Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hol kaphatok segítséget? Egyedülálló szülő vagyok. fórum

Hol kaphatok segítséget? Egyedülálló szülő vagyok. (tudásbázis kérdés)


1 2
54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Michelle.r)
ma 07:50

Örülök hogy valaki érti, mivel küzdünk. Az asperger egy igen különleges állapot, és sokan félreértik, hogy a gyerek neveletlen, meg meg kell neki magyarázni meg ilyenek. A gyerekben több jóérzés van mint nagyon sok emberben, és reálisabban látja a világot, mint a legtöbben. Plusz nem tudja megjátszani magát és nem is érti a viselkedési színjátékokat, játszmákat, emiatt meg is zavarodik, tisztaszívű és néha kicsit nyersen őszinte, de nem rossz szándékból, hanem mert nem fogja fel, miért nem lehet valamit kimondani őszintén, ha egyszer az úgy van :)

Dolgozott egy konyhán a nyáron a szakács keze alá, egy hét alatt megtanulta fejből az összes receptet. Elkészíteni viszont nemigen tudja, mert kézügyessége nincs, és elkalandozik a gondolata, ami főzésnél nem éppen praktikus. Ami érdekli, abba teljes mértékben belemélyed. Viszont a szociális kapcsolatai katasztrófák. Kiskorában sem tudott barátkozni, mert nem értette, hogy az óvodában mi a csudáért verekszenek meg nagyzolnak a többiek, csapkodnak a kisautókkal, kardoznak stb (ami kisfiúknál általános), miközben olyan érdekes a csillagokat tanulmányozni, vagy a számokkal játszani.

A koliban az is zavarta, hogy csapkodják az ajtókat, meg hogy mi a csudáért isznak a többiek energia italt, miközben mindenki tudja hogy az káros. És amikor ezt elmondja, nem tudod megcáfolni, hisz tudod hogy igaza van, de hogy értesd meg vele, hogy az ő életük, azt csinálnak vele amit akarnak.

Nagyon sokat fejlődött ő is, sajnos a válás, költözés előzőleg rontott az állapotán. A dührohamokat még nem mindig tudja kezelni, ha már nem is csapkod, de verbálisan kijön belőle a feszültség. Természetesen ezt sem tolerálják egy olyan környezetben, mint egy kollégium. Viszont érdekes, hogy kis munkaközösségben egészen jól működik :)

Nagyon ragaszkodik az állandósághoz, a tárgyakhoz amikor körülveszik, mindent "elrak emlékbe" és nem szabad kidobni a gyerekkori ágyát.

Elvittem egyszer acces kezelésre. Végig feküdt és hallgatott, nade amit utána kaptam...hogy milyen csaló kuruzslókhoz kényszerítem. Én értettem a lényegét, ő ellenségesen fogta fel.

53. michelle.r (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
tegnap 16:53

Értem miről beszélsz, az én fiam is Aspergeres. Aki nem látja közelről, nem él vele, nem tudja elképzelni. Eléggé más, mint egy cikket olvasni róla.


Miatta tanultam meg az Acces Bars kezelést, ez és Csattos Ilonával rengeteg konzultáció segített, mondhatni megoldotta. Megszűntek a dührohamok, képes lett kilépni a megszokásaiból, már nincs szükség a szoros napirendre. Néha magam sem hiszem, hogy ez a gyetrek ugyanaz a gyerek, aki teljesen antiszoc. volt.


Ma már, aki nem ismeri az előzményeket, nem gondolná, hogy "problémás" gyerek. Most lesz végzős a gimiben, orvosnak készül, közel egy éve döntötte el. Spanyolországban keres egyetemet, így egészen biztos, hogy nem a családi fészekben fog lakni.

52. liliom10 (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
tegnap 08:26

Talán az egyetemistáknak már több eszük van. Ha tudják, hogy könnyen kirakhatják a koleszból, ha nem tartja be a házirendet, fegyelmezettebbek.

A koleszok sem egyformák. A férjem olyan koleszban lakott egyetemista korában, ahol emeletes ágyak voltak, és nem mai körülmények.Senki nem is akart volna albérletben lakni, ha a szülei fizették volna, akkor se. Senki nem volt egyedül, nem volt magányos, zajlott az élet, jártak bulizni,stb.

Szerintem,ha lehet, meg kellene nézni azt a koleszt belülről is, mielőtt oda adná be a jelentkezést a fiad.

51. srcrss (válaszként erre: 49. - Fórumnyitó (anonim))
tegnap 07:55
Tény, hogy a fiúk hangosabbak, trehányabbak, és rongálnak. Jártam náluk. Cseppet ijesztőek voltak. :D
50. Channa* (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
tegnap 07:37

Nem olvastam el minden hozzászólást, így nem emlékszem, hogy volt e szó arról, hogy milyen messze van a lakhelyetektől az iskola, de az jutott eszembe, hogy nem lehetne oda utazni, ha van órája és utána haza?

Mert ez esetben nem lenne albérlet és kollégium se.


Sok ismerősöm jár be vidékről a pesti munkahelyére, pl. Győrből, ami azért nincs közel.


Tudom, hogy korábban kellene kelnie és későn érne haza, de ezzel azért valamennyit spórolnátok.

49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Liliom10)
tegnap 07:29

Hát nem tudom. Ebben a koliban ahol lakott, általában lámpaoltás után is ment a hangoskodás, és már hajnalok hajnalán is mert ugye volt, aki messzebbre járt onnan iskolába. Sose értettem, hogyhogy nem álmosak ezek a kamaszok?

A penészes közös konyha, meg az ajtó és függöny nélküli közös fürdő sem volt egy élmény. Valószínűleg ez is intézményfüggő, és mi épp egy rosszabbik fajtát fogtunk ki, ahol olyan puritán körülmények voltak mint egy szoci laktanyában.

48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Liliom10)
tegnap 07:26

Mivel egy hitelre vásárolt házban élünk, nem olyan egyszerű csakúgy elköltözni.

Mindenképp jobb lenne neki itthon lakni, de most sajnos nem tudjuk megoldani a mindennapos utazást.

47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Enissa)
tegnap 07:24
Utánanézek, köszönöm!
46. Kacsahercegno (válaszként erre: 45. - Bichi)
tegnapelőtt 17:13
Hát biztos egyetemek közt is különbözik, de amit én ismerek ott van várólista, onnan is be lehet kerülni + tartanak fent helyeket különös esetekre, én tutira megpróbálnám FI gyereke helyében, ha nem próbálja meg, úgy tényleg biztos nem lesz hely :D Azért ha nyomós indokkal, szakvéleménnyel/konkrét diagnózissal kérvényez vmit ésszerű keretek közt, az akár működhet is.
45. Bichi (válaszként erre: 28. - Kacsahercegno)
tegnapelőtt 16:45
Tényleg? Én mindenhol azt hallom évek óta, hogy nincs elég hely, nem kerültek be, stb. Akkor ezek szerint a fele sem igaz :D
44. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 15:00
Nem ez a téma, de írtad a gyermeked aspergeres, olvass utána a Lion's Mane Focus + kapszulának. Nagyon jó hatással van a viselkedési zavarokra, 1 hónap alatt hat. Ez egy gomba, magyarul oroszlánsörény, vagy süngomba. Angliában 4000 mg-os, itthon csak 850 mg-os kapható tudtommal, a 4000 az ajánlott adag.
43. srcrss (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 14:43
Igen, általában zajlik az élet, de mindig akadnak csendesebb szobatársak, valaki, akivel megtalálod a közös hangot. Nálunk volt tanulószoba. Egyszer én is kitörtem. Csend lett. De nem akarlak győzködni. Ti tudjátok...
42. liliom10 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 14:40

Nehéz lehet a helyzet a kisebbik fiad miatt, el tudom képzelni. Lehet, hogy neki otthon kellene lakni, és onnan járni tanulni valahova. Azért arra is gondolj, hogy az egyetem nem gimi, sokkal több a tanulnivaló, a vizsgák miatti stressz, lehet, hogy ez is megviseli majd a fiadat.

Esetleg nem gondoltál arra, hogy odaköltözzetek, ahol a fiaid tanulnak, és akkor otthon lakhatnának ?

41. liliom10 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 14:33

Gimis koleszban nem laktam. Az egyetemi koleszban volt napirend. Pl

ha valaki aludni akart este 11-kor, kötelező volt leoltani a plafonon a villanyt, és csöndben kellett lenni.Olvasni, tanulni lehetett, volt a fejünknél kislámpa.

A szobában ritkán lehetett tanulni, könnyen elcsábulhattunk, hogy a többiekkel beszélgessünk, de volt tanulószoba. Ott mindig csend és nyugalom volt. Akaraterő kellett, mint sok mindenhez ! Olyan nincs az életben, hogy minden feltétel megvan,amit szeretnénk, alkalmazkodni kell ahhoz, ami van !

40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Srcrss)
tegnapelőtt 14:11

Gimi alatt próbálkozott a kollégiummal. Nem voltam ott jelen, tehát csak az ő elbeszéléséből tudom, hogy nem csak alszanak a fiatalok, ahogy itt valaki említette. Egy koli olyan, mint New York: soha nem alszik, valaki mindig zajong, pihenni, tanulni szinte lehetetlen, vagy esetelg azoknak siekrül, akikben nagyobb az alkalmazkodó képesség. Sajnos a kisebbik fiamnál ez nincs meg, ő azonnal robban, amire persze a kortársak tudjátok már, hogyan reagálnak. Tény az, hogy ő egyedül működik a legjobban, bármiről is legyen szó. Ha megzavarják, kiesik a ritmusból. Stabil környezet és rendszer kell neki. A zaklatások miatt szorongó és depressziós lett, szuicid kijelentésekkel. Ahogy kivettem a koliból, a tanulmányi eredménye is visszaállt a jelesre, pedig hajnalban kelt, hogy bebuszozzon.

Nem tudom reálisan megítélni, hogy az én óvásom túlzott e, van másik utódom is, aki teljesen jól "működik", persze az összehasonlítgatás nem alap.

tegnapelőtt 14:06

Nem akarok okoskodni, de a két nagyobbik gyerekem dolgozott, és közben járt egyetemre.

Igaz ràment a hétvégéjük, pénteken mentek, hétvégén voltak az órák.

Az egyik Gödöllőn, a másik Debrecenben.

Fizetést is kaptak, tanultak is.

Másképp nem bírtuk volna anyagilag.

Ők megoldották maguk.

Bocs, hogy szóltam.

tegnapelőtt 14:05
Ezt a 6%ot nem tudtam. Így nem tűnik annyira borzasztónak.
37. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 13:55
Én is rühellem megosztani a szobámat, a lakásomat valakivel, mégis kibírtam két évet koliban szobatársakkal, a többit albérletben lakótársakkal. Szerintem a fiad is túlélné. Nem hiszem, hogy annyira súlyos az állapota (kijárta a gimit, dolgozott). Mi lesz vele később, ha a széltől is óvod?
36. Amaunet (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 13:39

"iskola melletti meló "


Azon nem gondolkoztak a fiúk, hogy melő mellett folytassák a tanulmányaikat?

Keressenek munkát, amiből kivehetnek egy szobát (nem kell egy egész lakást bérelni) és iratkozzanak át levelezőre.


Nem akarásnak nyögés a vége, de itt te fogsz nyögni és belerokkanni.

35. Enissa
tegnapelőtt 13:33
34. asztanaviszta (válaszként erre: 32. - Enissa)
tegnapelőtt 13:25

Egy nagykorú gyereknél nem automatikus a tartásdíj.

Ott már jobban figyelembe veszik a körülményeket.

Nem olvastam arról, hogy a gyerekeknek (ha jól értelmezem, már mindkettő nagykorú) meg lett-e ítélve tartásdíj, illetve, hogy anyuka milyen lépéseket tett annak behajtására.

Visszamenőleg max. 6 hónapra ítélik meg.

33. liliom10 (válaszként erre: 21. - Enissa)
tegnapelőtt 13:22

Ha a tesójával laknak egy szobában, az mégiscsak jobb, mint idegennel, és az csak kétágyas szoba.

Én a koleszban 4 ágyas szobában laktam idegenekkel, és alkalmazkodtunk egymáshoz. A folyosón egy zuhanyozóblokk volt 100 főre. Utólag azt mondom, azok voltak a fiatalságom legjobb évei.😊

32. Enissa (válaszként erre: 29. - Asztanaviszta)
tegnapelőtt 13:19
de visszamenőleg is jár nekik, és behajtható
tegnapelőtt 13:19

Miért ne tudná visszafizetni?

Első évben a minimálbér után, utána az előző évi jövedelme után kell fizetni a törlesztést. A jövedelme 6 %-át

30. asztanaviszta (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 13:16
Rengeteg gyerek megy úgy neki az életnek, hogy nincs autója és lakása.
29. asztanaviszta (válaszként erre: 2. - Enissa)
tegnapelőtt 13:15
Nagykorú gyermekeknél kissé más a tartásdíj megállapítása.
28. Kacsahercegno (válaszként erre: 27. - Bichi)
tegnapelőtt 13:14
Dehogy, csomóan vannak, akik kaptak helyet, de mégse költöztek be, nem iratkoztak be, stb. Mindig van felszabaduló hely. Meg kell próbálni.
27. Bichi (válaszként erre: 24. - Kacsahercegno)
tegnapelőtt 13:06
szerintem azok a kollégiumi helyek idénre már rég beteltek...
26. Bichi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
tegnapelőtt 13:05

Sajnos minden döntésnek van következménye, ez nem a te hibád. Ahogy írod, áldozatot kell "hoznunk", és nem hoznod. Itt mindössze te hozol áldozatot, és nem ti.

Csak egy kérdés, az jobb lesz, ha az anyja idő előtt leépül, csak hogy az ő igényei meglegyenek? Szerintem nem...

Mondjuk nekem is van gyerekem, szerencsére nem ilyen helyzetben élek, de így is azt gondolom, hogy nem attól lesz valaki jó szülő, hogy erején felül akar mindent megadni a gyerekének.

De a többiek felvetését, hogy miként járt eddig iskolába, és miként jár egyetemre, ugyanúgy közösségbe, ha mással lakni nem tud, ezt én sem értem.

Jellemzően többet vannak a suliban a társaikkal,mint otthon, hisz ott a legtöbb időt alvással töltik...

25. Enissa
tegnapelőtt 12:44

Még hozzáteszem, mindenhol van ingyenes jogsegélyszolgálat, ők a törvények útvesztőiben tudnak segítséget adni, ez kis falat nekik, elmondják hol indulj el, merre tarts az ügyeid intézésében.

Sok sikert!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook