Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inerta nevű gyógyszerről mik a vélemények? fórum

Inerta nevű gyógyszerről mik a vélemények? (tudásbázis kérdés)


2019. nov. 1. 17:52
Sziasztok! Gondoltam megírom az eddigi fejleményeket, hátha valakinek majd jól jön, aki ugyanabban a helyzetben van, mint én. Egy hónapja szedem napi 20mg-mal a bogyót. A hatásról egyenlőre annyit tudok mondani, hogy a harmadik héten volt egy jelentős javulás. Annyira jelentős, hogy alapozó nélkül is kimertem lépni az utcára, csak egy két kisebb pattim volt, arra meg elég volt a korrektor. Na de korai volt az öröm, sajnos 2-3 nap után visszaesett. Jelenleg is csúnya a fejem. Annyi a különbség, hogy már ilyen óriási gyulladt pattanások nem jönnek ki, csak kicsik, és viszonylag hamar elmúlnak. Már egyáltalán nem fénylik át a sminkem napközben, és a mitesszerek eltűntek az orromról. A mellékhatások: életem eddigi legjobb mellékhatása következett be. Az amúgy katasztrófálisan zsírosodó hajam, ami konkrétan egyetlen napig volt viselhető, majd másnap már szárazsampon kellett, és két naponta mostam...na most száraz. Olyan szinten, hogy heti egyszer mosok hajat. És nem látszik. Nem ám hintőpor vagy szárazsampon. Csak úgy magától jól néz ki. Annyit hozzá teszek, hogy hámlik a fejbőröm, de nem látványosan. A bőröm a testemen egyenlőre nem szárazabb, mint bármikor máskor. Az arcomon durván elkezdett hámlani már a második héten, de vettem rá Bioderma Hydra krémet. Minden este bekenem és olyan, mint a babapopsi. Reggel pedig szigorúan naptejezem, szintén Biodermával. A szám szintén tök jól néz ki, de azért azt is folyamatosan kenem, mert ha nem kenem be egy óráig, már érzem, hogy húzódik. De azért egyenlőre nem vészes. A gyomrom néha fáj - nem tudom, hogy a bogyó miatt-e, de mostanában kezdte. Ja és a szemem is néha napokig nagyon száraz, bár nekem alapból is szokott néha száradni. Ilyenkor műkönnyet használok. Jövőhét elején megyek vissza a dokihoz. Ha minden igaz fog küldeni vérvételre a következő kontroll előtt. Összességében egyenlőre nem vészesek a mellékhatások, de a hatások sem az igaziak. Remélem hamarosan most már tényleg még szebb lesz az arcom. Jaj és kontaktlencsét hordok, bár mióta szedem a gyógyszert, nem minden nap, de amúgy minden nap is hordhatnám, csak a lelkemet megnyugtatja ha kihagyom néha. Remélem egyszer valakinek segít majd, hogy leírtam. :)
2019. okt. 6. 08:42
Remélem igazad van. Mindenesetre már kettőt beszedtem. Remélem, hogy tényleg segíteni fog.
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - DéBe2012)
2019. okt. 4. 22:21

Hogy tudná szétroncsolni a petesejteket?

Ha ilyet állít valaki, legalább támassza alá szakcikkel, kutatási eredményekkel. De szerintem ilyenek nem léteznek, mármint ami a petesejtek roncsolását illeti.

2019. okt. 4. 21:13
Igazából szerintem már szinte mindent olvastam. Cikkeket, nlc-s fórumot, gyakori kérdéseket és itt a Roaccutanos fórumot. Azért ott is volt egy egy meredek megszólalás, mikor valaki állította, hogy szétroncsolja a petesejteket és az nem múlik el... Eddig úgy éreztem még egy jó darabig nem akarok gyereket, de most teljesen kétségbe estem, hogy emiatt nem lehet majd, vagy beteg lesz. Az első doki azt mondta 1 évig fogom szedni és utána 2 hónapig ne legyek terhes. A mai szerint 9 hónapig fogom szedni és utána 1 évig ne legyek terhes. A tájékoztatón 1 hónap van írva a lerakás után. Én max 2 évet tudok várni a 9 hónap után, mert utána már elég idős leszek, és nem akarok 100 éves lenni mire felnő a gyerek. Biztos túl hisztis vagyok, de komolyan minden bajom van.
16. globus (válaszként erre: 10. - DéBe2012)
2019. okt. 4. 21:07
Hol olvastál ilyeneket? Krémmánián is csupa jót írnak róla, az pedig felhasználói fórum.
2019. okt. 4. 21:04
Biztosan nagyon gáz, de elmorzsoltam néhány könnycseppet az első szem lenyelése után. Borzasztóan félek. Ma a doktornő nagyon vigasztaló volt. Azt mondta a két lánya is elszedte és mutogatott képet az unokákról akik makk egészségesek. Ez kicsit segített... De azért magam alatt vagyok.
14. 826302286d (válaszként erre: 12. - DéBe2012)
2019. okt. 4. 18:57

Minden rendben lesz!


Szêp ,tiszta lesz a bőröd.🙂

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - DéBe2012)
2019. okt. 4. 18:40
Szívből kívánom, hogy feltisztuljon az arcod, és majd annak idején egészséges babád is legyen!
2019. okt. 4. 18:20
Ma kikértem egy másik doki véleményét is. Azt mondta mindenképp kell, mert borzalmas a helyzet és nem lesz jobb. :( Ma este veszem be az elsőt.
2019. okt. 3. 23:35

Nehéz döntés ,én megértelek.

Éjszakákat sírtam át,leszegett fejjel jártam.

Szörnyű érzés volt.


Szerintem hülyeség ,hogy csak az szedje aki nem akar gyereket!

2019. okt. 3. 23:25
Holnap elmegyek még egy bőrgyógyászhoz, hátha jobban megnyugtat, és válaszol a kérdéseimre. Az előzőnél úgy éreztem, eléggé félvállról vette az aggályaimat. Azt mondta, a kezelés alatt és utána 2 hónapig ne legyek terhes. Ehhez képest mindenhol azt olvasom, hogy legalább 2 évig utána ne. Sőt, valahol azt írják, csak olyanok szedjék, akik egyáltalán nem akarnak gyereket. :(
2019. okt. 3. 23:22
Sajnos (rám nézve) több helyen olvastam, hogy férfiaknak hatásosabb. Nővérem ék visszajött utána, fiú unokatesómnak viszont soha többet, pedig csak 4 hónapig szedtem és emlékszem borzalmas volt az arca. :/
2019. okt. 3. 21:47

Az öcsém szedett Roacuttan-t, gyönyörű lett a bőre és nem jött ki utána egy pörsenés sem.


Sajnos mikor én küzdöttem a pattanásokkal ,még nem volt forgalomban.

Miután letisztult a bőröm , maradtak hegek amit csak orvos által elvégzett kémiai hámlasztással tudtam rendbehozni.


Én valószínű ,hogy szedtem volna.

7. globus (válaszként erre: 6. - DéBe2012)
2019. okt. 3. 18:24
Azt hiszem, az ismerősöm még egy évig sem szedte, talán 9-10 hónapig? Azelőtt olyan durva aknék voltak az arcán, felvágták sebészeten és gézcsíkot húztak bele. Emiatt sok sebhelye maradt, de kezelés után újak nem jöttek. Kár, hogy nem korábban kapta.
2019. okt. 3. 18:21
Dia....e fogamzásgátló segített anyukámon és tesómon is. Tesóm szedett Roaccutant 2 évig, de elmondása szerint miután abbahagyta 1 év múlva ugyanolyan csúnya volt. :( Ezután kezdte a fogamzásgátlót, de csak az az egy volt jó neki. Sajnos kivonták a forgalomból.
5. globus (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2019. okt. 3. 18:16

Szia, ezt konkrétan nem ismerem, de hatóanyaga alapján azonos lehet a Roaccutan nevű szerrel. Ennek van itt fóruma.

[link]

Barátnőm szedte a Roaccutant, írtak mellé egy Di...e nevű fogamzásgátlót, ami áthangolta szervezetének hormonális háztartását, nagyon szépen helyrejött a bőre. Arra emlékszem, nagyon hámlott, szája kiszáradt, állandóan labelloval kenegette. Napot kerülnie kellett, őt is ősszel kezdték kezelni. Májfunkció ellenőrzését kérték, nem történt változás. Ja, és 26 éves volt ekkor.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - DéBe2012)
2019. okt. 3. 18:09

Látom,a szájszárazság eleve gyakori mellékhatás.

Én csak simán pattanásos voltam, ilyen aknétól nem szenvedtem, de ha létezett volna bogyó, én valószínűleg be is szedem.


Azt nem hiszem, hogy az abbahagyása után is károsítana.

3. DéBe2012 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. okt. 3. 17:57
Köszönöm! Ezt olvastam. Az egyetlen cikk, ami kicsit biztató. Még nem tervezek gyereket de kb. 3 év múlva már igen. Félek tőle, hogy emiatt lesz valami baja... És azért nem utolsó sorban magamat is féltem, mert mindenhol azt mondják, hogy nagyon durva. :(
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2019. okt. 3. 17:48

Ha én lennék a helyedben, nagyon vigyáznék, hogy a szedése alatt ne essek teherbe, és a nőgyógyásszal megbeszélném, a szedés abbahagyása után mikortól vállalhatok babát.

Ennek az orvosnak a véleménye reálisnak tűnik:


[link]

2019. okt. 3. 17:12
Lassan 10 év szenvedés után most azt mondta a sokadik bőrgyógyász, hogy nincs más út, mindent kipróbáltam, A-vitaminsav származékot kell szednem. Inertát írt fel, és azt mondta kb. 1 évig kell majd szednem, de teljesen megijedtem, amikor elolvastam, hogy milyen szörnyű hatásai vannak. Véleményeket szeretnék kérni! Volt, aki szedte? Tényleg durva hatása volt? Maradt valami mellékhatás, miután letette a gyógyszert? Ha született gyereke, az egészséges? A pattanások tényleg eltűntek? Nem vagyok az a nagy gyógyszerimádó, így nagy fenntartásokkal kezelem a dolgot. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook