Ha már elváltak a felek, mi a menete a vagyonmegosztásnak? (tudásbázis)
Szerintem a legtisztább az lenne ha eladnák a lakást, és mindenki megkapná a részét. Végülis ha az ember válik akkor nincs értelme még közösködni bármin is. Mindenki tiszta lappal indul.
Hogy ki a gonosz? :) hát anyuka lakik a lakásban, a gyerekkel, az anyjával, meg az új pasival.
Apuka hazaköltözött az anyjához. Bár most van neki is új kapcsolata.
Annyit tudok, hogy azt sehol sem javasolják hogy a gyerek nevére kerüljön a tulajdon. Meg az olyan dolog, hogy attól mert ő tulajdonos, az anyuka nem fog megmozdulni, hisz ő is tulaj félig. Szerintem ezt a "csatát" a szülőknek kéne lejátszani. Nem pedig a gyereknek :(
A kéglit megpróbálnám a gyerek nevére íratni saját haszonélvezeti joggal megspékelve.
Bár ugye mi innen nem tudhatjuk, hogy a történetben ténylegesen ki a gonosz.
De, ha az az aggály, hogy "anyu" csak jogilag társtulajdonos, érdemben kevésbé, és fennáll a veszélye, hogy pár év múlva eladja, esetleg összecígöl "új apuval", ahová átmenti a pénzt, a gyerek meg fújhatja az örökségét, amit apunak majd újra elő kell teremtenie, ha szeretné megalapozni az életét, akkor jó megoldás lehet eleve a gyerekre íratni. (Persze mindenféle okos jogi kitételekkel)
Persze érdekel.
Ingatlanról van szó, (meg egy autó is van, ami már évek óta áll, és már csak alkatrésznek lehetne eladni. De az is kellett volna a feleségnek, így most az állásban megy tönkre.Nem tud vezetni amúgy a feleség. :) )
Közös tulajdonban van az ingatlan. A férj otthagyta, hogy a nő és a gyerek tudjon hol lakni.
Azért sem volt vagyonmegosztás mert a feleség mindent akart, a férj meg hagyta a fenébe, a gyerek érdekeit nézve, hogy legyen hol laknia.
El kell kezdeni egyezkedni vele, ha nem megy peren kívül, akkor ht. közös vagyon megosztása iránt pert kell indítani.
De ha csak az ingatlanról beszélünk, akkor a közös tulajdon megszüntetése iránt lehet pert indítani, hogy azt mennyire érdemes, az más tészta, ha érdekel kifejetem.
Bíróságra akkor érdemes csak menni, ha nem tudnak megegyezni.
Egyébként két értelmes ember, akik kulturáltan akarnak elválni, és nem akarnak maguknak többet, mint ami jár - és ezt nem jog szerint értem, hanem magukba szállva, átgondolva, hogy mennyit tettek bele munkában, anyagiakban -, akkor egyszerűen csak vigye mindenki, amit megérdemel.
Sokan a jogra hivatkoznak, mikor többet akarnak markolni, de a jog csak egy segítség a problémák lezárásához.
Szóval nem a személyes sérelmek alapján kéne a fingatni a másik felet, hanem nagyvonalúan hozzáállni mindkét oldalról.
A felek ELVÁLTAK! a bíróságon. Anyuka a gyerekkel maradt a lakásban. Nem volt vagyonmegosztás, csak bontás, és gyermek elhelyezés, tartásdíj!
Most olyan helyzet állt elő, hogy szükség lenne a vagyonmegosztásra. Viszont anyuka ott csücsül a közös lakásban. Hogy lehet ezt megoldani?
Bíróságra kell menni vagyonmegosztás miatt v. a felek próbálják meg eladni?
További ajánlott fórumok:
- Hogyan vegyem rá a férjemet a vagyonmegosztásra?
- Válás esetén hogyan alakulna a vagyonmegosztás?
- Hogyan alakul a vagyonmegosztás ebben az esetben? Fele-fele arányban?
- Ha meghal a férj és már elvált a feleségtől de nem volt még meg a vagyonmegosztás mit őrököl a feleség?
- Borsodban tudtok valakit, aki készpénzért felvásárol használt háztartási dolgokat? (gépek, bútorok, stb..) Válás, vagyonmegosztás miatt.
- Szocpol VS vagyonmegosztás