Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Excentercsiszolók régi, enyves festékréteg eltávolítására, mik a tapasztalatok? fórum

Excentercsiszolók régi, enyves festékréteg eltávolítására, mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


5. zolo
ápr. 11. 09:56
Én holegfuvoval szedtem le régi autóról festéket. Hó hatására felholyagzott spaklival leszedtem. Szép fa felület lett.
ápr. 8. 15:31
ápr. 8. 15:25

Én vagy 20 eve használtam ilyet egy régi hajón. A "glettelt" műanyag javításokat és a fát szépen egybe lehet hozni, csak finoman kell bánni vele, nem nyomni, inkább tartani.


Jó szerszám, de az enyves festekről nincs tapasztalatom. Az nem lagyul melegre? Azt nem elégetni szokták mint az olaj festéket, aztán spaklival lekapni? Mert ha beleragad a csiszolóba, ami a zurlogas miatt keletkezik, a korong kuka.

2. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 8. 15:05
Ez más néven a rezgőcsiszoló. Ez porvédettebb, mint a sarokköszörűs megoldás.( talán ).
ápr. 8. 12:54

Ismerősünk ajánlotta, hogy ha a falcsiszoló gépek nem távolítják el azt (vagyis sokat hagynak meg) a leszedhetetlen enyves festékrétegből, akkor próbálkozzunk fa megmunkáláshoz használt excentercsiszolóval, durva felületű korongokkal, még ha kényelmetlen is lesz a csiszoló tartása - mivel a végén úgyis két rétegben fogunk glettelni.


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook