Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gratulálok anyuka! Érett, egészséges csecsemőt hozott a... fórum

Gratulálok anyuka! Érett, egészséges csecsemőt hozott a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

22. SF
szept. 3. 18:07
Nekem azt mondták szüléskor, hogy ez lesz a legegészségesebb gyereke. Ezt szoktam idézni, és hozzáteszem: Az egészségével tényleg nincs baj. Csak ugye autista...
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Sirga)
aug. 31. 18:18

Őszinte vagy ! Türelmet, kitartást, szerencsét és minden jót kívánok Nektek.

Mi is így gondolkodunk.

20. Sirga (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
aug. 31. 15:38
Köszönöm a hozzászólásod, a kőkemény, realista mondatod ("tragédiának vélem mind az autistát"). 28 éves az autim, viszonylag jó képességű, de élete végéig segítségre, ellátásra szorul majd. Nem tudom, ezt más szülő hogy éli meg, hogy dolgozza fel, nekem bizony tragédia. Szeretem őt, és hálát adok a jó sorsomnak azért, hogy "csak" ennyire súlyos az állapota, de a lelkemet eladnám, ha cserébe egészséges lehetne. :'(
19. f834d99911 (válaszként erre: 18. - F834d99911)
aug. 31. 11:57
Ő középsúlyos és képezhetetlen. Sosem kérdez, és kérdésre is csak úgy "válaszol", hogy elismétli amit kérdezünk tőle. Amúgy mindent megért és kérésre megcsinálja amit kell.
aug. 31. 11:38
Bizony, az autizmus kőkemény betegség. Tudom, mert a bátyám autista, most 45 éves.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
aug. 31. 11:30

Ez egy őszinte válasz. Örülök, hogy leírtad, hogy le merted írni.

A szűrés nagyon fontos, élni kell a lehetőséggel, már ahol lehet.

aug. 31. 11:04

Ha most lennék fiatal, szerintem nem mernék szülni. Pályakezdőként egy down szindrómás kislány volt a csoportban, néha hozzám vágott valamit, néha úgy szeretett, hogy majd' megfojtott.


Rokonságban volt egy vakon született gyerek, anyuka hiába ment bármilyen orvoshoz a már 6-8 hónapos gyerekkel, lerázták; ne hasonlítgassa sem a nővéréhez, sem a szomszéd gyerekhez. 12 évesen halt meg.

Előtérbe kellene helyezni a kiszűréseket, 2 ismerősöm van, aki beteg gyereket nevel, egyik gy. 50 éves, a másik most 8. osztályos. A többiekkel ellentétben én tragédiának vélem mind az autistát, mind a down szindrómás gy. felnevelését.

15. Ágio8405 (válaszként erre: 10. - Hattori)
aug. 31. 08:36
Ez nem igaz. Van akiknél vannak már jelek, de diagnózist 3 éves kor alatt nem adnak. De van akinek csak iskolás korban, vagy akár felnőttként derül ki, mert enyhe. Akinek meg súlyos, annak akár egy éves kor alatt lehetnek gyanús tünetek.
aug. 31. 08:18

Ezt a születés után nem lehet megállapítani.

Én is sok erőt és kitartást kívánok. Abban is biztos vagyok, hogy sok örömöd van a gyerekedben.

13. LBO (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 31. 08:05
❤️
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - LBO)
aug. 31. 08:00

Így van, köszönöm a biztatást.

Bizony jó lenne az a varázspálca, de sok dolga lenne...

11. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 31. 07:42

Nagyon nehéz feladatot kaptatok, de biztos vagyok benne, hogy remek szülők vagytok és nagyon szeretitek a gyerekeiteket és mindenben számíthatnak rátok és ti segítitek őket, akár erőtökön felül is.

Egy nagyon jó barátunk kisfia down szindrómás. Annyi idős, mint a nagyfiam, 19 éves. Összeszorul a szívem mikor együtt vannak.

Ha lenne egy varázspálcám... de nincs. 🥺

El nem tudom mondani neked, mennyi szeretetet kapunk mi ettől a fiútól 🥹❤️ amikor vele vagyunk, egy más világba csöppenünk. ❤️

10. Hattori (válaszként erre: 8. - Loch ness)
aug. 30. 23:57
6 hónaposan már meglehet.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Loch ness)
aug. 30. 23:03

Köszönöm. Tökéletesen fogalmaztad meg, jobban, mint eddig bárki más.

Igen, elfogadtuk, szeretjük őket és büszkék vagyunk mindkettőre, mert Ők kész csodák.

Kihoztuk belőlük, segítséggel mind azt, amit lehet. Nem volt könnyű, főleg elfogadni a tényeket. Mára már reméljük jó úton járunk és sikeres lesz az életük.

14 és 17 évesek.

A vallomás meg csak kikívánkozott belőlem, így tanév kezdés előtt.

aug. 30. 21:26
Tudtommal legelőbb hároméves kora körül lehet megállapítani az autizmust (max. egy kicsivel előbb), de születéskor biztos, hogy nem. Értem az elkeseredésedet, mert ismerek autista gyerekeket (amúgy nagyon jó fejek és szeretem őket), és tudom, hogy nehéz a szülőnek. De gondolj arra, hogy ez kb. olyan, mintha az derült volna ki, hogy súlyos cukorbeteg a gyereked, vagy látássérült. Akkor is szeretnéd és ellátnád, nevelnéd. Meg kell szeretned azt, akit kaptál, és el kell engedned azt, akit elképzeltél. Ezt nem én mondom, ez a feldolgozás folyamata. Ha nagyon nehezen megy, fordulj szakemberhez, aki segít benne. És ne szégyellj segítséget kérni, mert ez egy embert próbáló élethelyzet. Csak a gyerekeid iránti szeretetből ne engedj sosem. Kívánom, hogy megoldódjon benned ez a fájdalom! És gratulálok a gyerekeidhez, mert gondolom, ettől függetlenül büszke vagy rájuk!
7. xochipilly (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 30. 20:40
Honnan kellene tudni egy magzatról, hogy ADHD-s vagy autista? Ilyen szűrésről még nem hallottam. El kell fogadni, hogy a fizikailag látható rendellenességek kiszűrhetők (többségében) a többi sajnos nem.
6. BV2
aug. 30. 20:29
Pont ugyanígy jártam. Azzal tisztában voltam, hogy csak fizikálisan képesek egészségesnek mondani a babát várandósság alatt. Az egyetlen teendőm: így is felnevelni őket. (15 és 17 évesek)
aug. 30. 20:29
Sajnos vannak olyan betegségek amiket nem tudnak előre megjósolni. Egy autizmus még nem a világ vége....csak megrekedt 2 dimenzió között 🩵🩵
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
aug. 30. 20:13
Ezeket nem a fizikai állapotból lehet diagnosztizálni.
aug. 30. 20:09
Mintha egy üzletben vertek volna át valami selejtes áruval...
aug. 30. 19:59
Ezzer amúgy most mit akartál mondani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook