Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ketten a babával, hogyan tovább? fórum

Ketten a babával, hogyan tovább? (beszélgetős fórum)


1 2
43. fincsi5 (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
jún. 27. 13:47
Mint itt egy tag, aki elvált, és férje állja az albérletet, meg a kocsija fenntartását. Remélem még mindig így vannak.:))
42. michelle.r (válaszként erre: 39. - Bichi)
jún. 27. 11:56
Ezért válaszoltam a Fincsi hozzászólására és nem konkrétan a témára, hisz itt szó sincs házasságról.
41. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Lauraesababa)
jún. 27. 08:12

Néztél már konkrét albérletet? Ismerősök közt kellene körbe kérdezni, hátha van valakinek kiadó helye, és esetleg engedne a kaucióból. Esetleg a szüleidnek lehet egy kis megtakarított pénze, amit kölcsönadnak. Ha nagyon nem megy máshogy, esetleg egy személyi kölcsön. De inkább spórolni, amíg a barátnő megengedi, hogy nála lakjatok.

Szerintem ha nálad lakik a kicsi, akkor azért apukának kellene fizetnie a gyerek után annak ellenére, hogy vesz neki cuccokat. De gondolom csak magatok közt egyeztetek meg, hogy hogyan tovább, nem pedig hivatalosan.

40. PöttyösPanka (válaszként erre: 39. - Bichi)
jún. 27. 08:02
Azt sem írta, hogy házasok voltak.
39. Bichi (válaszként erre: 32. - Michelle.r)
jún. 27. 00:19
Mondjuk ha az "apukáé" a lakás, akkor az a házassági szerződésben is így lenne, és pont ott lenne, ahol most...
jún. 26. 22:48

Számomra elég hiányos a történet.

Most ugyan gondban van a fi., de mi vezetett idáig?


Alkalmi, kiegészítő jövedelem lehet számára a takarítás, idősek ellátása.

37. Amaunet (válaszként erre: 34. - Rabankari)
jún. 26. 22:41
Lehet, van egy másik aktív fórumozó regisztrációja.
36. Dgdhb (válaszként erre: 34. - Rabankari)
jún. 26. 21:54
Nem tudom, miért korlátozták
35. libikóka (válaszként erre: 34. - Rabankari)
jún. 26. 20:41
Tényleg.
jún. 26. 20:29
Vajon miért korlátozott felhasználó?
jún. 26. 20:22
Tudom hogy ez lenne az utolsó megoldás,,de te ismered az a körülményeidet,,,esetleg egy kisebb hitel és apránként törleszeteni?
32. michelle.r (válaszként erre: 24. - Fincsi5)
jún. 26. 19:23

Ezért vagyok én nagy híve a házassági szerződésnek. De mindig azt kapom pofámba, hogy megette a fene azt a házasságot, ahol már az elején arról kell beszélgetni, hogy mi van, ha...... Hogy ezek biztos nem szerelmi házasságok.


Pedig mennyivel kulturáltabban lehetne válni, ha előre le lenne zsírozva, hogy hogyan osztozkodnak.

31. michelle.r (válaszként erre: 25. - Gigi>)
jún. 26. 19:19

Nehéz kérdés ez, és értem hogy mire gondolsz. De azt nem, hogy szerinted mi a megoldás? Mert az biztosan nem egy járható út, hogy valaki a lakását átengedi az exének. Elég sok sztorit hallottam hajléktalanoktól, ami mind így kezdődött.


Még ha közös lenne az ingatlan, azt mondanám, igazad van. De úgy, hogy csak az övé, nekem elképzelhetetlen, amit írsz. Az elegáns az lenne, ha a fickó legalább a bérleti díj felét fizetné.

jún. 26. 17:31
A fizetésedből tudnál félretenni? Vagy a barátnődnél is belefizetsz az lakhatásba? Én tuti megbeszélném vele, hogy egy-két hónapig nem fizetek neki, h összerakjam a kauciót, elköltözöm, és utána apránként törlesztem vissza neki, amivel tartozom.
29. asztanaviszta (válaszként erre: 24. - Fincsi5)
jún. 26. 17:28
Valószínűleg azért, mert a férjé volt a lakás.
28. asztanaviszta (válaszként erre: 25. - Gigi>)
jún. 26. 17:28
Miért nem élhet a saját lakásában? Az övé, a kapcsolat előtt is a saját tulajdona volt.
27. Lady Lavender (válaszként erre: 25. - Gigi>)
jún. 26. 17:11
A gyámhatóság nem fogja az apukát sem a fülénél, sem a farkánal fogva kirángatni a lakásából egy másik emberrel együtt. Viszont ha gyakorlatilag magát jelenti, hogy képtelen a gyerekét megfelelő körülmények közt tartani, ő maga kerülhet vizsgálat alá.
26. Istvan0823 (válaszként erre: 18. - Lauraesababa)
jún. 26. 17:05
Melyik városban élsz? Ez elég sokat segítene abban hogy az emberek tudjanak segíteni!
25. gigi> (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
jún. 26. 16:56
Nem, azt hogy nem fizet gyerek tartást pl. És szerintem nem igazság hogy ő él a lakásban még akkor sem ha a sajátja, gyermeke meg lassan az utcán.
24. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
jún. 26. 16:42

Ő is "pályázik" a gyerekre, ez itt a gond.



Amúgy volt olyan szomszédom, hogy a férj maradt a lakásban, a feleség és két gyerek ment albérletbe, nem izgatta apukát.

23. Kacsahercegno (válaszként erre: 20. - Lauraesababa)
jún. 26. 15:25
Ezt a palik 99%-ban csak azért mondják, hogy még egyet belerúgjanak az exbe. Majd biztos ott nevelgetnék az új asszonnyal, plusz valószínű fogalma sincsen, hogy mivel jár összeegyeztetni a munkát meg a gyereket, mennyi szabadideje lenne. Vagy majd az új barátnője hozza viszi a bölcsiből, otthon marad vele, ha beteg stb.? Valahogy kétlem.
22. michelle.r (válaszként erre: 21. - Gigi>)
jún. 26. 15:01

Mit jelentsen? Hogy a pasi a saját lakásában maradt?

Írta, hogy a pasi megvesz mindent, ami a gyereknek kell.


@Laura, a párod - már ha nem egy szívtelen dög - nem fizetné ki a kauciót, ha megkérnéd? Lehet hogy nem tudja, hogy neked ez gond.

21. gigi> (válaszként erre: 3. - Lauraesababa)
jún. 26. 14:56

A kicsi apját farkánál fogva rángatnám ki a lakásból.Nem szégyenli magát? Ő éli világát, közben a gyermeke meg lassan nem tud hol lakni.

Milyen apa az ilyen? Nem csak megcsinálni kell egy gyereket, hanem felelősséget vállalni érte egy életen át. Gyámhatóságnál jelentsd, kérj segítséget.

jún. 26. 14:47
Nem fizet gyerektartást. Amire Nimónak szüksége van megveszi, ezzel nincs probléma. De mindenképp kell találnom valami megoldást, ugyanis ő is szeretné ha kisfiúnk hozzá kerülne teljesen, ami jelen helyzetben sajnos ... Hát esélyes lehetne
jún. 26. 14:39

Milyen kedves "apa"... gyerektartást se fizet?


Ok, eléggé el tudnak húzódni az ilyen perek, de azért na...

jún. 26. 14:35
Hát csak én agyalok még. Nem tudom mit tudnék. Nézegetem ,de nincs igazából olyan alkalmi ,ami délutánonként van és fizet is, ahogy kéne. Nem tudom hogyan lesz
17. Lady Lavender (válaszként erre: 16. - Lauraesababa)
jún. 26. 14:33
Ez esetleg a fejedben van, vagy megbeszéltététek?
jún. 26. 14:16
Hát ha a 8 órás munkám után délutánonként sikerülne találni valamit, akkor esetleg barátnőm tudna vigyázni Nimóra amég nem végzek
15. Lady Lavender (válaszként erre: 14. - Lauraesababa)
jún. 26. 14:13
Akkor mégis van, aki segít? Vagy majd a munkaadó fog igazodni hozzád?
jún. 26. 14:07
Még nem tudom én sem , de csak megoldom valahogy, muszáj sajnos. De ez csak időszakos lenne, amég sikerülne összeszedni a kauciót
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook