Kutyaharapáskor hova lehet fordulni? (tudásbázis)
Ha a kutyának az oltásai rendben vannak, akkor csak a hematómát kell sebészetileg vagy felületileg kezelni.
Amennyiben veszettséggyanú van, nem az ügyeletre kell menni (minket szépen elzavartak), hanem a háziorvoshoz, és amit ő felír, azzal egyenesen az ANTSZ-hez. Ott kaptok egy több hónapra elegendő szurit, amit hűteni is kell, és elmagyarázzák, milyen ritmusban kell beadni. Vagy megtanulod beadni magadnak, vagy minden alkalommal elmész a háziorvoshoz, aki beadja.
A te kék csíkod szerintem csak hematóma, de ezt orvos tudja megmondani. Elvileg el kell kezdjen sárgulni-zöldülni-lilulni lassan.
azért nem árt, ha a kutyát megkeresitek, és megfigyelés alá helyezik. ne adasson be senki feleslegesen veszettség elleni oltást magának, mert az egyszerűbb. én megkeresném a kutyát, és értesíteném a körzetileg illetékes állatorvost is.
a tetanusz tudtommal is alapellátás ilyenkor.
épp nyáron jártunk így, a gyereket megkapta épp alig láthatóan egy kóbornak hitt eb. nem kis munka volt megkeresni, azonosítani a kutyát, de inkább egy kis kínlódás, mint egyből oltás.
az is biztos, hogy a veszettség az első tünet jelentkezésekor már halálos betegség.
esetünkben az állatorvos megvizsgálta a kutyát, kijelentette, hogy megfigyeli, és ha bármi lenne, értesít. szerencsére nem kaptam értesítést. :)
A kórház komoly szakmai hibát követett el: az eljárásrend előírja, hogy a sebet ellátó orvos intézkedik a hatósági állatorvos értesítéséről vagy az ÁNTSZ-be irányítja a sérültet, veszettség elleni oltásra.
Ha a kutya azóta nem került elő, jelentkezzetek a területileg illetékes ÁNTSZ-nél, ott felveszik a jegyzőkönyvet és megkapjátok (térítésmentesen) az oltóanyagot. Ez egy 5 oltásból álló oltási sorozat.
A seb minősége, gyógyulás anem ad információt a veszettségi fertőzésre: a veszettség vírusa nem okoz helyi tüneteket, míg az agyban nem kötődik, semmilyen tünetet nem okoz. Kötődés után viszont halálos. Hosszú a lappangás, több hét - hónap 8attól függően milyen messze van a harapás az agytól), a párod esetében még nem késő.
Ha megvan a kutya, az ÁNTSZ a hatósági állatorvos értesítésében is segít Nektek, érdeklődj, telefonon. Két ünnep között is nyitva vannak és hatósági állatorvosi ügyelet is van.
Kobor kutya, de gondoljuk ki lehet a gazdája.
(A kutya nem olyan kobor hogy ápolatlan hanem látszik hogy van gazdája és ápolt.)
Igen meg is kérdezték a sürgösségin és azt a választ kaptuk be kell vitetni a kutyát megfigyelésre hogy megnézzék hogy veszet-e, de hogyan mikor nem tudjuk pontosan hogy ki a gazdája é a kutya pedig nem vár meg minket...
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy kutyaharapáskor hova lehet fordulni?
Mivel páromat ma megharapta egy kutya és eléggé vérzett a keze,bementünk a sürgősségi osztályra a kórházba ahol azt közölték hogy nem tudnak vele mit kezdeni lefertőtlenítették majd elküldték a páromat.
Arra gondoltunk azért egy tetanusz oltást csak adnak a biztonság kedvéért de nem. Nem szeretném ha későbbiekben szövödményei legyenek.
Mit tegyek?
További ajánlott fórumok:
- Hova lehet fordulni, ha a tetüvel fertőzött gyerek szülei nem tesznek semmit?
- Hová lehet fordulni, mit lehet tenni, ha gond van az óvodában az óvónővel és az intézményvezető is az ő pártját fogja?
- Hova lehet fordulni ezzel a problémával?
- Szombaton miért nem vették el a papir 200 Ft-ost, szabályos ez? Hova lehet fordulni a panasszal?
- Ha az orvos félrekezeli a betegét, hova lehet fordulni panaszt tenni?
- Hova lehet fordulni, ha úgy érzem, hogy nem jogos a bank követelése?