Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan rakjam ki? fórum

Hogyan rakjam ki? (beszélgetős fórum)


21. andilaci (válaszként erre: 19. - Amaunet)
júl. 24. 18:09
👍🏻
20. levarosbukta (válaszként erre: 19. - Amaunet)
júl. 24. 09:58
Azt mit csinál vele?
júl. 23. 16:18

Ha folyton kibúvókat keres... van közjegyző, aki házhoz megy.

Mindent papírra kell vetni!

júl. 23. 15:01
Én azt mondanám, hogy július 31. Aug. 1-én már nem akarom itt látni. És egy szava sem lehet rád. Igy is Teréz anya voltál vele. Egy percig nem csinálnék belőle gondot.
júl. 23. 14:46
Engem egy idő után nem érdekelne sem a mentális problémája sem, hogy van-e hová mennie.
júl. 23. 14:30

Szívesen, de én azt tényleg csak "ürügy"-ként írtam. :-) Nehogy aztán valamelyik idős rokonod még nyomasztóbb terhet rakjon rád, mint amit most az exes...

Dehát ha ő ilyen kis trükkös, akkor tényleg szabadulj meg tőle. Szabj határidőt, és ha az letelt, akkor lépj. Nem tartozol iránta felelősséggel.

15. Egnisz
júl. 23. 14:08
Minden nap kérdezd meg tőle, hogy áll az albérletkereséssel és mikor költözik ki. Szabj neki határidőt is.
14. asztanaviszta (válaszként erre: 6. - Lady Lavender)
júl. 23. 13:47

Volt férjének, aki mint idegen lakik ott.

Nem hinném, hogy te ingyen bérmentve szállásolnál el egy idegent a saját lakásodban.

13. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 23. 13:45
Hogy lehet egyáltalán egy fedél alatt maradni az elvált férjjel? Akkor és ott kellett volna kitenni a mentális problémájával együtt. De ha már így esett igen is határidőt szabni, de nem hónapokat hanem pár hetet és a dátumot is megjelölni. Azt ha nem költözik ki szépen ki lehet pakolni a cuccát az ajtó elé. Hja és nem kell semmiféle kifogásokat kitalálni, nem gyerekek vagytok. Menjen és kész.
12. asztanaviszta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 23. 13:45

A válási megállapodásban van valami kitétel a lakhatására vonatkozóan?

Ha nincs, és tiéd a lakás, szólítsd fel írásban, hogy meddig költözzön el. Kérd ügyvéd segítségét.

11. Amaunet (válaszként erre: 6. - Lady Lavender)
júl. 23. 12:27
Ő már nem a férje.
10. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 23. 12:21
A mentális probémái az egy dolog, de pénze van önállóan élni? Vagy az utcára kerülne ha erőszakkal kitennéd? Lehet itt az ideje felhívni a szüleit, testvéreit, barátait, ha vannak neki, hogy te eddig tudtad támogatni, itt az ideje hogy ők figyeljenek rá. Attól, hogy mentális beteg, nem kell így élned, hogy te adsz neki lakhatást a végtelenségig.
júl. 23. 12:16

Szerintem tudna hová menni, de így a kényelmes neki. ...és igen, sokszor hajlamos vagyok azt gondolni, hogy a mentális problémái mind megjátszottak csak azért, hogy a kényelmét ne kelljen feladnia. Mindig beteg, rosszul van, ha valami komolyabb, számára nem kellemes témát hozok fel.


Régóta csak lakótárs, semmi több. Az idősgondozás nem is áll távol a helyzetemtől, ez akár megoldás is lehetne, köszönöm az ötletet!

júl. 23. 11:31

Kár, hogy nem szabtál eleve valami határidőt, - de azt talán még most is megteheted.

Beszélni kellene vele, hogy a megbeszéltek szerint tekintettel vagy ugyan őrá és a helyzetére, de mégsem

örök időkre szántad a türelmet, jó lenne ha mondjuk fél év alatt találna lakásmegoldást.

Lehetne hivatkozni valamire? Elkezdenél egy iskolát, tanulnod kéne, és ahhoz meg csend és nyugalom stb. Odaköltöztetnéd valami idős, gondozásra szoruló rokonodat- stb.

Na és ő, tudna hová menni, vannak szülei akik befogadnák, vagy csak albérlet jöhetne szóba? Van elegendő jövedelme albérletet fizetni?

Miféle mentális problémái vannak? Azt mondod már vissza is él a türelmeddel. Annyira azért nem problémás a pasi, hogy ne ismerné fel a saját kiskapuját.

7. Bichi (válaszként erre: 6. - Lady Lavender)
júl. 23. 11:26

Nem a férje, jelenleg ő csak egy lakótárs.

sokkal normálisabb, ha beszáll a rezsibe, mint hogy együtt aludjak a volt férjemmel. Csak volt a lakásban egy másik kanapé,ha nem, mehetett volna a földre...

6. Lady Lavender (válaszként erre: 3. - Amaunet)
júl. 23. 11:23

Bérleti díjat a férjemnek?!


Jesus, meg 3 almát 2 körtét, 10 szem epret, és beleivott a csapvízbe

júl. 23. 11:20
Mindenképp hatarozottan, adj neki hazáridőt, ultimatumot, különben örökre a nyakadon marad.
júl. 23. 11:17

Van hova mennie?


Én ezt úgy kérdezem, hogy miután kimondtam a válást, csak hónapokkal uatana költözött el, amikor ideje volt. Addig egy ágyban aludtunk.

3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
júl. 23. 11:16

Az ígérgetés papíron is le van fektetve? Ez a "amíg nem rendezi az életét" eltarthat az örökkévalóságig.

Sarokkövek kellenek, azok teljesülése.

Hetente kérdezz rá, hogy hol tart az "élete rendezésében"!


Ja! És remélem nem tartod el! Bérleti díjat, és rezsit számoljál! Talán ezzel is gyorsíthatok a lelépését.

júl. 23. 10:55
A lakás a saját tulajdonom.
júl. 23. 10:50
Nem régen elváltam. Külön nem költöztünk, mert megígértem a volt férjemnek, hogy maradhat, amíg nem rendezi az életét. Csakhogy egyre inkább tehernek érzem a jelenlétét és vissza is él a türelmemmel. Viszont a mentális problémái miatt nem merem csak úgy kirakni, félek, hogy kárt tesz magában. Hogyan vehetném rá, hogy önszántából menjen el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook