Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hőkimerüléskor mit kell csinálni, hogy az ember megerősödjön? fórum

Hőkimerüléskor mit kell csinálni, hogy az ember megerősödjön? (tudásbázis kérdés)


14. Amaunet (válaszként erre: 9. - Csemár)
aug. 19. 18:04
Gyakorlatilag így csinálja ezt mindenki, hogy hűtse magát. A végtagokat hűs vízbe, víz alá kell rakni. Naponta többször mosakszom a kerti csapnál (egyszer majd lesz zuhany is), mielőtt bejövök a kertből.
aug. 19. 16:23
Ilyen esetben nem megerosodni kell, hanem lehuteni a testet. 🙈
12. xochipilly (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
aug. 19. 16:06

Van különbség a hőkimerülés és a hőguta között, az utóbbi a súlyosabb, életveszélyes is lehet.

Azt elhiszem, hogy azóta is kerülöd a tűző napot. Egyébként én is, mert nem bírom elviselni.

11. tumbo2 (válaszként erre: 10. - L.luiselotte)
aug. 19. 15:20
fekvés,víz,fejfájás ellen tabletta.hűvös szoba.
aug. 19. 13:09

A hőgutára gondoltál ?

én egyszer kaptam, Szeged egyik fa nélküli kötutján gyalogoltam tűző napban 10 percet vagy negyedórát, ez kb 4 éve volt; akkor még a 30 fok eleje is kánikulának számitott.Nem láttam, szédültem. , remegttem, ömlött rólam a viz, de betámolyogtam a buszmegállóra, ott locsoltak ittattak és végül haza vittek.

Orvoshoz akartak vinni, de én inkább hazamentem


jó néhány nap kellett, hogy kiheverjem, főleg a ( világos ) szemem Sinylette meg. NÉhány napig vörös v. véres maradt a fehérje.

azóta úgy félek a tűző naptól,mint ördög a tömjénfüsttől.

nem kezeltem magam különösebben, borogattam hideg vizzel és maradtam a háűvös szobában.


Visszagondolva ez volt az egyik legrémesebb betegségem.

9. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 19. 12:26

Nekem segít, ha megengedem a hidegvizes csapot, teleengedek egy nagyobb lavórt vízzel, és pár percig benne tartom a két kézfejemet és az alkarokat könyékig.

Ha van a fagyasztóban jégkocka, egy maráknyi mehet a vízbe, így még hatékonyabb a dolog.


(Gyakorlatilag ua., mint amiről a 4. háeszben van szó.)

aug. 19. 11:28

Elektrolit pótló ital (sportital)


*dehidratáció, ásványi anyag vesztés és hőkimerülés ellen*


• 0,5 liter víz

• fél citrom leve

• 1-2 evőkanál méz

• 1 mokkáskanál himalája/tengeri só


Ez tulajdonképpen egy sós-édes limonádé.


Házi módszer a sok zagyvalék helyett! 👍


1 héten 2-szer igyál maximum, nem jó túladagolni!

Mondjuk 2-3 nap különbséggel!

7. Anyagi (válaszként erre: 3. - Amaunet)
aug. 19. 11:23

Ebben a melegben már aludni sem lehet jól!

És pont ez a probléma...

aug. 19. 06:00
Amit eddig is leirtak.
5. xochipilly (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 18. 23:42
Átestem rajta, mikor nem tudtam tolerálni a 43 fokos hőséget egy idegen "trópusi" országban. Magas lázam volt de a rohadt hőség ellenére képtelen voltam izzadni. Kaptam olyan gyógyszert amitől elkezdtem izzadni mint a ló, az gyógyított meg. Azon kívül sok pihenés, alvás, lesötétített, hűvös helyiségben (légkondi) és elektrolit italok (ott szerencsére a legkisebb bolt is árul több fajtát) fogyasztása segített helyrejönni.
aug. 18. 22:33

USA katonai módszr

[link]

Ez csak jó lehet ha usa és katona!

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 18. 21:11

Szerintem eleve nem kéne eddig eljutni.

Dehamár... szerintem (és most csak azt írom, ami rajtam segítene) fontos, hogy hűvös helyen sok folyadékot fogyasztani. Nem csak vizet, hanem leveseket, amelyek vasat, sót, magnéziumot és sok egyebet is tartalmaznak.

És rengeteget aludnék. Nálam az alvás fél gyógyulás.

2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 18. 20:31

Én magát a fogalmat se ismertem eddig. Ha te igen, gondolom van fogalmad arról hogy mit jelent, hogy lehet megelőzni, vagy kezelni. De ha nem, ez a cikk részletesen leír minden tudnivalót a témában:

[link]

aug. 18. 20:24
Hőkimerüléskor mit kell csinálni, hogy az ember megerősödjön?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook