hasonló kérdéseket, és egyik se a tabletták “jótékony hatásairól” szól. Én soha többé nem szedném újra, és senkinek sem ajánlom!

szept. 12. 09:16
Olvasd el a betegtájékoztatót. Amit pl. én szedek, annak lehet ilyen mellékhatása.
szept. 12. 08:49
még csak pár hónapja szedem életem első fogamzásgátlóját, előtte sose voltak különösebb problémáim odalent, de amióta a gyógyszert szedem, folyamatosan viszketek odalent. voltam több nőgyógyásznál, a háziorvosomat is kérdeztem, általában valamilyen gomba elleni szert ajánlanak, egyszer kenetvételből kiderült, hogy gyenge a hüvelyi flórám meg sarjadzó gombák vannak jelen, kúpoztam utána, meg flórahelyreállítót is használtam, ezek segítettek ugyan, de csak 1-2 hétig maradtam tünetmentes... most ott tartok, hogy olyan, mintha nagyon ki lenne száradva odalent a bőröm, nem is feltétlenül a nemiszervem, hanem a közvetlen környezete. viszket, feszül, húzódik, néha hámlik, van, hogy meg is reped és vérzik. létezik, hogy összefüggés van a tablettával? a nőgyógyászati vizsgálatokon mindig azt mondják, hogy nem látnak egyéb problémát, ami okozhatná

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook