Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónapok óta nem főztem, csak rendelem a kaját. Most kezd... fórum

Hónapok óta nem főztem, csak rendelem a kaját. Most kezd... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

15. 55Judit (válaszként erre: 14. - 55Judit)
jún. 15. 15:37
jav: Hogy elmenjen a szaga és ne forduljon ki a gyomruk...
14. 55Judit (válaszként erre: 9. - Lady Lavender)
jún. 15. 15:35

Ugyan már! Te nem tudod hogy lehet büdös döghúsból mutatós, ízletes ételt kihozni!


Az egyik népcsoport - egyes tagjai a mai napig - dögkútból viszik haza a főznivalót. Mondják, ha nem régebbi egy hetesnél, meg lehet enni. Hogy elmenjen a szaga és forduljon ki a gyomruk már főzés közben, nem tudom mennyi ideig ecetes vízben áztatják. Aztán a tűzhelyen fedetlen edényben nem tudom meddig rotyogtatják. Azt a vizet leöntik róla, majd tiszta vízben fűszerezve főzik készre, vagy sütik.

Csak a siófoki vendéglátóról tudok beszélni mert onnan jött az infó, hogy a vágóhídról nagy tételben olcsón megvásárolt tikkadt húsokkal ugyanezt csinálják. A különbség annyi hogy az a bizonyos népcsoport nyomorában csinála ezt, míg a kajálda a minél nagyobb bevétel kedvéért. És még van számtalan költségcsökkentő praktika, és nem biztos hogy csak Siófokon.

13. 55Judit (válaszként erre: 12. - Tumbo2)
jún. 15. 15:24
Megértem. Tegyük hozzá, hogy mindent kimerítő részletességgel csak azok ismerik a konyhai körülményeket, akik ott dolgoznak.
12. tumbo2 (válaszként erre: 8. - 55Judit)
jún. 15. 15:12
az unokahúgom férje szakács.na,ott sem ennék.
11. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 15. 15:06

megértelek.

vannak napjaim ,mikor még bevásárolni sincs időm.:/ vannak ilyen időszakok az ember életében.

10. apeeng (válaszként erre: 8. - 55Judit)
jún. 14. 22:58

Egy nagy boltban akciós baromfipárizsit vettem(1 kg-os rúdban)

a feleségem megkérdezte, biztosan ezt szeretném?..igen, kalandvágyból.-


nos ma reggel felvágtam, megkóstoltam, majd kitettem a kóbor macskáknak, süniknek.

....és megkaptam a "naugyemegmondtam"-ot.


szánom-bánom

9. Lady Lavender (válaszként erre: 8. - 55Judit)
jún. 14. 21:50
Jó helyen úgy működik, hogy amit nem ennél még, azt nem szolgáljuk fel. Kuka, és felírjuk veszteségnek. Van "átcímkézés" a legjobb helyen is, de normális legyen nem laca-laxaznak azzal, hogy ételmérgezést kapjon bárki is, vagy pocsék minőség miatt vevőket veszìtsenek.
8. 55Judit (válaszként erre: 7. - Charlize)
jún. 14. 18:35

Egy ismerősöm - aki egyik siófoki étteremben dolgozott, elmondta milyen alapanyagokat használnak fel. Döbbenetes dolgokat hallottam, ezért soha nem rendelnék ilyen helyről.

Én se szeretek főzni, de amit én főzök, legalább tudom mit teszek bele.

7. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 14. 18:09

Nem csak a főzést, hanem a bevásárlás nagy részét is megúsztad. De jó neked!

Ezt tenném én is, ha többet keresnék.

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jún. 14. 14:37
Megértelek. Vannak olyan élethelyzetek, mikor nem tud az ember elég időt szánni a főzésre. Munka, tanulás, egyéb programok.
jún. 14. 14:25
Ha megengedheted magadnak anyagilag, nagyon jól teszed!
jún. 14. 10:27
Jól tetted!
jún. 14. 09:40

És mennyire kezdett már-már visszatérni?


Pl, lessz majd már, lessz finom vasárnapi ebéd?

jún. 14. 09:35
Irigyellek, hogy nem kellett főznöd! Én is szívesen kihagynám az életemből, ha tehetném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook