Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » "Félig sült" kalács menthető? fórum

"Félig sült" kalács menthető? (tudásbázis kérdés)


16. csemár (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 16. 16:30

Mennyi ideig kelesztetted a tésztát a formázás, sütés előtt?

(Legalább duplájára kell megdagadnia, időben ez - ha nincs túl meleg a konyhádban - lehet akár 1-1,5 óra is.)

15. Bichi (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 16. 14:45

Szerintem nem kel meg eléggé. Elvileg mindenhol fél órát írnak, én ennek ellenére 40 percig sütöm 180 fokon (a gázsütő 4-es nem tudom mennyi lehet), de az első 10 perc után letakarom, mert ha végig úgy hagyom a teteje megég...

A recepttel szerintem nincs baj, igaz, én csak 8 dkg vajat teszek bele, de nem hinném, hogy a plusz 2 deka sokat oszt-szoroz. Egyébként kalácsfelfújtnak is tökéletes lehet, ha pirítva mégsem jó...

14. timycat (válaszként erre: 13. - Mallow)
2022. ápr. 16. 14:13
YouTube
13. mallow (válaszként erre: 8. - Timycat)
2022. ápr. 16. 14:12
Recept oldalon, vagy youtube-on találom "őt"?
12. mallow (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 16. 14:11
A kenésnek szerintem nincs nagy szerepe. Én a múltkor elfelejtettem, és már a sütés végén kentem le, nem lett semmi baja, fényes lett így is, végül is a kenés erre szolgál.
11. mallow (válaszként erre: 3. - Timycat)
2022. ápr. 16. 14:10

Szerintem is több idő kell neki.

A múltkor muffin tortát csináltam, 30 percet írtak, én végül 50 percig sütöttem, ugyanígy jártam, mint FI, először csak a teteje sült meg, azt csináltam, amit leírtam, fogalmam nem volt, mi lesz vele. Jó lett :).


FI: A tésztát sütés végén meg kell szurkálni, hogy belül átsült-e, ha nem tovább kell kisebb lángol sütni, amíg nem marad tészta a beleszúrt pl. fémnyárson/villán.

10. timycat (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 16. 14:08
Nem, jól csináltad. Fonás után kell kenni, meg én sütés előtt is szoktam, azaz kétszer kenem.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Timycat)
2022. ápr. 16. 14:07
Fonás után lekentem, pihent fél órát. Így szól a recept. Lehet csak sütés előtt kellett volna kenni? Már mindegy.
8. timycat (válaszként erre: 5. - Mallow)
2022. ápr. 16. 14:06

Igen, picit fura a recept, bár én a vajat sokallom inkább.

Én "Gábor a házi pék" receptjét követem, mint a szentírást.


Amit az a srác leír, mond, mutat az úgy van. Ha követed elronthatatlan.

7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 16. 14:03
Pirítsd át, csésze tejhez, kakaóhoz még jó lehet. Ha mégsem, kidobni még ráérsz utána is. De szerintem jó lesz az. Felszeled, és visszadugod a forró sütőbe, hogy egy kicsit száradjon.
6. timycat (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 16. 14:02

Oh, értem.


Szerintem próbáld meg szeleteiben pirítani. Lekvárral tök jó lesz, bár a cukor mennyiségből ítélve sonka, tojás mellé szántad. Ki biztos nem dobnám.


Azt nem értem, hogy ennyi élesztővel, hogy nem nyíltak meg a fonások. Miután összefontad hagytad pihenni?

2022. ápr. 16. 14:02
Hát ha kihűlt, nem tudom, ha a teteje megsült a sütinek, akkor én lejjebb szoktam tenni egy "polccal" és kicsit alacsonyabbra véve a lángot sütök még a tésztán, bár ez 1-2x fordult elő, nincs benne nagy tapasztalatom. Kicsit sokallom a lisztet egyébként a hozzávalókhoz képest.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Timycat)
2022. ápr. 16. 13:55
Kihűlt. Megkóstoltam, élesztő íze van. Fél kg liszt, 7 dkg cukor, 2,5 dkg élesztő, 2 dcl tej, 10 dkg vaj, 1 tojás. Hőfokot nem tudok állítani, gázsütő 4 fokozat.
2022. ápr. 16. 13:53

Kalácsot én úgy szoktam sütni - mennyiségtől függően - hogy elkezdem 175 fokon sütni 15-30 percig, majd visszaveszem a hőt 155 fokra és még úgy sütöm 20-25 percig.


Pont azért mert a kalács nagyobb tömegű tészta kell a hőcsökkentés, hogy a belsejének is legyen ideje átsülni.

2. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 16. 13:51

Kihűlt már?

Mennyi lisztből készítetted?

2022. ápr. 16. 13:50
Szépen megkelt, megfontam, újra kelesztettem. Előírt 180 fok, 30 perc. Teteje szépen pirult, de "nem nyílt" sehol a fonat :-( Kicsit szalonnás, nem sült át. Szeletelve pirítsam át, jó lesz valamihez? Vagy kuka :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook