Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményed a szűrővizsgálatok kötelezővé tételéről? fórum

Mi a véleményed a szűrővizsgálatok kötelezővé tételéről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
158. moimeme (válaszként erre: 157. - Érdekes73)
szept. 8. 15:31
Nahát... Senkinek semmi köze hozzá, voltál-e vagy sem; mész-e vagy sem...
157. Érdekes73 (válaszként erre: 156. - Moimeme)
szept. 4. 11:37
Meghívó térítésmentes méhnyak-szűrővizsgálatra. 25 és 65 közöttieknek ajánlott 3 évente részt venni az állandó lakcím szerinti rendelőbe.
156. moimeme (válaszként erre: 155. - Érdekes73)
aug. 31. 20:48
Mi állt benne konkrétan?
aug. 29. 16:02
Kaptam szűrésvizsgálat ajánló levelet a Cecíliától nincs szó se helyről se időpontról se kötelezőségről.
154. Észi60
aug. 21. 21:07
A jogszabályt nem módosították, tehát bármit mondanak él, és hatályos... ezzel, hogy ezt meghozták megrendült a bizalmam minden egészségügyi ellátásba. Ne rendelkezzen senki sem a testem felett... nem a szűrővizsgálatok mentik meg az életünket, hanem az egészséges életmód... a mamnográfia meg van olyan ország, ahol mivel több kára van mint haszna már be is tiltották van sokkal korszerűbb és pontosabb vizsgálati módszer.... annyit, még, hogy a házidokik vérvizsgálati labor vizsgálatait korlátozták, mindenre nem küldhetnek be, még, ha beteg vagy is.. én is magánba járok, de feltöltik és hozzájutnak az eredményhez.. biztosítottként fizetek egy alap teljes vérképért.. szerintem a házi dokik akikhez járunk ismernek bennünket és a kockázatainkat nekik kellene megadni a lehetőséget nem kötelezőben, hanem ajánlásként a tényleges kockázatokra.. pl. családi megbetegedések alapján
153. gyöngy:) (válaszként erre: 150. - Lolita63)
aug. 17. 21:20

Nem sántít. Mást jelent az egészségügyi alkalmassági vizsgálat, mint a munkáltatók által igénybe vehető (már ahol) menedzserszűrések.

Itt most ez utóbbiról lenne szó. A munkáltatót köteleznék, tennék érdekeltté szocho kedvezménnyel, hogy legyenek menedzserszűrések, ami az utolsó információk alapján általános egészségfelmérésre, valamint szív- és érrendszeri szűrésre vonatkoznának.

152. d23bf34aad (válaszként erre: 151. - Érdekes73)
aug. 17. 20:41
Az bizony meglehet. Akinek egy csöpp esze van az rögtön tudja, hogy ilyet esélytelen bevezetni.
151. Érdekes73 (válaszként erre: 145. - D23bf34aad)
aug. 17. 20:13
aktuális gumicsont
aug. 17. 18:00
Munkáltatóra akarna bármit is hárítani, sántít, mivel megszüntették az egészségügyi alkalmassági vizsgálatot a munkaadó részéről!
149. LBO (válaszként erre: 135. - Tumbo2)
aug. 17. 14:51
Épp tegnap olvasta a férjem, hogy a munkáltatókra akarják terhelni a vizsgálatokat. Na most ugye ahogy te is írod, megszüntették ezt a lehetőséget. Most akkor mi van? Mi lesz? Ezek maguk sem tudják mit akarnak...
148. Lolita63 (válaszként erre: 142. - Timycat)
aug. 17. 14:44
Ez így van törvénybe megjelent...
147. Lolita63 (válaszként erre: 136. - Ghost👻)
aug. 17. 14:41
Fazszagányos főnök, ritkaság!!!
146. Lolita63 (válaszként erre: 135. - Tumbo2)
aug. 17. 14:40
Igen, de majd visszahozzák ha a munkahelyekre terhelik...
145. d23bf34aad (válaszként erre: 143. - Globus)
aug. 17. 14:18
Megint belengettek valamit, ami semennyire sincs kidolgozva.
144. d23bf34aad (válaszként erre: 142. - Timycat)
aug. 17. 14:14

Idézet egy hírportálról:


Januártól jönnek a kötelező szűrővizsgálatok, senki sem menekülhet.


Ez például nincs rendben.


De van egy pozitív példa is, július 30.-án kelt a cikk. Így kezdődik:


Három szűrővizsgálat lehet kötelező 2025. január elsejétől, a megvalósítás mikéntje azonban egyelőre meglehetősen homályos.


Később a cikkben:


Június végén a kormány egy salátatörvénybe rejtve módosította az egészségbiztosítási jogszabályokat, aminek értelmében több népegészségügyi célú szűrővizsgálat is kötelezővé válik 2025. január 1-től:


25 és 65 év között népegészségügyi céllal egyszeri negatív eredményű szűrővizsgálatot követően háromévenként méhnyakszűrés, különös figyelemmel a méhnyakelváltozások sejtvizsgálatára;


45 és 65 év között kétévenként az emlő lágyrész röntgenvizsgálatán alapuló emlőszűrés (mammográfia);


50 és 70 év közötti életkorban, kétévenként vastag- és végbélszűrés.


Ezzel párhuzamosan megjelent A betegségek megelőzéséről, a korai stádiumú felismerést szolgáló új egészségügyi szűrővizsgálati rendszer elveiről szóló koncepció is, a társadalmi egyeztetés keretében augusztus 1-ig várják az észrevételeket.


A koncepció egyébként kiemeli, hogy a szűrések célja „a betegség kialakulásának megelőzése, vagy lehető legkorábbi felismerése, mely az egyén számára realizálható egészségnyereség mellett gazdasági előnyt is biztosít a társadalom számára”, a salátatörvényben foglaltak pedig nem kötelezővé teszik, csupán lehetőséget adnak „az egészségügyért felelős miniszternek arra, hogy a kötelező szűrési kört bővítse.”


Ennek mond némiképp ellent, hogy a kormánymédia zászlóshajója, a Magyar Nemzet (igaz, az EconomX-ra hivatkozva) már tényként állítja, hogy a fentebb sorolt három szűrővizsgálat biztosan kötelező lesz.


Hozzáteszem, pont az említett Magyar Nemzet vette le a cikket az oldaláról, már nem elérhető.

143. globus (válaszként erre: 141. - D23bf34aad)
aug. 17. 13:35
Pláne akinek külónböző okokból nincs munkahelye, illetve munkáltatója, akkor most a dolgozókra lesz kihegyezve? Pont most mondták, hogy megszűnik a kötelező munkaeü. alkalmassági...
142. timycat (válaszként erre: 141. - D23bf34aad)
aug. 17. 13:00

Nem feltétlen félrevezetés, a tervezetek mindenki számára szabadon elérhetőek, amikor a Közlönyben megjelenik valami akkor már késő.


Amúgy az igaz, hogy nem szabad kész tényként kezelni, hogy így vagy úgy lesz amíg tervezet, bár sok éves tapasztalat szerint pont senkit nem érdekel ki, mi ellen tiltakozik, jellemzően a szakmai indokok sem hatják meg honatyáinkat. Azt mondták fentről így kell akkor úgy lesz

aug. 17. 12:31

Nagyon sok mondanivalóm lenne ebben a témakörben, ezek helyett egyelőre másról akarok írni, de az szintén idekapcsolódik, nagyon is.


A kötelező szűrővizsgálatok bevezetése csak egy tervezet volt, nem döntötték még el, hogy tényleg be fogják vezetni. Hogyan történhetett meg mégis, hogy internetes hírportálok egész sora úgy hozta le, mintha már el lenne döntve, hogy kötelező lesz január 1.-től? Ez pedig egy fontos dolog, miért nem beszél erről senki? Félrevezették, becsapták az embereket, ki tudja milyen károkat okoztak a hamis híreikkel. Semmi bocsánatkérés, semmi helyreigazítás. Egy helyen olvastam olyat, hogy azt írják, változás történt, mégsem lesznek kötelezőek a felsorolt szűrések. De ez sem igaz, mert nem történt változás, hiszen sosem volt szó arról, hogy már el van döntve, hogy kötelező lesz. Egyik helyen azt írják, egyelőre nem vezetik be, másikon, hogy még nem vezetik be.

A legérdekesebb egy nagymúltú újság, ma már csak netes portál esete. A „kötelező szűrővizsgálatok” keresésre a kereső még kidobja a cikket, amit én is olvastam pár hete, ma már a cikk nem létezik, a link nem azt hozza be. Mintha sosem létezett volna az a cikk, megdöbbentő!

A nagyfokú tiltakozás miatt változtattak a tervezeten, már nem mindenkinek lesz kötelező, azt írják, a munkahelyekre fogják valamilyen formában hárítani. Tehát azzal sem lehet takarózni, hogy de igenis kötelező lesz, mert nem, hiszen a munkahelyek maguk döntenek majd, ráadásul erről még szintén nincs végleges döntés.

140. Bigus2
aug. 17. 08:10
Azt sem tudják rendesen ellátni, aki magától megy. Tisztelet a kivételnek, ami az én körzetemben sajnos nem jellemző.
139. tumbo2 (válaszként erre: 138. - Timycat)
aug. 16. 19:21
fölháborító.jó,hogy engem már nem érint.
138. timycat (válaszként erre: 135. - Tumbo2)
aug. 16. 19:18

Azt meg, ha jól olvastam most szocho kedvezmény fejében próbálják a balhét elvitetni a munkáltatókkal.


Aztán hogy mi lesz belőle? Lehet kell a forgalom a magánegészségügynek, ha az állami nem bírja, de a kedvezményhez kell x db szűrés akkor nosza rajta munkáltató fizesd be a munkavállalódat, hát bírod te azt még.

137. Lolita63 (válaszként erre: 134. - ,zumba)
aug. 16. 18:59

Ez így van!

"Fogd rá a nyuszira" valakinek el kell vinnie a balhét...

136. Ghost👻 (válaszként erre: 134. - ,zumba)
aug. 16. 15:35

Az èn főnököm azt mondta,hogy nincs joga a testem felett dönteni,nem lesz mèg tèma sem. Aki beadatja az be,aki nem az nem.

Senkinek semmi köze a döntèsünkhöz.

135. tumbo2 (válaszként erre: 133. - Lolita63)
aug. 16. 14:33
a munkahelyi kötelező vizsgálatot megszüntették.
134. ,zumba (válaszként erre: 133. - Lolita63)
aug. 16. 13:31
Persze, mint az oltásnál: nem adatta be valaki, elküldték.
aug. 15. 19:09

Változás!

Minden szűrővizsgálat most már nem lesz kötelező hanem ezt a munkahelyekre akarják áthárítani.

aug. 15. 13:08
Amerikaban kifejlesztettek egy olyan tesztet ami képes kialakulás előtt kiszűrni 50 féle daganatos betegséget.
131. tumbo2 (válaszként erre: 120. - Regin_a)
aug. 14. 18:45
akkor még nem volt imél címem.ha kérdeznék sem tudnám megmondani,valahova föl írva.de a gép jobban tudja,mint én mert ha valahova írok,már írja is.
130. tumbo2 (válaszként erre: 123. - Regin_a)
aug. 14. 18:38
nem éppen,mert nem írták föl gyógyszert,hátha "üti" egymást a kettő.kérték a kórlapomat.felőlem?
129. Regin_a (válaszként erre: 128. - Moimeme)
aug. 13. 20:42

ilyen fajta (fájdalmas/kellemetlen/megalázó/káros"


Hazudnak ezek reggel és este

[link]


A női vizsgálatról nem tudok véleményt mondani, de a kolonoszkopiárol igen

Szerencsém volt, szerencséje volt a b.nőmnek is hogy időben elkapták

Vérzésre a körzeti "egy kis aranyér csak" aposztrofálta,

Se nem káros se nem megalázó se nem fájdalmas. csak kissé ciki

Jót humorizáltunk a doktornővel és az aszisztensével

Megúsztam egy darabig

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook