Kinek van már tapasztalata papsajt (mályva) vagy kálium-szulfurátum oldattal kezelt fitymaszűkülettel? (tudásbázis)
Ha lebetegszünk, sokszor fordulunk a gyógynövények felé - könnyebben elérhetőek, hatékonyak a tüneteink enyhítésében, ráadásul nemigen vannak mellékhatásaik.
Csakhogy, kutatók szerint, ha papsajt is van a gyógynövény készítmény összetevői között, az komoly májkárosodást okozhat, sőt szervi elégtelenség is kialakulhat miatta.
A papsajt (petasites hybridus) mindenekelőtt a gyulladt nyálkahártyák gyógyítására alkalmas. A kivonatát éveken át használták a fejfájás, migrén megelőzéséhez, kezeléséhez - a migrén jelentkezésének gyakoriságát is csökkentette.
Brit kutatók arra figyelmeztetnek, hogy az olyan gyógynövény termékeket, melyekben papsajt kivonat van, nemcsak kerülni kell, egyenesen ki kell vonni a forgalomból.
A papsajt ugyanis pyrrolizidine alkaloidot tartalmaz, melyről tanulmányok mutatták ki, hogy szervi elégtelenséget és súlyos májkárosodást okozhat. Jelenleg nincs termék, mely ezt az összetevőt tartalmazza, Nagy-Britannia és számos európai ország is betiltotta.
Amennyiben azonban bárki azt gyanítja, hogy papsajt kivonatot tartalmazó gyógynövény készítményt szed, hagyja abba. Ha bármilyen különös mellékhatást tapasztal, forduljon orvoshoz.
Ha gyógynövényi terméket veszünk is, ezek regisztrációs engedélyét szintén ellenőrizni kell a csomagoláson, hogy biztosak legyünk abban, megfelel a biztonsági előírásoknak.
A nem engedélyezett gyógynövényekkel ugyanis komoly egészségkárosodásnak tehetjük ki magunkat.
További ajánlott fórumok:
- Körülmetélés fitymaszűkület miatt!!!!
- Felnőttkori fitymaszűkület - kirepedezés
- A gyerekkori fitymaszűkületet hogyan kezelik?
- 4 éves kisfiú fitymaszűkülettel
- Használt már valaki Ovestin krémet fitymaszűkület kezelésére?
- Kisfiamat fitymaszűkülettel műtötték, sajnos plasztikázni is kellett....van valakinek ebben tapasztalata?