Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » KATA áfa mentes vállalkozók, Ti fizetitek az ÁFÁ-t a Facebook és Google hirdetéseitek után? fórum

KATA áfa mentes vállalkozók, Ti fizetitek az ÁFÁ-t a Facebook és Google hirdetéseitek után? (beszélgetős fórum)


aug. 13. 12:19
Én úgy tudom, hogy vásárláskor mindig annak az országnak a áfa törvényei érvényesek, ahol a teljesítés történik. Tehát ha Hollandiából vásárolok magyarországi teljesítéssel szárazságtűrő füvet, akkor 27% az áfa tartalom. Azért van ez így, mert akkor ahol 5% az áfa -onnan vásárolna mindenki-, piaci egyenlőtlenségeket okozna. Nem biztos ez, csak mintha olvastam volna valahol...
aug. 13. 09:15

Igen.

A legtöbb kisvállalkozó KATA-s odáig jut, hogy Facebook-on hirdetés kiemelésre kattint. Nem ads manager meg ilyenek, hanem a basic kiemelés.

Ebből indult ki a kérdés, hogy ezek ugyan fizetik-e az áfá-t.

aug. 13. 09:08

Mi nem fizetünk, mert nem vesszük igénybe, de tudunk róla, hogy kell.

A könyvelőnk konkrétan rákérdezett erre, és mondtuk, hogy nem szoktunk fb hirdetni. Elenyésző az onnan érkezett rendelés amúgy is, más fórumon vagyunk aktívak.


Amúgy kíváncsi lennék, hányan tudják vajon, hogy igen, kell... főleg, hogy a nagy többség nem vállalkozóként csinálja, csak belekezd valamibe próbaképpen, és már egyből árulja is a portékáját...

aug. 13. 08:58
Elnézést, valóban benéztem, másra gondoltam. Mondjuk aki KATÁs az remélhetőleg tisztában van vele 😅
aug. 13. 08:22

Nem adja hizzá automatikusan.


Fogalmad sincs mire vonatkozik a kérdés.

aug. 13. 07:46

Szerintem amikor Európában veszel valamit, bele van kalkulálva, fizetéskor automatikusan hozzáadja.


Ha nem, akkor viszont megtaláltad, mi fogja magyarországot visszarántani az államcsőd széléről :DD

aug. 12. 23:24

Hiába AAM KATA-s ilyen után minden hónapban köteles bevállást csinálni és ÁFÁ-t fizetni mindenki.



Az alanyi adómentes KATA-s vállalkozóknak is áfát kell fizetniük a Google és Facebook hirdetések után, mivel ezek a szolgáltatások külföldről érkeznek, és így a "fordított áfa" szabályai érvényesek rájuk. Az ilyen kötelezettségek elmulasztása esetén a NAV akár 5 évre visszamenőleg is ellenőrizheti az áfa fizetést

(az Áfa tv. 37. § (1) bekezdése alapján).



Szóval fizetitek vagy ez elmaradt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook