Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kihagyott fogamzásgátló fórum

Kihagyott fogamzásgátló (beszélgetős fórum)


2023. nov. 4. 08:45
en 1 szem kihagyasaval estem teherbe!
10. Alnisa
2023. szept. 12. 08:36

Ne tanácsoljatok hülyeséget!

El kell olvasni a tájékoztatót és a szerint cselekedni, nem úgy ahogy az ember kigondolja.

Az a két lehetőség van amit az FI írt, az egyiktől már elesett, ami a szünet, így a végig szedés marad csak.

9. Alnisa (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2023. szept. 12. 08:34

Már nem tud szünetet tartani, azt a kihagyott gyógyszer napjával tudta volna elkezdeni.

Állandó partner nincs, alkalmi van.

8. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2023. szept. 11. 21:07
Én is. Egy szem kihagyás mellett amugy sincs igazán esély terhességre, nincs is állandó partner. Felesleges a variálás szerintem.
7. andi6020 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 11. 16:38
Én (!!!!) szünetet hagynék, mintha minden rendben ment volna. Partner nincs, terhesség kizárt. De ez én vagyok.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Alnisa)
2023. szept. 11. 15:31

Köszi szépen a választ!

Valószínű tartom magam a leíráshoz, bár nem tetszik, hogy igy akkor pl a "havi vérzés" is kimarad egy hónapot, de hát ha ezt írják, hogy így kell, akkor így teszek.

5. Alnisa (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 11. 13:38

Most elolvastam az én régi gyógyszerem tájékoztatóját, már változott azóta mióta én szedtem.

Ha abból hagytam volna ki egyet, arra is a 3héten akkor arra is azt a két verziót írja, hogy vagy hagyd abba vagy szedd tovább szünet nélkül. Egyébként a 2.kihagyott héten van olyan, hogy nem kell kiegészítő fogmazásgátlás. illetve 3.héten sem említ ilyet. Elvileg már túl vagy a peteérésen, nem lehet gond.

4. Alnisa (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 11. 13:33

Ez attól függ mikor marad ki, azért emlékszel úgy. De általában azt a ciklust ajánlott végig védekezni más módon.

Sztm gyógyszerre válogatja, hogy mikét kell szedni, ha kimaradt. Ez egy kombinált tabi, ennél valamiért így van.

Én mindig egyfázisút szedtem, 21 napos adagok, mind ugyan olyan színű, ugyan olyan hormontartalmú.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Alnisa)
2023. szept. 11. 11:05

Szia, köszi a választ. Igen, nyilván itt már csak a továbbszedem verzió maradt, csak azt szerettem volna megérteni, ezt miért így kell.

A későbbi védekezés így a biztos vagy mi? Miért nem jó úgy, ahogy úgy emlékszem régen egy másik tablettámnál volt, h x ideig kiegészítő védekezés, de egyébként mindkét ugyanúgy kell a továbbiakban csinálni, mintha mi sem történt volna?

2. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 11. 09:04

Most már csak az első módszert választhatod, tehát nem hagysz szünetet. A most abbahagyod és 6 nap szünetel az nap választhattad volna, amikor észrevetted, hogy előtte nem vetted be. Írja is, hogy az elfelejtett nap legyen az első, a kihagyott napok számában.

Mivel 1 nap maradt csak ki, kicsi az esély a teherbeesésre, nem is írja, hogy 1 szemnél plusz védekezés kellene. DE mivel nincs állandó partnered, csak alkalmi, így alapból erősen javasolt az óvszer használat, mivel mindenféle nemibetegséget összeszedhetsz.

2023. szept. 10. 19:54

Sziasztok!

A héten kedden, nem is értem hogyan, elfelejtettem este bevenni a gracial nevű fogamzásgátlómat. Másnap vettem észre, mikor a következőt akartam bevenni. A tájékoztató szerint ilyenkor be kell venni az elmaradt szemet is, akkor is, ha több mint 12 óra telt el,ezt megtettem. Illetve le van írva, ilyen esetben, hogyan kell szedni a továbbiakban. Mivel én a levél 3. Hetében lévőt hagytam ki, így azt írja, hogy ezután 2 lehetőség van, vagy abbahagyom és nem szedem tovább azt a levelet, vagy szedem és amikor 6 nap szünet jönne, nem hagyom abba, hanem folytatom a következő levéllel, kihagyás nélkül.

Valaki meg tudná mondani, hogy ezt miért így kell csinálni? Egyébként az elfelejtett tabletta bevétele előtt 8 nappal volt szexuális együttlét (az is + megszakítással kombinálva).

Miért kell ezesetben így eljárni? Ha most tovább folytatom szünet nélkül, akkor ezentúl nem vasárnaponként kell majd elkezdenem mindig az új levelet, hanem hétfői napon, ettől is félek, hogy megszokásból mindig vasárnap akarnám elkezdeni, hiába írom fel magamnak, hogy figyeljek erre.. A megszokás..

Régen, ha volt ilyen hogy véletlenül kihagytam, folytattam tovább normálisan a szedését, a levél végén megtartottam a tablettamentes időszakot, és a következő levelet ezután ugyanúgy kezdtem el szedni, közben nyilván arra figyeltem, hogy x napig legyen mással védekezés.

Jelenleg nincs állandó kapcsolatom.


Mi történhet, ha most hagyok ugyanúgy 6 nap szünetet, és utána kezdem az új levéllel, mint máskor?


Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook